• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos užsienio reikalų ministerija šiandien pakomentavo trečiadieninį Seimo pirmininko Artūro Paulausko perspėjimą Seimo nariams būti atsargesniems kalbant su Rusijos diplomatais.

REKLAMA
REKLAMA

Rusijos ministerijos komentaruose rašoma, kad „mums atrodo labai keistas Seimo pirmininko įsivaizdavimas apie užsienio diplomatinio korpuso darbą Vilniuje. Jie kaltinami tuo, kad „per daug aktyviai domisi politiniais procesais, vykstančiais Lietuvoje, ieško susitikimų su parlamentarais“ ir pan. Nemanome, kad Lietuvos parlamento vadovas nežino, kad būtent tokie veiksmai – visais įmanomais teisėtais kanalais gauti informaciją apie šalį – yra pagrindinis diplomatinių tarnybų uždavinys. Susidaryti kuo išsamesnį ir aiškesnį vaizdą apie kitos valstybės, politinių partijų ir parlamentarų poziciją vienu ar kitu klausimu yra esminis elementas, siekiant tarpusavio supratimo“.

REKLAMA

„Lietuvos atstovybė Maskvoje turi plačius ryšius vyriausybiniuose, parlamentiniuose ir visuomeniniuose sluoksniuose. Kol Lietuvos diplomatai tokią veiklą vykdo teisėtai, nematome nieko blogo“, - tęsia Rusijos URM.

Rusijos ministerija savo komentaruose retoriškai klausia, kad „ gal ponas Paulauskas principingai nusiteikęs prieš santykių tarp mūsų šalių gerinimą? Neseni įvykiai rodo, kad tai gali būti tiesa. Ypač atkreipiant dėmesį į tai, kad jis primygtinai rekomendavo prezidentui Valdui Adamkui nevykti į tarptautinį renginį Maskvoje, skirtą Pergalės 60-mečiui“.

REKLAMA
REKLAMA

Interviu "Žinių radijui" trečiadienį A.Paulauskas patvirtino, jog kai kurie Seimo nariai jį informavo, kad "Rusijos ambasados darbuotojai labai intensyviai ieško kontaktų su jais, prašo susitikti, kalba apie politinius procesus mūsų valstybėje, apie vyriausybės darbą".

Anot A.Paulausko, kai kuriuos Seimo narius jis jau anksčiau yra perspėjęs "kad jie būtų atsargesni prieš susitinkant ir aptariant temas".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak Seimo pirmininko, jis buvęs informuotas, kad tokiuose susitikimuose "kalbama apie galimą vyriausybės kaitą, giliai ir plačiai aptariami Lietuvos politiniai procesai", todėl politikai "turi žinoti kitą kartą, ką iš jų norima sužinoti, koks tikrasis tikslas šito susitikimo, kad nebūtų netikėtų situacijų".

Paklaustas, kaip parlamentarams apsisaugoti nuo įkyraus kai kurių šalių ambasadų darbuotojų dėmesio, A.Paulauskas atsakė, kad "tam yra specialiosios tarnybos, kurios turėtų atlikti savo darbą", o "politikai dirba savo darbą".

REKLAMA

Dienraštis "Lietuvos žinios" trečiadienį rašinyje "Seimas - Rusijos ambasados akiratyje" teigia, kad "Rusijos Federacijos ambasada Vilniuje pastaruoju metu aktyviai domisi Lietuvos parlamentarais".

Dienraštis primena, kad prieš metus iš Lietuvos buvo išsiųsti trys šnipinėjimu įtarti Rusijos ambasados darbuotojai, ir vieną iš jų vasarą pakeitęs naujasis ambasados pirmasis sekretorius Olegas Riabčikovas dabar aktyviai ieško kontaktų su parlamentarais.

REKLAMA

Dienraščio žiniomis, už šnipinėjimą išsiųstas jo pirmtakas Vladimiras Michailovas bandė užverbuoti Seimo darbuotoją ir gauti iš jo valstybės paslaptį sudarančių duomenų.

Tuo tarpu pats O.Riabčikovas pokalbyje su "Lietuvos žiniomis" stebėjosi, kodėl jo pokalbiai Seime sudomino žurnalistus, mat ryšiai su parlamentu esanti jo darbo dalis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Suprasti padėtį tik iš laikraščių yra sunku, todėl su politikais bendraujame ir tokiu būdu", - apsilankymų Seime priežastį aiškino diplomatas.

Neseniai su O.Riabčikovu Seime bendravęs opozicinės Liberalų ir centro frakcijos narys Eligijus Masiulis "Lietuvos žinioms" sakė, jog jiedu kalbėjosi apie Rusijos kvietimą prezidentui Valdui Adamkui į Maskvą minėti pergalę prieš nacius, apie Vyriausybės veiklą, jos galimybes ir perspektyvas.

REKLAMA

Pokalbis su Rusijos diplomatu parlamentarui nepasirodęs kitoks, nei prieš tai vykęs susitikimas su Didžiosios Britanijos ambasadoriumi.

Pasak Seimo opozicijos lyderio konservatoriaus Andriaus Kubiliaus, tai, kad užsienio šalių diplomatai bendrauja su vietos politikais, domisi bendra situacija, yra įprasta praktika. Tačiau jam Seime "teko girdėti kalbant, kad Rusijos ambasados atstovai ne tik domisi bendra situacija bei vertinimais, bet patys siūlo sprendimo būdus".

REKLAMA

"Jei šios kalbos pasitvirtintų, vertinčiau tai kaip kišimąsi į Lietuvos vidaus reikalus", - sakė A.Kubilius

Pasak Valstybės saugumo departamento (VSD) atstovo spaudai Vytauto Makausko, departamentui žinoma, kad užsienio valstybėms stebint politinius procesus Lietuvoje, tam naudojami ne tik tarptautinėje praktikoje priimti metodai, bet ir "keliamos užduotys tų šalių specialiosioms tarnyboms".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Didžiausias užsienio specialiųjų tarnybų aktyvumas pastebimas svarbiausių valstybės institucijų ir politinių partijų atžvilgiu", - teigė VSD atstovas spaudai.

Anot jo, "užfiksuotos užsienio specialiųjų tarnybų darbuotojų pastangos užmegzti pastovius ar artimus neformalius santykius su valstybės institucijų darbuotojais ar politikais".

REKLAMA

V.Makausko teigimu, per susitikimus siekiama gauti informaciją apie naujausius politinius įvykius, valstybės institucijų ir partijų veiklos planus, norima daryti įtaką kitai valstybei palankių sprendimų priėmimui.

"Jei tokia veikla peržengtų įstatymais numatytas ribas, VSD imsis veiksmų, kad ji būtų nutraukta ir nekiltų žalos valstybės interesams", - pareiškė VSD atstovas spaudai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų