• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Balandžio 13 d., antradienį, 18 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius) atidaroma Povilo Ričardo Vaitiekūno kūrybos paroda „TAPYBA. PIEŠINIAI“ (veiks iki gegužės 23 d.). Retrospektyvinėje parodoje eksponuojama per 150 dailininko kūrinių.

REKLAMA
REKLAMA

Povilas Ričardas Vaitiekūnas (g. 1940 m. Kaune) – žymus Lietuvos tapytojas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, profesorius, dailininkų grupės „24“ iniciatorius.

REKLAMA

Retrospektyvinėje Povilo Ričardo Vaitiekūno kūrybos parodoje „Tapyba. Piešiniai“ Nacionalinėje dailės galerijoje eksponuojama daugiau nei 150 kūrinių: nuo ankstyvųjų iki pačių naujausių, 2009 m. sukurtų tapybos darbų ir piešinių. Apie 40 kūrinių rodomi pirmą kartą. Ekspozicijoje taip pat galima išvysti dienoraštinio pobūdžio dailininko piešinius, bičiulių pieštus jo portretus ir vaizdo įrašą, kuriame P. R. Vaitiekūną kalbina parodos kuratorė Milda Žvirblytė.

REKLAMA
REKLAMA

 „Svarbiausi impulsai kūrybai – užkratas – yra tikrovė ir gamta, o fantazija kaip prasimanymas mene – melas.“ – teigia P. R. Vaitiekūnas.

Pasak parodos kuratorės, „nors dailininko kūrybą tiktų vadinti ekspresionistine, iš esmės jis yra realistas. Realistinė paveikslų programa apima ir dailininko biografiją, svarbius jo gyvenimo etapus.“  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žvelgiant į menininko kūrybą iš šios dienos pozicijų, ji įdomi kaip fundamentalios modernistinės epochos, siekiančios XX a. pradžią, tąsa. Parodoje eksponuojami kūriniai byloja, kad ir savitas kūrėjo žvilgsnis, ir jo pasirenkami motyvai bei spalvų deriniai yra konkretaus laiko, savos epochos dalis. Vaitiekūno epochai priklauso ir jo bičiuliai amžininkai – A. Martinaitis, K. Paliokas, A. Stankevičius, J. Mikutis ir daugelis kitų.

Paroda atidaroma Didžiojoje Nacionalinės dailės galerijos parodų salėje, kurioje 2009 metais veikė tarptautinės parodos: „Spalvų ir garsų dialogai. Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir amžininkų kūryba“, „Šaltojo karo metų modernizmas. Menas ir dizainas: 1945-1970“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų