REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Drama Garliavoje, kur dėl suaugusiųjų manipuliacijų ir toliau kenčia Drąsiaus Kedžio dukrelė, nesibaigia. Paprašyta pakomentuoti galimą mergaitės būklę, psichologė Aušra Kurienė pripažino, kad negali tiksliai tvirtinti, kaip jaučiasi konkretus vaikas su juo nebendravusi ir sakė, kad neabejoja, jog mergaitės psichika jau yra labai paveikta ankstesnių įvykių ir dabartinė situacija nelabai ką keičia.

REKLAMA
REKLAMA

Neliko saugumo jausmo

„Bet kokiu atveju, mergaitė tikriausiai yra labai išsigandusi, sutrikusi, nesuvokia, kodėl taip visi ja domisi, kodėl niekas nepasirūpina, kodėl tie ginkluoti dėdės neapsaugo“, – sako psichologė.

REKLAMA

Pirmas momentas, kurį pamini specialistė, yra tai, kad vaiko saugumas yra visiškai sutrikdytas – visi aplinkui „blogiečiai“, ji netekusi pasitikėjimo ne tik aplinkiniais, bet ir pačia savimi.

Lojalumo konfliktas

Kitas dalykas, kurį akcentuoja psichologė – vaiko viduje vyksta lojalumo konfliktas. Kedytės situacija panaši į kitų vaikų, kurie yra išsituokusių tėvų tampomi į abi puses. Vaikui, atsidūrusiam tėvų (ar kitų artimųjų) konflikto zonoje, turi būti galimybė turėti visus svarbius žmones. O dabar ji verčiama kažkurio svarbaus žmogaus atsisakyti: „Pasakysiu, kad gera mama, išduosiu tetą, liksiu pas tetą, supykdysiu mamą.“

REKLAMA
REKLAMA

„Tos mergytės protas visai sujauktas, ji patiria daug nerimo, baimės, neįsivaizduoju, kaip ji dar sugeba gyventi. Nors mes juk iš tiesų nežinome, kaip ji gyvena, miega. Nežinome, ko ji iš tiesų nori. Vaiko, išgyvenančio tokį stiprų vidinį konfliktą, psichika sugeba saugotis: vaikai nustoja ką nors suprasti, ko nors norėti.

Be to, juk vaikai ir taip nelabai gerai žino, kas jiems yra geriausia. Čia tik suaugusieji privalo pasirūpinti, kad vaikui būtų aišku ir saugu, nes vaikas tiesiog negali gyventi kokiame nors konflikte“, – sakė VšĮ Paramos vaikams centro psichologė Aušra Kurienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų