REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Užsienio reikalų ministerijoje ketvirtadienį pristatyta lietuvių kalba išleista knyga "Ukraina: Lietuvos epocha, 1320-1569", supažindinanti su mažai tyrinėtu Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės paveldu ir Lietuvos vaidmeniu Ukrainos istorijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Susirinkusius pasveikino užsienio reikalų viceministras Evaldas Ignatavičius. Jis padėkojo knygos sudarytojams ir pasidžiaugė, kad 2009 metais ji pripažinta geriausia knyga istorine tema Ukrainoje.

REKLAMA

Knygos bendraautoriai Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto profesorius Alfredas Bumblauskas ir istorikė Genutė Kirkienė, Mokslo ir enciklopedijų leidybos centro Mokslinių leidinių redakcijos vedėja Irena Stankevičienė, buvęs Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Algirdas Kumža ir Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Ihoris Prokopčukas papasakojo, kaip gimė knygos idėja, vyko jos rengimas ir vertimas į lietuvių kalbą.

Lietuvos ir Ukrainos istorikų bendrai parengta knyga apžvelgia Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros paveldą Ukrainoje, kurį Lietuvos kunigaikščiai ir didikai kūrė Kijeve, Voluinėje, Podolėje, pasakoja apie Lietuvos reikšmę Ukrainos istorijoje. Rengiant knygą buvo panaudota daugiau kaip 300 archyvinių dokumentų ir rankraščių, iškiliausių to meto žmonių portretų iliustracijos, sukurti aksonometriniai XIV-XVI a. gynybinių statinių vaizdai.

REKLAMA
REKLAMA

Knyga pirmą kartą ukrainiečių kalba išleista 2008 metų pabaigoje Kijevo leidyklos "Baltia-Druk". Ji sulaukė didelio Ukrainos visuomenės ir istorijos tyrinėtojų susidomėjimo.

2010 metais knygą lietuvių kalba išleido Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras, kurios viešas pristatymas vyko Tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje 2010 metų vasario mėnesį.

Leidinys parengtas įgyvendinant ilgalaikę Užsienio reikalų ministerijos vystomojo bendradarbiavimo programą "LDK tradicijos atmintis ir paveldo lobynas - Lietuvos Rytų kaimynystės politikai ir regiono visuomenių bendradarbiavimui". Programą vykdo viešoji įstaiga "Istorinės atminties akademija".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų