24
Rūta Meilutytė (nuotr. Instagram)

Garsiausia Lietuvos plaukikė Rūta Meilutytė 100 metrų krūtine finale nusileido vienai varžovei, distanciją įveikė per 1:09.65 min. bei pasidabino sidabro medaliu.

24

Pirmus 50 metrų Rūta buvo greičiausia ir būsimą nugalėtoją lenkė daugiau nei sekunde, bet turėto pranašumo neišlaikė.

„Auksine žuvele“ vadinama sportininkė atrankoje plaukė per 1:12.40 min., tačiau to pakako, kad į finalą patektų pirmu rezultatu.

Greičiau už lietuvę plaukė Andrea Podmanikova, kurios rezultatas – 1:09.06 min.

Kita Lietuvos plaukikė Agnė Šeleikaitė taip pat rungėsi 100 metrų krūtine rungties A finale, ji distanciją įveikė per 1:11.23 ir užėmė trečiąją vietą, jai atiteko bronza.

A. Šeleikaitė į finalą pateko atplaukusi per 1:13.37 min., ji buvo greičiausia amžiaus grupėje iki 17 metų.

Dar viena lietuvė Beatričė Kanapienytė plaukė 50-imt metrų peteliške, tačiau po atrankos pateko į B finalą. Jame sportininkė užėmė 3-ąją vietą (29.29 sek.).

Rūtai Meilutytei priklauso 100 metrų krūtine pasaulio rekordas (1:04.35 min.).

Be savo mėgstamiausios rungties geriausia šalies plaukikė dar jėgas išmėgins 50 ir 200 metrų krūtine ir 50 metrų laisvuoju stiliumi distancijose.

Olimpinė čempionė varžybose Kaune kovo mėnesį 100 metrų krūtine įveikė per 1:07,47 min.