REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per karalienės Elžbietos II karūnavimą 1953 metais nutiko netikėtas įvykis, kuris vos nesugadino ceremonijos puotos. Laimei, viską išgelbėjo greitai iš situacijos išsisukti sugalvojęs vyras.

Per karalienės Elžbietos II karūnavimą 1953 metais nutiko netikėtas įvykis, kuris vos nesugadino ceremonijos puotos. Laimei, viską išgelbėjo greitai iš situacijos išsisukti sugalvojęs vyras.

REKLAMA

1953 metų birželio mėnesį, karūnavimo metu karalienė sulaukė nerimą sukėlusio artimos aplinkos skambučio – viena iš šešių jos tarnaičių buvo atsidūrusi ant nualpimo slenksčio. Tačiau viskas baigėsi gerai, nes moteris sulaukė kitų darbuotojų pagalbos.

1953 metų birželio 2-osios rytą karalienė ruošėsi svarbiausiai savo gyvenimo dienai – karūnavimui. Šalia jos tą dieną buvo svarbiausi asmenys – princas Philipas ir šešios jos artimiausios tarnaitės.

Tačiau viskas netikėtai pasisuko nerimastinga linkme, nes ledi Glenconner ceremonijos metu ištiko medicininė bėda ir jai prireikė skubios medikų personalo pagalbos.

REKLAMA
REKLAMA

Visiems aišku, kad šešios tarnaitės tuo laikotarpiu susidūrė su itin dideliu aplinkos spaudimu, kadangi jas stebėjo milijonai žmonių iš viso pasaulio. Per šią istorinę dieną jos turėjo atlikti svarbias užduotis.

REKLAMA

Organizatoriai nerimavo, kad stresą patiriančios moterys per ilgos trukmės renginį gali nualpti dėl pernelyg aptemptų suknelių, karščio ir spaudimo. Apgalvoję tokį įmanomą scenarijų, organizatoriai kiekvienai moteriai davė buteliuką kvapiųjų druskų, kurias jos galėtų panaudoti, jeigu staiga pajustų, kad tuoj nualps.

Tačiau, pasak vienos garbės tarnaitės ledi Glenconner, jie jai nebuvo labai naudingi, kai ji pajuto, jog tuoj nualps. Tiesą sakant, per ceremoniją moteris vos nenualpo, bet, laimei, vienas kongregacijos narys greitai jai atskubėjo išgelbėti.

REKLAMA
REKLAMA

Nepamirštami įspūdžiai

ITV dokumentiniame filme „The Queen: Inside the Crown“ moteris pasakojo, kad mažas druskos buteliukas buvo laikomas jos pirštinėje, rašoma mirror.co.uk.

„Tokia pagalbinė priemonė man nepadėjo. Pradėjau siūbuoti, viskas pasidarė juoda, nieko mačiau. Buvo baisu. Vis galvojau, kad negaliu nuvilti karalienės ir sugadinti jos ceremonijos renginio, nes visos kameros, visi milijonai žmonių viską mato“, – sakė ji.

Tarnaitė buvo nepaprastai dėkinga, sakydama, kad vienas iš karalienės prižiūrėtojų pastebėjo, kas vyksta ir suskubo ją prilaikyti. Ji sakė: „Jis laikė mane pakankamai ilgai, kad atsigaučiau“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasakodama dokumentiniame filme ledi Glenconner taip pat prisiminė akimirką, kai pamatė Jos Didenybę atvykstant į ypatingą ceremoniją. Ji pasakojo: „Prisimenu, kaip stovėjau prie durų ir staiga išgirdau garsų signalą, jog ateina karalienė. Spalvos ir muzika buvo tarsi Disnėjaus filme ir viskas atrodė visiškai nerealu.“

Moteris taip pat užsiminė ir apie „meilę“, kuri buvo jaučiama tradicinio išėjimo į balkoną metu Bakingamo rūmuose. Ledi Glenconner stovėjo nuošalyje karalienės ir princo Philipo bei penkių kitų garbės tarnaičių. Jos turėjo mojuoti visiems, kurie atvyko pamatyti Didžiosios Britanijos karalienės jai reikšmingą istorinė akimirką.

Ji pasakojo: „Triukšmas ir meilė buvo tai, kad jaučiama aplink. Jis mus visas paveikė, tačiau tai buvo nuostabiausias dalykas, kurį aš kada nors patyriau savo gyvenime.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų