REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Du kartus olimpiniu čempionu tapęs Virgilijus Alekna paskyrė laimėjimus savo sūnums. O dabar tuo pačiu tėčiui atsidėkoja 19-metis Mykolas Alekna, skirdamas savo šeimai pasaulio čempionato sidabrą. Iškovojęs medalį M. Alekna tapo ne tik vicečempionu, bet ir pirmuoju istorijoje tokiu jaunu disko metiku pasaulio čempionate iškovojusiu prizinę vietą.

Du kartus olimpiniu čempionu tapęs Virgilijus Alekna paskyrė laimėjimus savo sūnums. O dabar tuo pačiu tėčiui atsidėkoja 19-metis Mykolas Alekna, skirdamas savo šeimai pasaulio čempionato sidabrą. Iškovojęs medalį M. Alekna tapo ne tik vicečempionu, bet ir pirmuoju istorijoje tokiu jaunu disko metiku pasaulio čempionate iškovojusiu prizinę vietą.

REKLAMA

Iki šiol istoriškai sėkmingiausioje disko metimo rungtyje medalius iškovojusius M. Alekną ir A. Gudžių sveikino valstybės vadovai ir gerai žinomi Lietuvos žmonės.

„Puikios žinios iš JAV vykstančio pasaulio lengvosios atletikos čempionato. Mykolas Alekna – pasaulio vicečempionas, Andrius Gudžius – bronzos medalio laimėtojas! Labai geras jausmas matyti du skirtingų kartų lietuvius galiūnus, stovinčius petys į petį ant tos pačios nugalėtojų pakylos. Sveikinimai M. Aleknai ir A. Gudžiui. Ačiū už tai, kad jūsų dėka visas pasaulis vėl taria Lietuvos vardą!“, – rašė Gitanas Nausėda.

„Po vakarykštės Žalgirio pergalės dar geresnės naujienos ryte – pasaulio sidabras ir bronza lietuvių rankose. Mykolas Alekna ir Andrius Gudžius!! Neabejoju, kad tik ilgų pergalių serijos pradžia! Sveikinam!“, – džiaugėsi ir Andrius Tapinas.

REKLAMA
REKLAMA

Legendinis Virgilijus Alekna dalijasi, kad sūnaus pasirodymo stebėjimas sukėlė neapsakomai daugiau įtampos, negu tada, kai pats kovodavo dėl titulų.

REKLAMA

„Jeigu lyginti su ta įtampa, kuri buvo šiandien ryte prasidedant varžyboms, vykstant varžyboms, tai aš tikrai manau, kad šį rytą ji buvo daug didesnė, negu anksčiau kai  dalyvaudavau savo metimuose. Sudėtingiau yra kitus stebėti, negu pačiam dalyvauti“, – teigė V. Alekna.

Buvęs pasaulio rekordininkas neslepia, kad finalas buvo nuostabus ir ilgai išliks visų atmintyje. V. Alekna džiaugiasi puikiais sūnaus ir A. Gudžiaus pasirodymais ir nemano, kad greitu metu pavyks pakartoti tokius tautiečių pasiekimus. V. Aleknos teigimu, šis finalas apkarto tik dėl prarasto rekordo, kurį pačiam pavyko užfiksuoti prieš daugiau nei dešimtmetį. Tačiau sportininkas per daug nenusivylė ir tiki, kad neužilgo rekordas sugrįš į Lietuvą.

REKLAMA
REKLAMA

„Tik man asmeniškai apmaudu dėl prarasto rekordo. Bet ką darysi jau – jis nuo 2005 metų laikėsi. Galbūt jau buvo pats laikas jį pagerinti. Bet aš manau, kad tai nebus ilgam, gal kitais metais, kada vyks pasaulio čempionatas, ar kituose čempionatuose, galbūt Mykolui pavyks jį vėl sugrąžinti mūsų šaliai“ , – sakė vienas tituluočiausių visų laikų Lietuvos sportininkų.

Paklaustas apie tai kokių sūnaus pasiekimų tikėjosi pasaulio čempionate – V. Alekna prisiminė ankstesnį sūnaus etapą.

„Jeigu manęs būtumėt paklausę kokį gegužės ar balandžio mėnesį, tai būčiau pasakęs, kad labai džiaugiuosi, jog jis išvis turi galimybę dalyvauti pasaulio čempionate. Svarbiausia, kad įvykdytų normatyvą ir taip toliau, nes tai tikrai nėra paprasta. Bet dabar, kadangi jo rezultatai kiekvieną mėnesį vis gerėja ir viskas kyla didėjančia progresija, tai tikrai natūralu buvo ir tikrai galvojau, kad gali geras jo pasirodymas pelnyti medalį mūsų šaliai“, – neslėpė dabartinis Seimo narys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

M. Alekna dabar –  jauniausias pasaulio čempionatų medalininkas istorijoje. Tėčiui Virgilijui, kuris dar mažam Mykolui skirdavo savo laimėjimus, tai visiškai netikėta, kadangi pats žino kaip sunku tai pasiekti. V. Alekna teigia tikrai negalvojęs, kad sūnus taip anksti žengs į disko metikų elitą.

„Oi žinokit tikrai nesitikėjau. Ir tikrai neturėjau net tokių tikslų. Aš pats buvęs sporte ir žinau kaip viską ten yra sunku pasiekti, koks tai yra sunkus kelias. Bet Mykolas paneigė visus mano nuogąstavimus labai greitai. Ir kaip iš šalies visai atrodo nesunkiai pasiekė tokius rezultatus. Čia yra kaip sakant tokie dalykai, kur gal kartais nuo tavęs ir nepriklauso.

REKLAMA

O šiaip tai tikrai visi yra labai nustebę Mykolo progresu, – tęsė legenda. –  Dar pernai jis mėtė ženkliai lengvesnį įrankį savo amžiaus grupėje, o šie metai tik pirmi, kai jis paėmė į rankas dviejų kilogramų vyrišką įrankį. Ir jis tikrai tos patirties daug neturėjęs. Tuo labiau, kad čia reikėjo dalyvauti su suaugusiais, stipriausiais disko metikais.“

Lietuvių pasiekimais pasidžiaugti skubėjo ir kitas legendinis Lietuvos sportininkas. 1992 m. olimpiniame Barselonos stadione ant Manjocos kalno pirmą kartą suplevėsavo Nepriklausomos Lietuvos trispalvė ir pasigirdo Tautinė giesmė. Ji skambėjo Romo Ubarto garbei, kuris tuomet laimėjo aukso medalį. 2002 metais sportinę karjerą baigęs R. Ubartas šiuo metu dirba treneriu ir puikiai išmano naujos kartos disko metikų sektorių. R. Ubartas neslėpė džiaugsmo ir atskleidė, kad bent vieno medalio tikrai tikėjosi. 

REKLAMA

„Finalas labai gražus. Reikia pasveikinti vyrus, kurie atlaikė įtampą ir atnešė Lietuvai du medalius. Tikrai tikėjausi bent vieno medalio, o antras buvo ant klaustuko. Bet Andrius įrodė, kad tikrai yra vertas medalio. Ir aišku Lietuvai atnešė tokį didelį džiaugsmą. Niekada tokio rango varžybose, pasaulio čempionate, nebuvo, kad du lietuviai būtų ant pakylos. Vyko labai graži kova, rezultatai tikrai labai aukšti. Matosi, kad vyrai neatidavė visų savo galimybių, ypatingai Mykolas. Aš manau, kad jis turėtų labai toli nueiti“, – savo įžvalgomis dalijosi treneris.

Pats R. Ubartas ir V. Alekna abu rekordus pasiekė būdami 28-erių. Paklausus ar Mykolui gali pavykti rekordus gerinti anksčiau, buvęs sportininkas net nesudvejojo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš manau, kad pilnai gali. Jeigu devyniolikos metų jau meta 70 metrų ir jeigu jis toliau tobulės tokiais tempais, tai pagerins ir mano asmeninį rekordą, ir Virgilijaus. O žinoma, gali užsimoti ir į pasaulio rekordą, čia tikrai galimas dalykas. Matosi, kad jo galimybės yra tikrai didelės, nes jis dar faktiškai jaunas vyras. Devyniolikos metų ir galingumo dar tokio nėra, kuris būna pavyzdžiui pas 25-erių metų vyrus. Ir svoris jo dar gana mažas, tik apie šimtą kilogramų. Manau, kad jo galimybės tikrai didelės ir rezultatai gali vienas po kito gerėti.“

Kaip treneris, puikiai išmanantis disko metikų sektorių, R. Ubartas kiek stipriau įsigilina į visas kovas. Po šio finalo legendinis sportininkas išskyrė puikią M. Aleknos metimo techniką.

REKLAMA

„Jis išpildo visus technikos elementus faktiškai idealiai. Aišku, čia buvo finalas ir jautėsi truputį jaudulys, tačiau Mykolas turi geležinę nervų sistemą, reikia pripažinti. Tokiam amžiui tai retas dalykas. Matėsi kartais jo susikaustymas, jeigu jis būtų mėtęs taip pat laisvai, kaip per Deimantinę lygą, aš manau, kad būtų visus įveikęs. Bet dar ateities reikalas, kaupiant patirtį, kai bus daugiau tokių aukšto rango varžybų ir bus parodyti geriausi rezultatai“, – sakė R. Ubartas.

Lietuvoje puikių disko metikų niekada netrūko, o pasiekimais visuomet stebindavome pasaulį. Tokiai sporto šakos tradicijai buvęs atletas turi paprastą paaiškinimą.

Disko metimas Lietuvoje, kaip sporto šaka, tęsiasi labai ilgą laiką. Visi turėjo savo laiką, o dabar atėjo Mykolo laikas. Dabar turim du lietuvius, manau Andrius dar palaikys gerus rezultatus kokius 5-6 metus, jeigu nepamaišys trauma. O čia pasireiškia mūsų geros tradicijos. Na, ir žinoma lietuviškas charakteris. Mes esam gana šalto būdo žmonės, atėję iš šalies, kur žmonės ir darbo paragavę, ir maisto gero, oro geresnio. Viskas taip sutampa, kad Lietuva yra puiki šalis disko metikams. Mes atrodo, kad esame maža tauta, bet rezultatai kalba patys už save“, – aiškino legendinis treneris R. Ubartas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų