REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjeras Gediminas Kirkilas skeptiškai vertina piliečiams planuojamą suteikti galimybę tiesiogiai kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT), nes tai esą labai išplėstų biurokratinį aparatą.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai sulauktų labai daug papildomų administracinių sąnaudų, neabejotinai išplėstų Konstitucinio Teismo administracinį aparatą“, - trečiadienį žurnalistams sakė premjeras, pažymėjęs, kad nežino šalių, kur tokia galimybė piliečiams yra suteikta.

G.Kirkilas teigė, kad piliečiams ir taip neužkirstos galimybės kreiptis į KT.

REKLAMA

„Piliečiai turi išrinkę savo parlamento narius, jie gali į juos kreiptis, yra kiti būdai kreiptis į KT. Mano požiūriu, tai yra dar viena populistinė idėja, kurių nemažai pas mus iškyla prieš Seimo rinkimus“, - dėstė premjeras.

Pernai liepą parlamentarai pritarė individualaus konstitucinio skundo įtvirtinimui, tačiau piliečiai dar negali tiesiogiai kreiptis į KT, nes reikia paruošti reikiamas Konstitucijos bei kitų teisės aktų pataisas.

REKLAMA
REKLAMA

Pagal minėtą koncepciją, į KT galėtų kreiptis visi piliečiai, įmonės ir organizacijos, kurių konstitucinės teisės ir laisvės pažeidžiamos ir kurie yra išnaudoję visas kitas teisinės gynybos priemones.

Anot koncepcijos, kreipimosi į KT terminas galėtų būti ne ilgesnis kaip 3 mėnesiai nuo galutinio valstybės institucijos sprendimo.

Ba kita ko, numatoma, kad kreipimosi į KT mokestis bus minimalus, o besikreipiantieji turės galimybę prašyti atleisti juos nuo viso ar dalies šio mokesčio.

Šiuo metu dėl Seimo priimtų įstatymų ir kitų aktų atitikties Konstitucijai į KT gali kreiptis visas Seimas arba parlamentarų grupė, Vyriausybė bei visų lygių teismai.

KT sprendžia, ar įstatymai ir kiti Seimo aktai neprieštarauja Konstitucijai, prezidento ir Vyriausybės aktai neprieštarauja Konstitucijai arba įstatymams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų