REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas uždraudė šalyje prekiauti pridėtinio kvapo ar skonio kaitinamojo tabako gaminiais, taip pat įpareigojo gamintojus ant pakuotės įspėti apie žalą sveikatai. Draudimas įsigalios nuo spalio 23-osios. 

Seimas uždraudė šalyje prekiauti pridėtinio kvapo ar skonio kaitinamojo tabako gaminiais, taip pat įpareigojo gamintojus ant pakuotės įspėti apie žalą sveikatai. Draudimas įsigalios nuo spalio 23-osios. 

REKLAMA

Už tokias Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas balsavo 103 Seimo nariai, prieš buvo vienas, o keturi susilaikė. 

Be to, Seimas uždraudė Lietuvoje prekiauti tokio tabako gaminiais, kuriuose yra medžiagų, leidžiančių pakeisti kvapo ar skonio stiprumą ar jų dūmo sodrumą. Toks reikalavimas kol kas taikomas tik cigaretėms ir joms sukti skirtam tabakui. 

„Šis vienodumas svarbus siekiant suteikti vartotojams tikslią informaciją apie kaitinamojo tabako žalą sveikatai“, – Seimo posėdyje teigė Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Aidas Gedvilas. 

REKLAMA
REKLAMA

Be to, parlamentarai panaikino išimtį, kad rūkomieji kaitinamojo tabako gaminiai gali būti be įspėjimo apie galimą žalą sveikatai. To reikalauja Europos Komisijos direktyva – ribojimais siekiama mažinti šių gaminių vartojimą, o Lietuva juos turi priimti iki liepos 23-osios.  

REKLAMA

Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, didmeninė prekyba kaitinamuoju tabaku pernai didėjo 27,3 proc.   

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto pernai atliktas tyrimas parodė, kad veiksniai, nulėmę pasirinkimą pradėti vartoti elektronines cigaretes arba kaitinamojo tabako gaminius, buvo draugų, kolegų ar kitų asmenų pavyzdys (30,6 proc.) ir galimybė įsigyti įvairių skonių ir kvapų gaminius (28,3 proc.).   

Taršos mokestį tegu moka
Kada atsiras reikalavimas ant pakuočių skelbti elektroninių cigarečių užpildų sudėtį ir garinimo metu į orą patenkančias medžiagas? Kodėl nėra tikrinama, kokiomis medžiagomis yra teršiamas oras garinimo metu? Būtini jau ne dūmų, o elektroninių cigarečių garų detektoriai, kurie įrodytų, kad garintojai nuolat nuodija kaimynus. O užpildai dabar jau dažnai yra bekvapiai. Tačiau orą teršia nė kiek ne mažiau.
Apdirbant tabaką jame lieka 0,5-1,2% kancerogeninių junginių, o vadinamos "elektroninės cigaretės" tai 90% sunkieji organiniai junginiai, kurie kone visi kancerogenai. Kad ir koks biznis nuo šitų nuodų pardavino, jų daroma žala ir jos gydymo pasekmės nesulyginamai didesnės, nei nešvarių "biznierių" pelnai ir tai jau visos visuomenės sąskaita. Vietoj šito nuodo tada leiskit kokį kubietišką šamarliaką, žalos bus mažiau, o š... toks pat.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų