Šį rytą Lietuvos robotų inžinieriai laimėjo pirmąjį aukso medalį  San Franciske (JAV) vykstančiame pasaulio robotų čempionate „Robogames“.

„Robogames“ tai didžiausia pasaulyje Robotų olimpiada, kurioje šiais metais dalyvauja 37 šalių atstovai. Lietuva šiame čempionate dalyvauja pirmą kartą, teigiama bendrovės  „iRobot Lietuva“ pranešime.

Daugiau kaip 500 robotų varžosi 53 įvairiose kategorijose. Jie žaidžia boulingą, futbolą, ledo ritulį, dalyvauja įvairiuose įgūdžius formuojančiuose žaidimuose, taip pat varžosi greičio, stiprumo ir „linijos sekimo“ (Linefollower) rungtyse, bando jėgas kung-fu, sumo ir dažasvydžio kovose. Kai kuriems žiūrovams gali būti naudingas robotų - barmenų konkursas, tačiau, kaip įprasta, daugiausiai adrenalino sukelia robotų mūšiai „beveik be taisyklių“, kurie vyksta uždarame ringe.

Lietuvos garbę daugiau nei 10 robotų kategorijose gina robotų inžinierius Vitalijus Rodnovas iš Klaipėdos.

Šį rytą iš JAV atskriejo puikios žinios - Vitalijaus Rodnovo robotas „Master of Disaster“ laimėjo aukso medalį 3 kg robotų Sumo rungtyje , o kitas Lietuvai atstovavęs robotas „309“ šioje rungtyje užėmė trečiąją vietą.

Taip pat 0,5 kg robotų Sumo varžybose Lietuvos robotas „Sprinter“ užėmė antrąją vietą. Baltijos šalių atstovai įrodė, kad jie yra pasauliniai lyderiai autonominių sumo robotų klasėje, užimdami pirmas 4 vietas. Lietuvos rinktinei JAV pradeda buitinių robotų gamintojo „iRobot“ atstovas Lietuvoje „iRobot Lietuva“, sakoma pranešime.