REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Slidinėjimas kalnuose suvilioja ne vieną, tačiau kaip žengus pirmuosius žingsnius ir skaudžiai krentant nemesti būsimo savo hobio? Slidinėjimo ekspertai pasidalijo savo patarimais, kaip pažaboti slidinėjimą snieglente ar čiuožimą slidėmis ir išvengti skaudžių traumų.

Slidinėjimas kalnuose suvilioja ne vieną, tačiau kaip žengus pirmuosius žingsnius ir skaudžiai krentant nemesti būsimo savo hobio? Slidinėjimo ekspertai pasidalijo savo patarimais, kaip pažaboti slidinėjimą snieglente ar čiuožimą slidėmis ir išvengti skaudžių traumų.

REKLAMA

Kam reikalingas treneris?

Žinomas snieglenčių treneris ir „Hate Hard Snow“ slidinėjimo mokyklos įkūrėjas Paulius Morkūnas pataria pirmuosius žingsnius žengti kartu su profesionalo priežiūra. Tai ne tik padės sumažinti skaudžių traumų tikimybę, tačiau ir leis greičiau tobulėti mokantis naujausių slidinėjimo technikų ir gaunant vertingų patarimų.

„Kaip ir bet kuriame kitame sporte kreiptis į trenerį rekomenduojama vos tik žengiate pirmuosius žingsnius. Čiuožimas snieglente yra ekstremalus sportas ir nors iš pradžių jis gali atrodyti nekaltai, kartais viskas gali pasibaigti rimtomis traumomis, o be tvirtų technikos pagrindų triukų mokymasis užtruks dešimt kartų ilgiau. Su instruktoriaus ar trenerio pagalba galima saugiai ir metodiškai tobulėti. Kartu tai leidžia visiškai atsipalaiduoti ir džiaugtis snieglenčių sportu“, – kalbėjo slidinėjimo mokyklos įkūrėjas.

REKLAMA
REKLAMA

P. Morkūno pasiteiravus, kaip nemesti vos tik pradėjus ir slidinėjimą paversti širdžiai miela veikla, profesionalas sakė, kad pirmiausiai svarbu suprasti, jog slidinėjimas nėra lengvas užsiėmimas, todėl svarbu skirti laiko pagrindams, neskubėti ir suprasti, kad gerai slidinėjantys žmonės tam skyrė ne vienerius metus.

REKLAMA

„Tiesa ta, kad tai nėra lengvas sportas, o rimti triukai, kuriuos matome snieglenčių filmuose, yra kur kas sunkesni nei atrodo. Iki jų prieiti reikia palaipsniui tobulėjant ir nepraleidžiant techninių elementų. Tad visuomet siūlau neskubėti, nes greičiausiai tobulėja tie, kuriems pasiseka išvengti traumų ir gali treniruotis ištisus metus.

Daugelis tiesiog nežino, kaip nesunkiai ir saugiai galima mėgautis snieglenčių parkais ir trasomis, o tai atradę ir patyrę supranta, kiek daug malonumo gali suteikti šis sportas. Lietuvoje turime Druskininkų „Snow areną“, todėl reikėtų tai vertinti, nes snieglenčių sportu galime mėgautis ištisus metus“, – pastebėjo pašnekovas.

REKLAMA
REKLAMA

Skaudi klaidų kaina

Jau 13 metų slidinėjantis snowcamp.lt bendruomenės įkūrėjas Laurynas Balnis paprašius prisiminti pirmąsias patirtis čiuožiant snieglente šypteli: „mano pradžia buvo 2009 metais Liepkalnio varlinyke (pradinukų trasoje). Pirmuosius žingsnius žengiau be trenerio ir su daug kritimų, bet su labai gera nuotaika. Tuo metu snieglenčių instruktorių nebuvo daug, tad buvo mokomasi iš nuojautos ir stebint geriau čiuožiančius“, – sakė jis ir pridūrė, kad noras įvaldyti snieglentę atsirado dar vaikystėje su mama slidinėdamas lygumų slidėmis. Tiesa, tuomet būsimam snieglentininkui tai atrodė nuobodu ir norėjosi slidinėti nuo kalniukų, o ne lygumomis, tad snieglentė šį norą išpildė su kaupu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

L. Balnis pasakoja, kad iš pradžių kiekvienam pradedančiajam yra sunku įvaldyti perėjimą nuo galinio kanto ant priekinio, tačiau kartu tai yra ir esminis lūžis, kuris padeda suprasti, kaip reikia slidinėti. „Būtent tuomet ir prasideda tobulėjimas, greitis ir visi kiti malonumai, kuriuos suteikia šis sportas.

Iš savo patirties galiu pasakyti, kad svarbiausia nebandyti mokytis savarankiškai ir kreiptis į instruktorių. Patyręs instruktorius nuo pat pirmų čiuožimo akimirkų čiuožimą ar slidinėjimą pavers malonia patirtimi ir taps kur kas aiškiau, ką daryti, kaip nesusižeisti. Iš pradžių reikia bent dviejų dienų, kurių metu slidinėjimui skirsite po dvi valandas“, – pastebi jis.

REKLAMA

Vos tik susidomėjus žiemos sportu gali būti sudėtinga išsirinkti slides ar snieglentę. Tačiau snowcamp.lt bendruomenės įkūrėjas sako, jog neretai žmonės keičia slides į snieglentę ar atvirkščiai. Daugelis nori išbandyti naują sportą, patirti kažką naujo.

Atrasti savo bendruomenę

Nors Lietuva yra lygumų kraštas, čia galima slidinėti ištisus metus. Tad ir sugrįžus iš pirmosios kelionės kalnuose galima toliau mokytis ir tobulėti, ruoštis kitiems kalnų iššūkiams. Slidinėti slidėmis ar čiuožti snieglente žiemą galima Liepkalnio slidinėjimo centre, Lietuvos žiemos sporto centre (LŽSC) Ignalinoje, ant Kalitos kalno esančiame pramogų ir laisvalaikio centre Anykščiuose, o ištisus metus tai daryti ir Druskininkų „Snow Arenoje“.

REKLAMA

„Klaidinga manyti, kad slidinėjimas gali tapti tik žiemos hobiu. Keliones į kalnus žmonės pradeda planuoti dar vasarą, o slidinėti ir Lietuvoje galima ištisus metus. Kartu tai leidžia tobulinti savo įgūdžius ir nepamiršti to, kas jau išmokta. Svarbu prisiminti, kad ir didieji slidinėjimo kurortai yra pritaikyti tiek pradedantiesiems, tiek jau pažengusiems slidininkams.

Žinoma, kad gali būti kažkiek nerimo prieš pirmąją kelionę į kalnus. Kaip tik todėl kurdami snowcamp.lt bendruomenę siekiame žmones supažindinti su slidinėjimo malonumais bei padėti atrasti kalnus, o kartu su jais ir gerą kompaniją, kuri padės išvaikyti visas pirmines slidinėjimo baimes. Būtent tai ir garantuojame savo kelionėse“, – šypsodamasis sakė L. Balnis.

Planuojant savo slidinėjimo keliones ar pirmąją išvyką į kalnus daugiau informacijos galima rasti atsinaujinusiame internetiniame puslapyje www.snowcamp.lt, kur yra galimybė išsirinkti tiek individualią, tiek ir grupinę slidinėjimo kelionę bei rasti naudingų patarimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų