• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Birželio mėnesį Rusijos propaganda didelį dėmesį skyrė Baltijos jūrai ir skleidė klaidinančias žinutes, neva, NATO kelia įtampą šiame regione bei kelia grėsmę Rusijai, nurodo Lietuvos kariuomenės analitikai.

Birželio mėnesį Rusijos propaganda didelį dėmesį skyrė Baltijos jūrai ir skleidė klaidinančias žinutes, neva, NATO kelia įtampą šiame regione bei kelia grėsmę Rusijai, nurodo Lietuvos kariuomenės analitikai.

REKLAMA

Pasak jų, išaugęs Baltijos jūros paminėjimų skaičius gali būti siejamas su birželio pradžioje prasidėjusiomis NATO pratybomis „Baltops 2025“.

Rusijos atstovai tikino, kad Jungtinių Valstijų karinių jūrų pajėgų Europoje ir Afrikoje organizuojamos pratybos Baltijos jūroje eskaluoja įtampą, kuri gali išvirsti į konfliktą tarp NATO ir Rusijos.

REKLAMA
REKLAMA

Vos prasidėjus minėtoms pratyboms, Rusijos užsienio reikalų viceministras Aleksandras Gruško teigė, kad „Baltops 2025“ yra pasiruošimas kariniam konfliktui su Rusija.

REKLAMA

Kitos žinutės šia tema siekė įtikinti, kad pratybos yra tęstinė NATO provokacinė veikla Baltijos jūroje, kuri aktyviai vykdoma nuo sausio mėnesio, pradėjus „Baltic Sentry“ misiją, kuria siekiama užkirsti kelią bandymams atakuoti povandeninę infrastruktūrą regione.

Propagandiniuose kanaluose skleista žinutė apie išaugusią konflikto riziką Baltijos jūroje, kurią sustiprino ir Rusijos Baltijos laivyno karinės pratybos, vykusios tuo pačiu metu. Rusijos naratyvas apie didėjančią konflikto grėsmę Baltijos jūroje fiksuotas ir Kinijos žiniasklaidoje.

REKLAMA
REKLAMA

Aktyvesnė priešiška informacinė veikla stebėta ir NATO viršūnių susitikimo Hagoje metu, tačiau, lyginant su praėjusiais metais, šis susitikimas sulaukė mažiau propagandininkų dėmesio.

Pagrindinės priešiškos žinutės buvo nukreiptos prieš NATO šalių susitarimą didinti gynybos išlaidas. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teigė, kad Aljansas meluoja apie Rusijos keliamą grėsmę tam, kad pagrįstų išlaidų gynybai didinimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat skleistas naratyvas, kad šis NATO sprendimas provokuoja „pasaulinę militarizaciją“, todėl globaliai didina įtampą. Panašiomis žinutėmis, tikėtina, siekta nukreipti dėmesį nuo Rusijos agresyvių veiksmų ir įtikinti vidinę auditoriją tariama Aljanso grėsme.

Plačiai cituotas Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo žeminantis pareiškimas, esą Baltijos šalys yra „trys maži chuliganai“, vykdantys didžiųjų Europos valstybių nurodymus.

REKLAMA

Taip pat toliau stebėta reakcija į Baltijos šalių, Lenkijos ir Suomijos sprendimą pasitraukti iš Otavos konvencijos, teigiant, kad šis sprendimas yra brangus parodomasis veiksmas, kuris kels grėsmę šių valstybių piliečiams.

Lyginant su praėjusiu laikotarpiu, stebėtas mažesnis skaičius priešiškų informacinių incidentų, nukreiptų prieš Lietuvą ir jos partnerius, tačiau fiksuota nemažai aukšto rango Rusijos ir Baltarusijos pareigūnų pasisakymų.

REKLAMA
Na rusų niekaip negalima įtikinti, kad NATO tai tas pats, kas ir Carito organizacija! Be reikalo, jie vis ginklų griebiasi!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų