• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos pasienietis Romanas Hrybovas iš Gyvačių salos sako, kad rusai ėmėsi ir psichologinių, ir fizinių kankinimų, praneša unian.net.

Ukrainos pasienietis Romanas Hrybovas iš Gyvačių salos sako, kad rusai ėmėsi ir psichologinių, ir fizinių kankinimų, praneša unian.net.

REKLAMA

Ukrainos pasienietis Romanas Hrybovas iš Gyvačių salos – žymiosios frazės apie rusų laivą autorius, grįžo iš okupantų nelaisvės. Komentare „Channel 24“ Ukrainos herojus sakė, kad nebeatsimena tikslaus momento, kai ištarė šią frazę.

Pasak jo, buvo didelis sąmyšis, nes niekas tokio žiaurumo nesitikėjo. Pasienietis atkreipė dėmesį, kad tuo metu įsibrovėliai nežinojo, kas pasakė šią frazę – jo nuomone, tai ir išgelbėjo jam gyvybę.

Tačiau rusų kariai ukrainiečių karo belaisvių atžvilgiu nebuvo nusiteikę draugiškai – jie buvo tris kartus perkelti iš vienos vietos į kitą. Ukrainos pasienietis Romanas Hrybovas iš Gyvačių salos sako, kad rusai ėmėsi ir psichologinių, ir fizinių kankinimų.

„Viskas prasidėjo nuo Krymo. Tada buvo palapinių stovykla, ikiteisminio sulaikymo centras. Su mumis elgėsi prasčiau, nei su šunimis. Buvome aprengti kalinių skarmalais, buvome morališkais sugniuždyti. Su visais jie elgėsi vienodai, jiems buvo nesvarbu, kas prieš juos stovi – kariškis, moteris, kunigas“, – kalbėjo pasienietis.

REKLAMA
REKLAMA

Negana to, belaisviai buvo įsitikinę, kad Rusijos kariuomenė jau užėmė Kyjivą, todėl grįžti jiems nebėra kur. Tik po mėnesio nuo suėmimo, kovo 24 dieną, Romanas Hrybovas ir kiti pasieniečiai buvo iškeisti į rusų karo belaisvius. Šalies gynėjai apie belaisvių mainus nežinojo iki paskutinės akimirkos.

REKLAMA

Kai kurie iš jų manė, kad juos veda sušaudyti – jų rankos buvo surištos, ant kaklų užvertos virvės, jie buvo sumesti į mašiną, ant jų iš viršaus buvo mėtomi daiktai.

Būdamas nelaisvėje R. Hrybovas nežinojo apie savo šlovę:

„Apsikeitimą belaisviais organizavęs žmogus manęs paklausė: „Ar tu žinai, kad esi legendinės frazės autorius?“ Iš pradžių nesupratau, apie ką jis kalba. Tik važiuodamas namo supratau. Taip, čia tiek dėmesio. Ši frazės pakelia žmonėms ūpą, todėl net mano mama suprato ir mane palaikė.

Žinoma, nelabai gražu, nes ten yra keiksmažodis, bet aš suaugęs vyras, galiu ir taip išsireikšti“, – sakė pasienietis.

REKLAMA
REKLAMA

Ukrainiečių sulaikymas Gyvačių saloje: kaip viskas vyko

Kaip anksčiau pranešė UNIAN, vasario 24 dieną agresorius pasieniečius ir Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karius Gyvačių saloje apšaudė iš laivyno ginkluotės ir karinių lėktuvų. Remiantis tuo metu turėta informacija, infrastruktūra buvo sunaikinta, o sala užimta.

Prieš minėtą apšaudymą, priešas kelis kartus veltui bandė įbauginti Ukrainos gynėjus reikalavimais pasiduoti ir sulaukė tik vieno ir to paties atsakymo – niekas nesiruošia pasiduoti.

Tą pačią dieną Antonas Geraščenko, Ukrainos Vidaus reikalų ministro patarėjas, pranešė, kad artilerijos apšaudymo metu Gyvačių saloje žuvo 13 Ukrainos pasieniečių. Vasario 25 dieną Ukraina sutarė dėl jų palaikų atsiėmimo ir tą pačią dieną į salą išsiųstas laivas „Safyras“. Jame buvo laivo įgula ir šventikas iš Odesos Vasilis Virozubas – jie turėjo atlikti palaikų atsiėmimo misiją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vasario 27 dieną Ukrainos valstybinės sienos apsaugos tarnybos Pietinio regiono direkcijos Odesos pasienio padalinio spaudos tarnyba pranešė, kad Rusijos karinio laivyno grupė užėmė Ukrainos gelbėtojų laivą „Safyras“, kuris buvo išsiųstas į Gyvačių salą humanitariniais tikslais.

Vasario 28 dieną Ukrainos Generalinis štabas pranešė, kad kariai ir pasieniečiai, kurie įsibrovėlių buvo paimti į nelaisvę iš Gyvačių salos, yra gyvi. Kovo 24 dieną Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio įsakymu įvyko pirmas pilnos apimties apsikeitimas karo belaisviais.  19 civilių Ukrainos jūreivių ir 10 kariškių iš gelbėjimo laivo „Safyras“ grįžo namo.

Pasienietis Romanas Hrybovas, legendinės frazės apie tai, kur eiti rusų laivui, autorius, grįžo iš nelaisvės ir dabar yra savo namuose Čerkasų regione. Jis buvo apdovanotas už ypatingus nuopelnus Čerkasų regionui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų