• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienį Rusijos ambasadorius Lietuvoje Vladimiras Čchikvadzė pareiškė, jog naftotiekis “Družba“ galėtų būti atidarytas, jei Lietuvos verslininkai sutiktų investuoti kelias dešimtis milijonų litų į jo remontą.

REKLAMA
REKLAMA

Kalbėdamas žurnalistams po susitikimo su Seimo užsienio reikalų komiteto nariais ambasadorius tvirtino, jog Rusijai minėtas naftotiekis yra tiesiog nereikalingas, bet tai, anot jo, esąs verslo klausimas.

REKLAMA

Vladimiras Čchikvadzė tai pakartojo ir po to, kai Seimo užsienio reikalų komiteto pirmininkas Justinas Karosas pabandė nedrąsiai priminti, jog kažką panašaus Lietuvai siūlė dar praėjusiais metais. “Dabar galiu užtikrinti, kad tai yra tik verslo klausimas. Verslas eina ten, kur jam pelninga”, - tvirtino ambasadorius.

Pasak diplomato, Lietuvos energetinis saugumas yra jos pačios reikalas ir Rusija į vidaus reikalus nesikišanti. Jis pažymėjo, kad Lietuva net neišnaudoja visų energijos išteklių pirkimo kvotų, kurias yra užsitikrinusi tarpvalstybinėmis sutartimis.

REKLAMA
REKLAMA

Tą patį V. Čchikvadzė pakartojo kalbėdamas apie spaudoje pasirodžiusią informaciją, jog Rusija boikotuos Lietuvos geležinkelius. „spaudoje buvo ir pranešimų, kad Rusija prieš Lietuvą rengia karinę agresiją. Iš kur jie atsiranda – ne man žinoti. Verslas yra toks ypatingas dalykas, kad eina tik ten kur viskas pelninga, patogu ir aišku. Čia Lietuva turi pasistengti, kad per ją gabenti krovinius būtų naudinga. Be to nepadės jokie politikų sprendimai, įsakymai ir direktyvos“, - politinius motyvus toliau atmetinėjo ambasadorius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis siūlė pragmatiškai tvarkyti tarpusavio santykius ir aiškino, kad pirmiausia reikia rūpintis žmonėmis. „Jei pirmiausia galvosime kaip padaryti, kad rusas ar lietuvis galėtų daugiau įsigyti gerų prekių, jam būtų šilčiau ir šviesiau – tai ir bus pragmatizmu grįsti santykiai.

Seimo komiteto vadovas J. Karosas paties susitikimo nekomentavo, tiesiog pažymėjo, kad tokie susitikimai yra tradiciniai ir juose „bendrais bruožais“ aptariami tarpusavio santykiai, ieškoma būdų juos gerinti „visose srityse“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų