• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Svarstoma, kaip gerinti teisėjų darbą, praneša LNK „Žinios“.

Aukščiausiojo teismo pirmininko teigimu reikia išsamesnės analizės norint išsiaiškinti kodėl vilkinamos bylos, atidedami posėdžiai, mažėja visuomenės pasitikėjimas teismų veikla.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu esą problemos sprendžiamos fragmentiškai.

Didžiausia problema įvardijamas vis didėjantis teisėjų darbo krūvis. Kaip galimą šios problemos sprendimo būdą, Gintaras Kryževičius  įvardino galimybę priimti teisėjus ne į konkrečius teismus, o į teisėjų korpusą

REKLAMA

„Tokių atveju teisėjų perkėlimas iš vienos darbo vietos į kitą garantuotų greitą reakciją į didelius ir svarbius bylų srautų pasikeitimus“, - kalbėjo G. Kryževičius.

Taip pat sunkumų teismams kelia tai, kad nėra kaip pavaduoti į motinystės atostogas išėjusių ar dėl kitų priežasčių laikinai dirbti negalinčių teisėjų. Be to, per sudėtingas etatų perkėlimo mechanizmas.

Teisingumo ministro Remigijaus Šimašio teigimu, sprendimai – gana sisteminiai. Neseniai Seimui pateikti projektai supaprastinantys teisėjų darbą. Pavyzdžiui, elektroninė sistema, leisianti teisėjams koncentruotis į sudėtingų bylų sprendimą ir negaišti tiek laiko ties standartinėmis bylomis.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak R. Šimašio, norint sisteminių sprendimų, reikalingi sisteminiai siūlymai. „Kai kuriais atvejais nesame priėję iki tokių siūlymų. Pavyzdžiui dėl teisėjų asmeninės atsakomybės, teisėjų  vertinimo – tiek kaip juos vertina teismo dalyviai, tiek kolegos. Čia reikia proveržio – idėjų ir konkrečių projektų, kaip tai realizuoti“, - apgailestavo R. Šimašius.

Aukščiausiojo teismo pirmininkas neigiamai vertina ir tai, kad jo vadovaujama institucija negali pati reaguoti į aplaidumo ar bylų vilkinimo atvejus.

Plačiau – LNK „Žiniose“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų