REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjeras Saulius Skvernelis Seimui antradienį pristatė pirmąją savo vadovaujamos Vyriausybės 2017 metų veiklos ataskaitą. Joje daugiausiai dėmesio ir pagyrų sulaukė pernai augę šalies ekonominiai rodikliai ir Vyriausybės pradėtos reformos.

Premjeras Saulius Skvernelis Seimui antradienį pristatė pirmąją savo vadovaujamos Vyriausybės 2017 metų veiklos ataskaitą. Joje daugiausiai dėmesio ir pagyrų sulaukė pernai augę šalies ekonominiai rodikliai ir Vyriausybės pradėtos reformos.

REKLAMA

Beveik 200 puslapių siekiančioje ataskaitoje tvirtinama, kad praėję metai Lietuvos ekonomikai buvo ypač sėkmingi, o planuojami 2018 m. darbai ir struktūrinės mokesčių, inovacijų, švietimo, sveikatos, pensijų sistemos bei šešėlinės ekonomikos mažinimo reformos padės ženkliai pagerinti kiekvieno žmogaus gyvenimo kokybę Lietuvoje.

„Lietuvai praėjusieji metai buvo geri, daugelyje sričių mums pavyko pasiekti gerų rezultatų, viršyti lūkesčius“, - pristatydamas darbo veiklos ataskaitą teigė premjeras.

Akcentavo ekonominį augimą

Vyriausybė didžiuojasi, kad pernai Lietuvos bendrasis vidaus produktas (BVP) išaugo 3,8 proc. (Europos Sąjungos vidurkis – 2,4 proc.), darbo užmokestis augo 8,5 proc., nedarbo lygis nukrito iki 7,1 proc. ir buvo 2 proc. punkto mažesnis už euro zonos vidurkį.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat ataskaitoje minima, kad pernai į Lietuvą pritraukti 39 užsienio investuotojai įsipareigojo per 3 metus sukurti daugiau nei 5 tūkst. darbo vietų ir investuoti daugiau kaip 200 mln. eurų.

REKLAMA

Premjeras užsiminė apie pradėtą mokesčių pertvarką, kurią ketina tęsti ir 2018 metais.

Didesni uždarbiai ir mažėjantis nedarbas

2017 m. mažėjo nedarbas ir augo atlyginimai, rašoma ataskaitoje. Nedarbo lygis nukrito iki 7 proc. ir buvo 2 proc. punktais mažesnis nei Europos Sąjungos vidurkis.

„Išankstiniais Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2017 m. vidutinis mėnesinis bruto atlyginimas padidėjo 8,5 proc. ir sudarė 840 eurų“, - sakė S. Skvernelis.

Daugiau išmokų

Pernai vienas labiausiai aptartų Vyriausybės darbų – išmokos vaikams. S. Skvernelis teigė, kad Vyriausybė ir toliau planuoja nuosekliai didinti „vaiko pinigus“, todėl nuo kitų metų ir didesnes pajams gaunantys bei vaikus auginantys asmenys sulauks išmokų.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes didinome ne tik paramą vaikams. Lietuva išlieka tarp tų šalių, kuriose senjorų pensijos yra vienos mažiausių. Praėjusiais metais buvo padaryti sprendimai, kurie leido padidinti senjorų pensijas“, - sakė premjeras.

2017 m. buvo padidintos socialinio draudimo pensijos. Tai pajuto daugiau kaip 593 tūkst. senatvės pensininkų, daugiau kaip 202 tūkst. invalidumo pensijų gavėjų, 7,4 tūkst. išankstinės pensijos gavėjų.

Verslo aplinkos gerėjimas

Pasak ministro pirmininko, Vyriausybei pavyko pasiekti istorinių rezultatų, gerinant verslo aplinką.

„Pagal tarptautinį verslo aplinkos indeksą „Doing Business“, Lietuva pasiekė aukščiausią kada nors turėtą poziciją – 16-tą vietą tarp 120 šalių, tarp Europos Sąjungos šalių Lietuva užima šeštą vietą“, - sakė S. Skvernelis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, tai paskatino gyventojus drąsiau imtis verslo – per 2017 m. įregistruota per 10 tūkst. mažų ir vidutinių bendrovių.

Didesnės išlaidos gynybai

Kaip vieną svarbiausių praėjusių metų darbų Saulius Skvernelis įvardina Lietuvos gynybinių pajėgumų stiprinimą – pirmą kartą Lietuva savo krašto apsaugai skyrė kiek daugiau nei 2 proc. savo BVP.

„Čia taip pat turime kuo didžiuotis. Pirmą kartą mūsų šalis vykdo įsipareigojimą NATO, tai padaryta 2 metais anksčiau, nei buvo numatyta. Saugumo situacija regione tebėra sudėtinga. Lietuvos saugumui didžiausią grėsmę kėlė auganti Rusijos karinė galia ir sprendimai ją panaudoti, pažeidžiant tarptautines normas ir įsipareigojimus“, - sakė premjeras.

REKLAMA

Vyriausybės darbo ataskaitoje jis akcentavo įsigytas pėstininkų kovos mašinas ir savaeiges haubicas, pasirašytas sutartis dėl vidutinio nuotolio oro gynybos sistemos įsigijimo.

Dėmesys kovai su korupcija

Pasak S. Skvernelio, 2017 m. priimta nemažai sprendimų, skirtų kovai su korupcija ir šešėliu. Pakeistos Baudžiamojo kodekso nuostatos, kuriomis, atsižvelgiant į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos rekomendacijas, griežtinama atsakomybė už korupcinio pobūdžio nusikaltimus. Priimti sprendimai, padėsiantys skaidrinti farmacijos rinką ir mažinti vaistų kainas.

Švietimui – ilgai laukti pokyčiai

Ataskaitoje nemažo dėmesio sulaukė mokytojai, kadangi pernai imta įgyvendinti švietimo sistemos reforma, kurią ketinama tęsti ir šiemet. Padėti etatinio mokytojų darbo apmokėjimo pagrindai, pradėtas valstybinių universitetų tinklo pertvarkos procesas, sugriežtinti studijų kokybės reikalavimai.

REKLAMA

„2017 m. padėti pamatai etatiniam mokytojų apmokėjimui, kuris įsigalios nuo šio rudens. Tai padidins mokytojų atlyginimus. Iš esmės peržiūrima mokytojų rengimo programa“, - kalbėjo S. Skvernelis.

Dėmesys sveikatos apsaugai

Šiemet įsigalioję prekybos alkoholiu laiko apribojimai bei alkoholio reklamos draudimas susilaukė gana audringos visuomenės reakcijos.

„Noriu pabrėžti vieną dalyką – mes padarėme tai, ką kitos partijos ne vienų rinkimų metu žadėjo. Besaikis alkoholio vartojimas buvo ir vis dar yra Lietuvos problema, kuri ėmė mažėti. Šiandien mes matome faktus, matome mažėjančius alkoholio pardavimus, bet dėl didėjančio akcizų susirinkimo – didesnes įplaukas į valstybės biudžetą“, - sakė ministras pirmininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2017 m. buvo diegiamos kompleksinės priemonės, skatinančios racionalų vaistų vartojimą. Sumažintos deklaruotos kainos vaistams, kuriuos norėta išlaikyti kainyne, todėl sumažėjo pacientų išlaidos kompensuojamiesiems vaistams.

Demografija

Ataskaitoje teigiama, kad demografinės tendencijos yra ypač svarbios nacionalinio saugumo kontekste, nepaisant, kad pernai gruodį pirmą kartą per ilgiau kaip dešimtmetį užfiksuotas teigiamas migracijos rodiklis – į Lietuvą atvyko daugiau asmenų nei išvyko. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų