tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lenkijoje pirmą kartą ukrainietei moteriai atlikta širdies transplantacija, praneša unian.net.

Lenkijoje pirmą kartą ukrainietei moteriai atlikta širdies transplantacija, praneša unian.net.

REKLAMA

36 metų amžiaus Julija Skip iš Lvivo regiono naują širdį gavo iš Lenkijos piliečio. Tai – pirmoji organo transplantacija, Lenkijoje atlikta Ukrainos pilietei.

Pasak Lenkijos Nacionalinio judėjimo „Už transplantaciją“, anksčiau tokių operacijų atlikti nebuvo įmanoma, nes Ukraina nėra skirtingose šalyse transplantacijas koordinuojančių organizacijų narė.

„Nuo karo pradžios Ukrainoje daugelis pacientų liko be medicininės priežiūros, o daugeliui jų reikia organų transplantacijų. Dabar Lenkijos piliečiai dar kartą parodė didžiausią savo žmogiškumą, išgelbėjo jai gyvybę“, – teigė organizacija.

Sirgo širdies nepakankamumu

Julija jau seniai sirgo širdies nepakankamumu. Dėl kardiomiopatijos jos širdies negalėjo tinkamai aprūpinti organizmo krauju. Moteris laukė donoro ir operacijos, tačiau karas viską pakeitė. Lenkijoje ji atsidūrė jau labai rimtos būklės.

REKLAMA

„Operacija buvo sėkminga, dabar ukrainietės laukia ilgas sveikimo ir reabilitacijos laikotarpis“, – teigiama pranešime.

Irina Zaslavec, Pirmosios medicinos asociacijos Lvive plėtros direktorė, pacientę pažįstanti ir asmeniškai, atkreipė dėmesį, kad toks Lenkijos žingsnis yra „vertas didžiausios pagarbos“.

REKLAMA

Veiksmas vertas didžiausios pagarbos

„Daugiau nei dešimtmetį iš Europoje mirusių donorų ukrainiečiams organai nebuvo persodinami. Bet dabar lenkai, jau priėmę daugiau nei milijoną ukrainiečių, pasakė, kad karo pabėgėliai iš Ukrainos nusipelno tokių pat sąlygų Lenkijoje, kokias turi kiekvienas apdraustas Lenkijos pilietis. Šis veiksmas tikrai vertas didžiausios pagarbos.

Su Julija susipažinome 2017 metais. Ši mergina buvo mano informacinės serijos apie transplantologiją herojė.  Julija tikėjosi operacijos sulaukti nebent anksčiau mums draugiškoje buvusioje Baltarusijoje.

Apie tuos, kurie atėmė iš jos dukros antrą šansą gyventi, Julijos mama anuomet klausė, kodėl jie taip beširdiškai elgiasi su savo žmonėmis?“ – kalbėjo Irina Zaslavec.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų