REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Liepos 4-8 dienomis Lietuvos Muzikos ir teatro akademijos studentai bei pedagogai lankysis Frankfurto aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje, kurioje parodys Gintaro Varno režisuotą spektaklį „Dekalogas”. Frankfurtas – tai trečioji tarptautinio projekto „Dekalogas-Dialogas“ stotelė. Birželio mėnesį Lietuvos muzikos ir teatro akademija jau aplankė garsiąsias nacionalinės teatro meno mokyklas Strasbūre ir Lione, turinčias išskirtinį Grand ecole statusą.

REKLAMA
REKLAMA

„Dekalogas – Dialogas“ – vienas iš edukacinės meno programos „Europos menų mokykla“ projektų, kuriame dalyvauja Italijos, Lietuvos, Prancūzijos ir Vokietijos aukštosios teatro meno mokyklos. Projektu siekiama skatinti kūrybinius ryšius tarp garsių Europos aukštųjų teatro meno mokyklų bei užmegzti ilgalaikį bendradarbiavimą teatro meno srityje“, - teigė projekto koordinatorė Giedrė Kabašinskienė.

REKLAMA

Projekto metu Lietuvos Muzikos ir teatro akademijos pedagogų ir studentų grupė lankosi garsiose Italijos, Prancūzijos, Vokietijos aukštosiose teatro mokyklose, kuriose šiuo metu statomi spektakliai „Dekalogo“ tema. Čia stebimas kūrybinis darbas, vyksta diskusijos, keičiamasi patirtimi. Spalio 26– lapkričio 1 d. Vilniuje kaip kūrybinius rezultatus Lietuvos teatro mėgėjai galės pamatyti penkis naujus Milano, Frankfurto, Strasbūro, Liono ir Vilniaus „Dekalogo“ pastatymus.

REKLAMA
REKLAMA

Rudenį festivalio „Dekalogas-Dialogas“ metu taip pat vyks kūrybinės laboratorijos, kuriose Europos režisieriai vadovaus įvairių šalių jaunųjų aktorių grupėms. Čia susidurs Lietuvos metaforinio teatro tradicija su prancūziškuoju realizmu, garsiosios comedia dell’arte teatro šalies vizija su vokiškojo teatro ypatumais. Festivalio metu organizuojamos diskusijos ir atviri pokalbiai švietimo reformos, kultūros politikos, kūrėjo ir visuomenės santykių temomis su Europos aukštųjų teatro mokyklų vadovais, kultūros ir švietimo srityje dirbančiais politikais, švietimo reformos architektais, filosofais, menininkais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Projektas „Dekalogas – Dialogas“ yra pirmasis Lietuvoje tarptautinis renginys jauniausios kartos scenos kūrėjams, kuriame senosios ir naujosios Europos dvidešimtmečiai kalbės jiems aktualiomis temomis.

„Praėję dvidešimt metų po Berlyno sienos griūties ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo - visiškai naujos epochos ir modernios visuomenės formavimosi laikotarpis. Ką reiškia Dekalogo nuostatos Senosios ir Naujosios Europos šalių dvidešimtmečiui? Tuščias įstatymų rinkinys ar mūsų gyvenimo dalis, norma? O gal tai tik siektina utopija? Tai ir siekiama sužinoti projekto Dekalogas-Dialogas metu. Spektakliuose jaunieji kūrėjai kalba apie šiandieninės Europos skaudžias temas: melą mene, teatre ir politikoje, finansinio vampyrizmo vergovę, atsakomybės nebuvimą ir meilės artimui trūkumą“, - pasakojo G. Kabašinskienė.

REKLAMA

Apie projektų ciklą „Europos menų mokykla“:


„Europos menų mokykla“ – 13 projektų ciklas, kuriame dalyvaujantys meno studentai ir jaunieji menininkai iš užsienio bei Lietuvos savo kūrybą skiria Vilniui ir jo svečiams. „Europos menų mokyklos“ metu rengiamos kolektyvinės kūrybinės dirbtuvės, organizuojamos individualios kūrėjų rezidencijos Lietuvoje, vykdomi Lietuvos ir žinomų Europos meno mokyklų bendradarbiavimo projektai.

2009 m. gegužės-gruodžio mėnesiais vykstantys edukaciniai meno projektai apima daugumą meno ir kūrybos sričių: kiną, teatrą, vaizduojamuosius ir taikomuosius menus, muziką, literatūrą, vertimą. Daugiau kaip 800 jaunųjų kūrėjų iš Lietuvos ir užsienio 2009 m. pabaigoje savo darbus pristatys vilniečiams ir miesto svečiams – bus sukurti nauji filmai, spektakliai, viešųjų erdvių ir dizaino darbai, literatūros, kitų meno sričių kūriniai.

REKLAMA

„Europos menų mokyklos“ projektuose dalyvauja menininkai ir dėstytojai iš daugelio Europos Sąjungos valstybių, taip pat Baltarusijos, Rusijos, Australijos, Pietų Korėjos, Singapūro, kitų šalių. Pagrindinis visų „Europos menų mokyklos“ projektų tikslas – pradėti ilgalaikį Lietuvos ir užsienio menininkų, meno mokyklų studentų bei dėstytojų bendradarbiavimą ir pristatyti Lietuvos meną bei kultūrą projektų dalyviams iš užsienio.

„Europos menų mokykla“ – programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ projektų ciklas, iš dalies finansuojamas Europos Komisijos. Bendras visų 13 projektų biudžetas siekia 8,7 mln. litų, iš jų beveik 5,2 mln. litų sudaro Europos Komisijos lėšos

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų