REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Darbo partijos narys Mindaugas Puidokas kreipėsi į visuomenę ir žurnalistus dėl STT agentų veiksmų prieš jį. Politikas tikino, kad dėl jo vertybių į jo gyvybę kėsintasi ne vieną kartą. M. Puidokas tikino, kad turi STT agentų neteisėtą veikimą įrodantį vaizdo įrašą, bet neskubės jo viešinti.

Darbo partijos narys Mindaugas Puidokas kreipėsi į visuomenę ir žurnalistus dėl STT agentų veiksmų prieš jį. Politikas tikino, kad dėl jo vertybių į jo gyvybę kėsintasi ne vieną kartą. M. Puidokas tikino, kad turi STT agentų neteisėtą veikimą įrodantį vaizdo įrašą, bet neskubės jo viešinti.

REKLAMA

„Noriu pateikti atsaką dėl STT viešųjų ryšių akcijos, kur jie tyrė patys save. Iš tikrųjų, nesugaišinsiu daug jūsų laiko, keletą minučių“, – Seime susirinkusiems žurnalistams antradienį sakė Seimo narys, darbietis M. Puidokas.

Pasak politiko, jis yra sekamas keletą metų, kovoja su supuvusia ir korumpuota politine sistema, telkė žmones taikiai revoliucijai Lietuvoje, priešinosi degradaciją visuomenei nešantiems įstatymo projektams.

„Sulaukiau perspėjimų Seimo koridoriuose, kad mano kova už tradicines vertybes yra kova už praeitį. Sakė, geriau rinkis ramiai gyventi su šeima ir vaikais, ateitis bus mūsų, bus moderni.

REKLAMA
REKLAMA

Per mano darbo laikotarpį Seime galėjau netekti gyvybės kelios kartus. Pirmą kartą stovėjimo aikštelėje buvo praplėšta padanga ir parengta sprogimui greitkelyje. Tada kviečiau policiją, dirbta profesionaliai. Prieš pusmetį priekinio rato atsukti visi varžtai. Tada su patarėja Loreta važiavau į Seimą greitkeliu, turėjome baigti kelionę griovyje. Tik Dievas išsaugojo gyvybę abu kartus“, – pasakojo M. Pudokas.

REKLAMA

„Mane galima fiziškai ar politiškai sunaikinti, bet tautos laisvės ir teisingumo troškimo nesunaikins niekas“, – pridūrė Seimo narys.

Kalbėjo apie Šiaurės Korėją ir Paksą

Jo teigimu, jis Lietuvoje mato Baltarusiją arba Šiaurės Korėją primenančius veiksmus, mato politinį susidorojimą su opozicijos atstovu.

„Matau daug klastos, melo ir apgaulės“, – kalbėjo M. Puidokas.

Darbiečio tikinimu, tai, kad STT nefilmavo kratos jo kabinete rodo, kad institucija nenorėjo skaidrumo ir viešumo. Jis teigė, kad STT tyrimų atvejais, dažniausiai kaltinimai subliūkšta.

REKLAMA
REKLAMA

„Pasibaigus n metų trukusioms byloms niekas neneša jokios teisinės atsakomybės už skausmą, kurį patiria neteisingai apkaltinti žmonės ir jų šeimos. Prisiminkite Paksą, <...> prisiminkite LKF generalinį sekretorių Mindaugą Balčiūną ir dar 8 kaltinamuosius, kurie visiškai išteisinti“, – kalbėjo M. Puidokas.

STT agentas girdėjo, ką Puidokas veikė tualete

Jo tikinimu, teisėsauga su juo nuo pat pradžių elgėsi kaip su niekingu nusikaltėliu, net į tualetą jokio procesinio statuso procese neturinčiam žmogui norėjo neleisti nueiti. M. Puidoko teigimu, jį į tualetą lydėjo STT agentas ir tas kelias minutes girdėjo, ką politikas veikė tualete.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai yra žmogaus orumo žeminimas, tyčiojamasis, bandymas mane palaužti mane morališkai tokiomis apgalvotomis STT viešųjų ryšių akcijomis. Po tualeto galėjau visai negrįžti į savo kabinetą ar sėdėti jame užsidaręs pusvalandį. Jaučiausi teisus, dėl to elgiausi maksimaliai skaidriai, norėjau sulaukti savo advokato ir įrodyti savo teisumą STT agentams. Tad grįžau į kabinetą, bet jame sulaukiau smurto. Pabrėžiu, nesutikau tik su neteisėtu agentų elgesiu“, – teigė M. Puidokas.

Jis tikino, kad negalėjo ištrinti jokių įkalčių, nes paprasčiausiai nežinojo apie ką tyrimas.

„Viską sužinojau tik vėliau iš žiniasklaidos“, – teigė M. Puidokas.

Jis tikino, kad premjerė Ingrida Šimonytė daro spaudimą tyrimo eigai, viešojoje erdvėje sako netiesą.

REKLAMA

„STT viešųjų ryšių akcija parodė, kad tęsiame liūdna sovietinė KGB tradicija“, – tikino M. Puidokas.

Politikas teigė, kad jokioje normalioje demokratinėje valstybėje nebūtų nutikę taip, kaip Lietuvoje, kai STT pati ištyrė savo agentų veiksmų teisėtumą.

„Dėl to specialiai neskubame su video paviešinimu visuomenei bei demokratiniam pasauliui. Norime pasižiūrėti, kiek sąžinės ir teisingumo yra dar likę Lietuvoje. Juk jei prieš Seimo narį galima smurtauti, ką daryti paprastiems žmonėms“, – sakė M. Puidokas.

M. Puidoko teigimu, vaizdo įrašą paviešins, kada pagal teisinio proceso eigą matys prasmę.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnų veiksmai prieš Seimo narį Mindaugą Puidoką, atliekant kratą jo kabinete, buvo teisėti, o jis galėjo bandyti ištrinti tyrimui svarbius duomenis, penktadienį pranešė STT, baigusi vidinį patikrinimą.

REKLAMA

Nustatyta, kad STT pareigūnai kratą atliko laikantis teisės aktų reikalavimų, jų veiksmai buvo teisėti ir proporcingi, skelbia tarnyba.

Be to, pasak STT, tyrimo metu nustatyta, jog Seimo narys kratos metu buvo išėjęs iš kabineto, nors buvo paprašytas kratos vietos nepalikti.

„Seimo narys, turėdamas su savimi mobiliuosius telefonus, užsidarė tualeto patalpoje. Pareigūnai turėjo pagrindo manyti, kad tuo metu Seimo narys galėjo iš mobiliojo ryšio telefonų ištrinti ikiteisminiam tyrimui galimai reikšmingą informaciją“, – rašoma pranešime.

Įtarimai prekyba poveikiu

Portalas tv3.lt primena, kad praėjusią savaitę, Seimo plenarinio posėdžio metu, M. Puidokas pareiškė, kad savo kabinete patyrė STT pareigūnų smurtą. Anot M. Puidoko, atlikdami kratą, STT pareigūnai, jam atsisakius atiduoti savo mobiliuosius telefonu, jį prispaudė, ėmė dusinti, suplėšė kelnes, įdrėskė ranką. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Po šio Seimo nario pranešimo STT informavo atliekanti ikiteisminį tyrimą dėl M. Puidoko padėjėjo Kęstučio Motiečiaus bandymo papirkti parlamentarą konservatorių Matą Maldeikį. 

STT teigė, kad jos darbuotojai turėjo prievarta paimti telefonus iš Seimo nario M. Puidoko, nes parlamentaras atsisakė vykdyti teisėtus pareigūnų reikalavimus.

Dėl įvykio pradėtas vidinis patikrinimas.

Tyrimo duomenimis, M. Puidoko padėjėjas Kęstutis Motiečius Seimo patalpose prieš mėnesį pasiūlė M. Maldeikiui 50 tūkst. eurų kyšį, kad Seimo narys asmeniškai palaikytų ir paveiktų kitus kolegas, jog būtų sustabdytas ar neribotam laikui atidėtas Loterijų ir lošimų mokesčio įstatymo pakeitimo projekto priėmimas.

Šioje byloje įtarimai dėl papirkimo ir prekybos poveikiu taip pat pateikti azartinių lošimų ir lažybų bendrovės „Tete-A-Tete“ savininkui Samoilui Kacui. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų