REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijoje drastiškai kritus rublio vertei ir išaugus infliacijai trūko Vladimiro Putino kantrybė. Rusijos prezidento administracija viešai sukritikavo šalies centrinį banką ir liepė „prikelti“ rusišką valiutą – „rublis turi būti stiprus“, pareiškė V. Putino atstovas.

Rusijoje drastiškai kritus rublio vertei ir išaugus infliacijai trūko Vladimiro Putino kantrybė. Rusijos prezidento administracija viešai sukritikavo šalies centrinį banką ir liepė „prikelti“ rusišką valiutą – „rublis turi būti stiprus“, pareiškė V. Putino atstovas.

REKLAMA

Rusijos rublis, po naujienų apie skubiai susirinkusią Rusijos centrinio banko valdybą, kuomet buvo paskelbta apie bazinių palūkanų normos kėlimą net 3,5 proc., ir po V. Putino skubiai sušaukto susitikimo su už šalies finansus atsakingais valdininkais, aišku, kažkiek atsigavo ir „grįžo“ į būklę prieš kelias savaites.

Tačiau ekonomistai pažymi, jog vien kreditų apribojimo šalyje neužteks, o šalies ekonominė situacija apibūdinama kaip stabiliai prastėjanti su aiškia perspektyva į daugiametę stagnaciją.

REKLAMA
REKLAMA

Imamasi net ir tokių drastiškų priemonių, kaip užsienio valiutos priverstinis surinkimas iš didžiųjų šalies bendrovių, kurios dar sugeba jos uždirbti. „Interfaks“ šaltiniai skelbia, kad susitikime su V. Putinu verslininkams buvo nurodyta: arba parduodat savo valia turimą valiutą ir tokiu būdu prisidedat prie rublio stabilizavimo, arba jau kitą savaitę bus įvestas privalomas visos (iki 90 proc.) iš eksporto valiutos pardavimas.

REKLAMA

V. Putiną, tikėtina, itin neramina toks paprastai liaudžiai aiškiai suprantamas ir matomas dalykas, kaip nuvertėjusi šalies valiuta, dėl ko šalyje daug kas pabrango, todėl Kremlius ir bando visais įmanomais būdais tai atitolinti.

Nėra paslaptis, kad vos kiek daugiau nei už pusmečio Rusijoje vyks V. Putino perrinkimo šou, dar vadinamas prezidento rinkimais. „Bloomberg“ kalbintas ekonomistas Aleksandras Isakovas pažymėjo, kad po 6 mėnesių, kaip tik 2024-ųjų pavasariui, „kurso šokas“ infliacijai šalyje pasieks savo maksimumą, o tuo pačiu paveiks ir vartotojų užtikrintumą.  

REKLAMA
REKLAMA

Daugelis ekonomistų, įskaitant ir pačios Rusijos, pažymi, jog dabartinių valdžios veiksmų gali neužtekti šalies finansinei sveikatai pagerinti, jeigu nebus imtasi griežtesnės išlaidų kontrolės. Karas Ukrainoje, karinės pramonės vystymas, įvairios su tuo susijusios išmokos, subsidijos ir okupuotų teritorijų kontrolė kainuoja Rusijai milžiniškus pinigus. Lyginant su pernykščiu pirmu pusmečiu biudžeto išlaidos išaugo net 18 proc., o pajamos – smuko beveik 3 proc.

Pasaulio tai, kas vyksta Rusijoje tinklalaidėje „Sukasi pasaulis“ aptarė naujienų portalo tv3.lt žurnalistai Vilmantas Venckūnas ir Andrius Jakimčuk.

„Dabar jie skelbiasi, kad viskas ramu ir gerai. Putinas kiekvieną savaitę dabar pasakoja, kaip pas juos aukso upės teka. Naujai išleistame vadovėlyje rašoma – „Rusija – galimybių šalis“. Taip ir parašyta, tai yra žymusis, pagal Putiną perrašytas grožinis istorinis romanas, pavadinimu vadovėlis. Grįžta viskas į sovietinius laikus, kada skelbia viena, nors patys rusai tuo netiki. Jeigu jau pagal faktą kalbėti, tai taip, jie ten neskursta ir nuogi gatvėse nelaksto, bet kad pas juos situacija negerėja, tai faktas“, – aiškino A. Jakimčuk.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visą tinklalaidę galite pažiūrėti čia:

Kalbėjome apie:

00:00 Pradžiai, apie valstybines šventes

03:50 Kaip Šoigu dukart nepaklausė savo generolo ir dukart pralošė ukrainiečiams

16:13 Pradėjom kalbėti apie rublį

17:52 Mėgstamiausia skaitytojų rubrika: kalbėkit apie Lietuvą. Kalbam

25:50 Tęsiam apie rublį: sankcijos ir Rusijos išlaidavimas

35:02 Karas baigsis kitų metų lapkričio 5 dieną?

56:00 Vienas už kitą smagesni kandidatai JAV, bet Trumpas geriausias?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų