REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prabėgus daliai vasaros, prekybininkai jau spėjo pajusti, kad šiemet žmonės, kitaip nei pernai, daug aktyviau ieško ir perka priemones nuo įvairių vabzdžių.

Prabėgus daliai vasaros, prekybininkai jau spėjo pajusti, kad šiemet žmonės, kitaip nei pernai, daug aktyviau ieško ir perka priemones nuo įvairių vabzdžių.

REKLAMA

Pardavėjų teigimu, kai kur priemonių nuo įvairių įkandimų įsigyjama ir trigubai daugiau nei tuo pat metu pernai, taip pat pastebima, kad populiarėja ir mažiau žinomi būdai atbaidyti kenkėjus.

Labiausiai saugomasi uodų

Ernesta Dapkienė, „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė, sako, kad šios vasaros pradžioje įvairių priemonių nuo uodų, erkių ir kitų mašalų paklausa yra išaugusi kone 2,5 karto, palyginti su atitinkamu laikotarpiu pernai.

„Didžiausio pirkėjų susidomėjimo yra sulaukusios žvakės nuo uodų, įvairūs purškikliai ir aerozoliai, uždegamosios spiralės, kurių smilkstantys dūmai atbaido uodus.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat žmonės perka ir įvairias priemones po įkandimo, ypač perkamos apsaugos priemonės vaikams. Jų nupirkta 3 kartus daugiau nei pernai tuo pačiu metu“, – pastebi E. Dapkienė.

REKLAMA

E. Dapkienei antrina ir prekybos centro internete „Pigu.lt“ atstovas Nerijus Mikalajūnas. Jo teigimu, priemonių nuo uodų šiuo metu išties perkama daugiau, o be konkurencijos populiariausios apsaugos priemonės nuo vabzdžių yra priemonės nuo uodų.

„Staigų jų pardavimų šuolį pastebime jau balandžio mėnesį, o piką fiksuojame birželio mėnesį, ypač – prieš pat Jonines. Vidutinė šių priemonių kaina – 6 eurai“, – sako N. Mikalajūnas.

Visgi prekybos centro internete atstovas prideda, kad populiariausios priemonių nuo uodų prekės yra elektroninės lempos, elektriniai-cheminiai prietaisai, elektrinės baidyklės. Elektroninių lempų, gaudyklių nuo uodų kainos prasideda nuo 1,39 ir siekia 60,99 euro.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu specialiais skysčiais užpildomi vabzdžius atbaidantys prietaisai šioje parduotuvėje kainuoja nuo kiek daugiau nei 13 iki beveik 19 eurų. Tiesa, prie tokio įrenginio dar reikės ir skysčio, kurio kaina svyruoja apie 4–6 eurus.

Perka priemones ir nuo erkių

Visgi Mindaugas Urbas, „Benu“ vaistinių tinklo atstovas, atkreipia dėmesį, kad pastaruoju metu ypač dažnai ieškoma preparatų apsisaugoti nebe tik nuo uodų, bet ir erkių įkandimo.

„Pirkėjai šiuos produktus renkasi pagal individualius poreikius – pakuotės dydį bei apsaugos laiką. Preparatai gali būti įvairių formų: purškalai, losjonai, tepalai, apyrankės, tik atitinkamai pagal pobūdį skiriasi priemonės veikimo laikas – jis gali trukti nuo 2 iki 12 val.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žvejai ar stovyklautojai linkę rinktis stipresnio poveikio preparatus, o mamos savo mažiesiems ieško natūralesnių apsaugos priemonių“, – sako M. Urbas.

Šios vaistinės internetiniame puslapyje nurodoma, kad purškalų nuo vabzdžių kainos prasideda daugmaž nuo 3,8 euro ir kyla iki bene 12 eurų. Kainą lemia sudėties, kiekio bei veiksmingumo skirtumai.

„Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė Laura Bielskė patikslina, kad šiemet, palyginti su praėjusiais metais, apsaugos priemonių nuo vabzdžių įsigyjama 3 kartus dažniau. Taip pat pastebima, kad pirkėjai daugiausiai renkasi universalius, visus vabzdžius – erkes, uodus, mašalus, muses ir kitus kraujasiurbius atbaidančios priemonės.

REKLAMA

„Taip pat pastebime, kad ieškoma ir po vabzdžių įkandimų raminančių priemonių. Dažniausiai įsigyjami purškiami preparatai, taip pat klientai pagal poreikius renkasi ir specialias vabzdžius atbaidančias apyrankes, priemones saugias naudoti vaikams.

Taip pat vaistinėse vis dar aktyviai skiepijamasi nuo erkinio encefalito, tai padaryti tikrai dar nėra vėlu, nes erkės dažnai būna aktyvios ir rudenį“, – sako L. Bielskė.

Vaistinės elektroninėje parduotuvėje nurodyta, kad pigiausia priemonė nuo vabzdžių (purškalas) kainuoja 3,82 euro, o brangiausios kaina siekia ir 21,99 euro – tiek kainuoja pakabukas nuo erkių ir kitų vabzdžių.

Kelios gudrybės, kaip sutaupyti

Vaistinių tinklo atstovė prideda ir keletą būdų, kaip galima nuo vabzdžių apsisaugoti ir per daug neišlaidaujant. Tam  esą padės ir plonesni drabužiai, ir dezodorantas. 

REKLAMA

Vaistininkė Karolina Kudzinskienė pataria pasitelkti eterinius aliejus, mat vabzdžius puikiai atbaido arbatmedžio ar eukalipto kvapas.

„Pati paprasčiausia gudrybė, vakarojant gamtoje, – pasimerkti levandų, jos puikiai atbaido uodus, žinoma, tais atvejais, kai kraujasiurbių nėra labai daug“, – sako K. Kudzinskienė.

Vaistininkė prideda, kad jei ir vakarais norisi uždengti odą, kad jos nepultų vabzdžiai, nereikėtų persistengti.

„Labai svarbu nesuprakaituoti. Šiltuoju laikotarpiu keliaujant į gamtą rekomenduojama rengtis šviesiai ir plonesniais rūbais, kad nesukaistumėte ir kad būtų lengviau pastebėti erkes ant drabužių. Mažiau vabzdžių padeda pritraukti ir naudojamas dezodorantas“, – pataria ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kartais nutinka taip, kad leidžiant laiką gamtoje su artimųjų kompanijai vieni lieka sugelti uodų, kiti jų net nepajunta. Pasak vaistininkės, taip yra dėl to, kad uodai labiau gelia prakaituojančius, aukštesnę kūno temperatūrą turinčius žmones, taip pat intensyviau linkę gelti pavartojusius alkoholio.

Uodai taip pat reaguoja ir iškvepiamo anglies dvideginio kiekį bei kraujo grupę, mažiau gelia žmones, kurie yra A kraujo grupės.

Reikia būti pasiruošus kreiptis į gydytojus

Vaistinių tinklo „Camelia“, atstovė žiniasklaidai Žiedūnė Juškytė dalijasi tinklo vaistininkų patarimais. Jų teigimu, viena pagrindinių klaidų, kurias daro žmonės įkandus uodui ar kitiems vabzdžiams – antihistamininių (priešalerginių – aut. past.) preparatų nenaudojimas.

REKLAMA

„Būtent todėl įkandimo vietą niežti ir norisi kasytis, o tokiu būdu atsiranda žaizdelės ir įvyksta užkrėtimas. Jei antihistamininių preparatų neturite, viena iš natūralių priemonių niežuliui malšinti – šaltis. Įkandimo vietą galite atšaldyti ledo kubeliu, šalto gėrimo buteliu ar kitu šaltu daiktu. Niežulys bus mažesnis ir tada, jei pažeistą vietą patrinsite stipresne ramunėlių arbata suvilgytu vatos diskeliu.

Įgėlus bitei, pirmiausia svarbu pašalinti geluonį, dezinfekuoti odą ir tik tada naudoti priešalerginį gelį, o prireikus ir geriamuosius priešalerginius vaistus tinimui bei niežuliui mažinti“, – pataria vaistininkė Monika Žalytė.

REKLAMA

Specialistė priduria, kad nuo vabzdžių įkandimų nesame apsaugotas nė vienas, todėl vasarą su savimi visuomet reikėtų turėti antihistamininį preparatą, o įkandimams alergiškiems žmonėms – adrenalino injektorių.

Ž. Juškytė prideda, kad odos paraudimas ar patinimas yra normali organizmo reakciją į įkandimą, tačiau tokie simptomai kaip silpnumas, viso kūno tinimas ar dusulio priepuoliai reiškia, kad priklausote alergiškų žmonių grupei ir jums būtina stebėti savo būklę, o prireikus – kuo skubiau kreiptis į medikus.

„Pati sunkiausia organizmo reakciją į įgėlimą – anafilaksinis šokas. Jis prasideda staiga, kai tik vabzdys įgelia, ir stiprėja labai greitai. Pasireiškus alerginei reakcijai, pradeda tinti liežuvis, lūpos, ausys, rausti oda, niežti kūną, jaučiamas skausmas krūtinės srityje, silpnumas, galvos svaigimas, oro trūkumas ar vėmimas. Tokiu atveju svarbu nedelsiant pašalinti reakciją sukėlusį alergeną, suleisti adrenalino dozę ir nedelsiant skambinti bendruoju pagalbos numeriu 112“, – nurodo vaistininkė M. Žalytė.

Ji priduria, kad anafilaksinis šokas paprastai pasireiškia tada, kai stipri alergija pasikartoja jau ne pirmą kartą. Tai reiškia, kad pirmą kartą žmogus jos nevertino rimtai ir greičiausiai gydėsi tik natūraliomis priemonėmis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų