REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentas Rolandas Paksas nekomentuoja galimų pasikeitimų Vyriausybėje, tačiau patvirtina turįs "abejonių", ar kai kurie ministrai pasiliks kabinete. Premjero Algirdo Brazausko vadovaujamas Ministrų kabinetas trečiadienį (02.26) po pietų grąžino savo įgaliojimus R. Paksui, o prezidentas savo ruožtu pavedė A. Brazauskui laikinai eiti premjero pareigas.

REKLAMA
REKLAMA

Prezidentūroje ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje R. Paksas sakė "nekvestionuojantis ministro pirmininko kandidatūros".

REKLAMA

"Yra ministrų, kurių darbas visiškai nekelia abejonių, yra ministrų, dėl kurių abejočiau, yra ministrų, dėl kurių abejoju. Manau, kad pačioje artimiausioje ateityje šis klausimas bus išspręstas", - sakė R. Paksas.

Prezidentas nekomentavo, kokiais ministrais jis yra nepatenkintas, tačiau pažadėjo tai padaryti penktadienį.

R. Paksas teigė ketinąs premjero kandidatūrą Seimui pateikti ne vėliau kaip penktadienio pavakarę.

REKLAMA
REKLAMA

Po susitikimo trečiadienį A. Brazauskas žurnalistams taip pat nesakė, kurie ir kiek ministrų bus keičiami, nors pripažino, kad jų bus, nors ir "labai nedaug".

"Tai bus daug mažiau negu pusė, todėl, kaip aš suprantu, Vyriausybei nereikės ruošti naujos programos ir ginti parlamente, todėl bus premjero kompetencija patvirtinti Vyriausybės sudėtį", - trečiadienį sakė A. Brazauskas.

Kitą savaitę neeilinės Seimo sesijos posėdžiai numatomi antradienį ir trečiadienį.

Seimo Statutas numato, kad parlamentas, gavęs valstybės vadovo teikimą dėl premjero kandidatūros, artimiausiame posėdyje suteikia galimybę valstybės vadovui pristatyti pretendentą. Seimas privalo apsispręsti dėl pristatytos premjero kandidatūros ne vėliau kaip per savaitę. Paskirtas ministras pirmininkas turi ne vėliau kaip per 15 dienų Seimui pateikti Vyriausybės sudėtį ir jos programą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagal Konstituciją prezidentas su Seimo pritarimu skiria ir atleidžia daugelį valstybės pareigūnų, tarp jų - ir ministrą pirmininką. Ministrus skiria prezidentas.

Pagal 1998 metų Konstitucinio Teismo (KT) išaiškinimą ir Vyriausybės įstatymą po prezidento rinkimų Vyriausybė neatsistatydina, tik grąžina įgaliojimus naujam valstybės vadovui.

Prezidentas ne vėliau kaip per 15 dienų nuo Vyriausybės įgaliojimų grąžinimo Seimui turi pateikti svarstyti premjero kandidatūrą.

Teismo nuomone, naujasis prezidentas teikia Seimui įgaliojimus grąžinusios Vyriausybės vadovo kandidatūrą. Jeigu Seimas pritaria jai, laikoma, kad Vyriausybė gavo naujus įgaliojimus dirbti toliau. Jeigu pritarimo nėra - Vyriausybė atsistatydina ir pradedama naujo Ministrų kabineto formavimo procedūra.

REKLAMA

Šią procedūrą KT pavadino "mandagumo atsistatydinimu", kuris "leidžia patikrinti, ar po prezidento rinkimų Seimas vis dar pasitiki savo suformuota Vyriausybe".

Iš naujo gavęs įgaliojimus veikti, Ministrų kabinetas toliau dirbs pagal ligšiolinę Vyriausybės programą. Parengti naują programą ir gauti jai Seimo pritarimą reiktų tik tuo atveju, jei pasikeistų daugiau kaip pusė Vyriausybės narių.

Prezidentas R. Paksas ne kartą yra prasitaręs apie galimus pasikeitimus Vyriausybėje po jo inauguracijos.

Spaudos duomenimis, atnaujintame Ministrų kabinete gali nebelikti trijų socialliberalų deleguotų ministrų. Savo postų gali netekti teisingumo ministras Vytautas Markevičius, sveikatos apsaugos ministras Romualdas Dobrovolskis bei švietimo ministras Algirdas Monkevičius.

REKLAMA

Ketvirtadienį paklaustas apie galimus teisėsaugos institucijų vadovų pakeitimus, R. Paksas žurnalistų prašė "neskubinti įvykių".

"Visi sprendimai, ypač kadriniai sprendimai ar sprendimai dėl vadovų, bus priimami atsižvelgiant į jų darbus. Jokie politiniai, jokie ideologiniai, jokie išankstiniai nusistatymai, tik kompetencija ir darbas", - sakė R. Paksas.

Netrukus po antrojo prezidento rinkimų rato sausio pradžioje, atnešusio pergalę R. Paksui, kai kurie jo komandos nariai kalbėjo apie galimą Generalinės prokuratūros, Valstybės saugumo departamento (VSD) ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovų pakeitimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sausio pabaigoje tada dar išrinktojo prezidento R.Pakso komandos atstovai sakė, kad iš karto po inauguracijos vasario 26-ąją R. Paksas formuluos šioms tarnyboms konkrečias veiklos užduotis, kurias jos turės atlikti per tam tikrą laiką. Neįvykdžius šių užduočių, bus svarstomas šių tarnybų vadovų tinkamumas eiti savo pareigas.

Kokios užduotys bus formuluojamos Generalinei prokuratūrai, VSD ir STT, komentuojama nebuvo.

Pagal įstatymus Generalinės prokuratūros, VSD ir STT vadovus skiria ir atleidžia prezidentas Seimo pritarimu.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų