REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuviai, kaip ir dar kelios kaimyninės šalys, šiandien mini šunų dieną. Todėl kviečiame susipažinti su keturkojais, kurie ne tik teikia džiaugsmą savo šeimininkui, bet ir vykdo pareigą tėvynei – tarnauja šalies kariuomenėje.

Lietuviai, kaip ir dar kelios kaimyninės šalys, šiandien mini šunų dieną. Todėl kviečiame susipažinti su keturkojais, kurie ne tik teikia džiaugsmą savo šeimininkui, bet ir vykdo pareigą tėvynei – tarnauja šalies kariuomenėje.

REKLAMA

Atsakingai mūsų šaliai tarnaujantis keturkojis atlieka užduotį – ieško kurioje dėžėje paslėptas grobis. O kai randa, neloja, nekrapšto, nes tai gali būti pavojinga. O laukia savo šeimininko komandos. Tarnystei su šunimis pasišventę kariai ištisas valandas leidžia su savo augintiniais. Dalyvauja misijose, pratybose. Kitaip sakant, kartu ir dirba, ir ilsisi.

„Labiausiai, ką mėgsta veikti, tai dirbti su manim. Žaidimai. Paieška. Šuniui tai inkstinktas – ieškot, uostyti. Ir už tą visą reikalą gauna paskatinimą – žaidimą arba maistą“, – aiškina seržantas Vygantas Kazlovas.

Kariai neslepia, kad dėl šunims skiriamo dėmesio tenka varžytis ir šeimos nariams.

„Mes iš tikrųjų daug laiko praleidžiam – ir naktį, ir dieną. Netgi žmona pavydi, sako, tu daugiau dėmesio šuniui rodai daugiau negu man“, – kalba V. Kazlovas.

REKLAMA
REKLAMA

Apsisprendęs tapti tarnaujančio šuns vedliu, dresuotoju – karys įsipareigoja dešimt metų prižiūrėti apmokytą keturkojį, leistis su juo į misijas, dalyvauti pratybose, stiprinant šuns gebėjimus. Šunys apmokomi užuosti ir surasti pavojingus sprogmenis. Tokie pagalbininkai Ukrainos kariuomenėje šiuo metu kaip tik ir padeda kariaujant ir bandant surasti okupantų paliktų sprogmenų.

REKLAMA

„Šunys visą laiką buvo karių palydovai. Nuo neatmenamų laikų šunys dalyvavo visuose koviniuose veiksmuose, aišku, skirtingai. Aišku yra ir labai graudžių atvejų arba liūdnų atvejų, kaip buvo panaudoti šunys vietoj to, kad sumažinti rizikas kariams. Bet šiandien dienai be šunų jokia karinė operacija nėra įmanoma“, – tikina kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys.

Gyvenimas, o tiksliau, darbas su šunimis karių laukia apie dešimt metų, kol augintinis išeina į pensiją.

„Turi pagalvot, kad ryte, per pietus, vakare. Ir, jeigu reikės, naktį. Tu turėsi su juo eit, išvedžiot ir t.t. Nesvarbu sniegas, lietus, šalna. Iš pradžių dvejojau, paskui pagalvojau, kad gal ir įdomu. Tokia labiau dinamiška tarnyba. Nes rutinos nėra. Tuos 10 metų rutinos nėra“, – sako seržantas Darijus Mirijauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Minint šuns dieną Lietuvos kariuomenėje – ne tik tarnybiniai, profesionaliai apmokyti šunys. Ką moka demonstruoja ir kanceliarijos darbuotojų augintiniai, turintys progą pabuvoti pas šeimininką darbe.

„Būtinai reikia mašinos, kad jį transportuoti, didesnės. Ir priežiūros daug. Jo kailis daug labai priežiūros reikalauja. Kiekvieną dieną šukuot ir maudyt yra labai sunku“, – sako Lietuvos kariuomenės darbuotojas Erikas Visockis.

Ne retai savo augintinius į darbą atsiveda ir pats kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys.

„Aš turiu tris, tris šunis turiu. Praeitus metus jie buvo atvykę kartu su manim. Šiandien, deja, pirmadienis, tokia įtempta diena, daug vizitų tarptautinių. Negaliu pakviest savo šuns. Gaila“, – kalba V. Rupšys.

Na, o minėdami savo dieną, tarnybiniai šuneliai šiandien neliko be dovanų, kurias įteikė pats kariuomenės vadas.

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų