REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentas Valdas Adamkus artimiausiu metu atšauks savo dekretą skirti Povilą Malakausą saugumo vadovu. Arvydas Pocius ir Povilas Malakauskas sakosi pasiryžę tęsti darbus esamose pareigose.

REKLAMA
REKLAMA

Seimui nepritarus A. Pociaus atleidimui, prezidento Valdo Adamkaus atstovė spaudai pranešė, kad prezidentas artimiausiu metu atšauks dekretą dėl P. Malakausko skyrimo naujuoju VSD vadovu. Jo skyrimui taip pat būtų reikėję Seimo pritarimo.

REKLAMA

"Seimo valia A. Pocius toliau eina VSD vadovo pareigas", - BNS pranešė prezidento atstovė spaudai Rita Grumadaitė.

Seimui nepritarus prezidento dekretui dėl Arvydo Pociaus atleidimo iš Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovo pareigų, šis pasiryžęs tęsti pradėtus darbus.

"Po Seimo sprendimo turėčiau konsultuotis su prezidentu, asmeniškai aš manau, jog taip, galėčiau toliau dirbti, bet yra kitas klausimas - su Seimu turi būti taip pat dalykiniai, normalūs santykiai", - žurnalistams ketvirtadienį sakė A. Pocius.

REKLAMA
REKLAMA

Dabartinis Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovas, kurį prezidentas pasirinko Seimui siūlyti naujuoju saugumo vadu, tikina nenusiminęs, Seimui nepritarus minėtajam prezidento dekretui.

"Po sprendimo jaučiuosi puikiai. VSD vadovo postas - ne tas postas, į kurį reikia būti įsikabinus, gyvenime yra žymiai malonesnių ir geresnių darbų, dabar viska grįžta į savo vėžes, vėl galėsiu grįžti prie savo pradėtų planų", - žurnalistams dėstė P. Malakauskas.

Tuo tarpu Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas A. Matulevičius BNS tikino, jog Seimo sprendimas dėl A. Pociaus neatleidimo yra neprotingas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Dabar yra keli variantai - jei A. Pocius atsiims atsistatydinimo pareiškimą, jis gali vadovauti toliau VSD, be to, prezidentas gali teikti naują dekretą, arba ne. Mano nuomone, Seimas, neatstatydinęs A. Pociaus, bet prieš tai priėmęs jam nepalankias išvadas, pasielgė neprotingai",- BNS sakė A. Matulevičius.

A. Pociui nepalankias išvadas parengė VSD veiklos parlamentinį tyrimą atlikęs NSGK, vadovaujamas A. Matulevičius, kuris buvo aktyvus A. Pociaus nušalinimo šalininkas.

Už A. Pociaus nušalinimą balsavo 15 konservatorių, 6 liberaldemokratai, 4 liberalai, 3 pilietininkai, 2 "darbiečiai" ir po vieną socialdemokratą ir mišrios grupės atstovą.

REKLAMA

Balsavimo rezultatą nulėmė susilaikiusieji. Tarp tokių daugiausia - 15 - buvo "darbiečių", 7 socdemai, po 5 liberalcentristus, socialliberalus ir valstiečius liaudininkus. Taip pat susilaikė 3 liberalai ir 2 pilietininkai.

Balsavusiųjų pozicija panaši į tą, kuri buvo pareikšta pernai gruodį tvirtinant A. Pociui nepalankias parlamentinio tyrimo išvadas, išskyrus "darbiečių", kurie anuomet balsavo už tyrimo išvadas.

Darbo partijos pirmininkas ir frakcijos Seime seniūnas Kęstutis Daukšys BNS teigė, jog jų nuomonė pasikeitė, išgirdus A. Pociaus kalbą Seime.

REKLAMA

"Ryte frakcija manė, kad reikia atleisti A. Pocių, tačiau tai, ką išgirdome iš jo kalbos Seime, privertė pakeisti mūsų poziciją. Nusprendėme spontaniškai, jog reikia leisti baigti VSD vadovui tirti jo įvardytas garsia bylas - dėl Juro Abromavičiaus nužudymo, "Lietuvos ryto" redakcijos sprogdinimo. Kas pradėta daryti, reikia tęsti, o A. Pocius pažadėjo, kad tikrai baigs tirti bylas", - BNS aiškino K. Daukšys.

Pasak politiko, parlamentarams nebuvo žinoma ir apie parduodamą informaciją nedraugiškoms valstybėms apie "Mažeikių naftą".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu vienbalsiai už A. Pociaus atleidimą balsavę konservatoriai tikisi, jog prezidentas Valdas Adamkus antrą kartą teiks dekretą dėl A. Pociaus atleidimo, o VSD vadovo kalbą Seime vadina šantažu.

"Kalba Seime buvo dar vienas šantažas, A. Pocius sudarė iliuziją, kad ant jo vieno viskas laikosi ir jis tik vienas viską žino, "darbiečiai" ant to užkibo. Dabar valdžia prezidento rankose, jis gali teikti antrąjį dekretą dėl A. Pociaus atleidimo", - BNS aiškino konservatorius Saulius Pečeliūnas.

2005-aisiais prezidentui jau teko Seimui antrą kartą teikti tą patį dekretą, tąsyk dėl savo patarėjos Tomos Birmontienės kandidatūros į Konstitucinio Teismo (KT) teisėjas.

REKLAMA

Pirmą kartą Seimas T. Birmontienės kandidatūrą atmetė.

Prezidentas V. Adamkus teikė Seimui sprendimą atleisti A. Pocių, atsižvelgdamas į jo atsistatydinimo pareiškimą po to, kai parlamentarai pernai žiemą patvirtino nepalankias VSD veiklos parlamentinio tyrimo išvadas.

Seimas gruodžio pabaigoje patvirtino Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto atlikto VSD veiklos tyrimo išvadas, kuriose teigiama, jog departamento darbe yra daug trūkumų, o jo generalinis direktorius A. Pocius nėra pajėgus tinkamai organizuoti departamento darbą ir jam vadovauti.

Netrukus po šių išvadų patvirtinimo Seime A. Pocius įteikė prezidentui atsistatydinimo pareiškimą.

VSD vadovą skiria ir atleidžia prezidentas Seimo pritarimu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų