REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjeras Gediminas Kirkilas pareiškė, jog jis asmeniškai ir daugelis kitų Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) prezidiumo narių yra prieš tai, kad Vilniaus meru taptų pašalintas iš prezidento pareigų už Konstitucijos pažeidimus Rolandas Paksas.

REKLAMA
REKLAMA

"Aš, kaip ir daugelis prezidiumo narių, esu prieš, kad Paksas taptų meru, nes likimo ironija, kad jis, būdamas meru, padarė nemažai skolų Vilniui", - šeštadienį BNS sakė G.Kirkilas.

REKLAMA

R.Paksas, kurio vadovaujami liberaldemokratai per rinkimus gavo daugiausiai - 14 - mandatų 51-nos vietos Vilniaus miesto taryboje, galėtų tapti meru, jei liberaldemokratams pavyktų sutelkti aplink save daugumos koaliciją.

Tokių vilčių jiems suteikė preliminarūs susitarimai su 6 mandatus laimėjusia Lenkų sąjunga ir Vilniaus socialdemokratų lyderiu Algirdu Paleckiu, kontroliuojančiu tiek pat mandatų - 6.

Tačiau šis valdžios pasidalinimo Vilniuje scenarijus pakibo ore, kai A.Paleckio sprendimą griežtai sukritikavo ne tik ankstesni jo derybų dėl Vilniaus valdžios partneriai konservatoriai bei Liberalų sąjūdis, bet ir dalis pačių socialdemokratų.

REKLAMA
REKLAMA

LSDP garbės pirmininkas ir partijos prezidiumo narys Aloyzas Sakalas tokį A.Paleckio sprendimą pavadino "politine prostitucija", o Vilniaus konservatorių lyderis Kęstutis Masiulis -"išdavyste". Tuo tarpu partijos pirmininko pavaduotojas premjeras G.Kirkilas leido suprasti, kad A.Paleckio sprendimas dėl persimetimo prie liberaldemokratų buvęs nesuderintas su partijos vadovybe ir kitais derybininkais.

"Paleckiui kaip politikui galbūt trūksta profesionalumo, kuris ateina su darbu ", - BNS šeštadienį sakė G.Kirkilas.

A.Paleckiui bent jau iki šiol nepavyko sutelkti partijos vadovybės paramos savo manevrams dėl Vilniaus valdžios.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

LSDP prezidiumas šeštadienį patvirtino išvakarėse paskelbtą partijos Vilniaus skyriaus prezidiumo poziciją, kad derėtis dėl koalicijos naujojoje Vilniaus miesto taryboje būtina su visomis mandatus į ją rinkimuose laimėjusiomis partijomis.

LSDP lyderis Algirdas Brazauskas po partijos prezidiumo posėdžio šeštadienį ramino aistras, teigdamas, kad jokie galutiniai sprendimai nepriimti, o ankstesnieji A.Paleckio žingsniai liberaldemokratų link tebuvę "ketinimai".

Paklaustas, ar jį tenkintų Vilniaus mero pareigose R.Paksas, kaip tai numatyta A.Paleckio ir liberaldemokratų "ketinimuose", A.Brazauskas sakė apie tai galvosiąs tik pasibaigus deryboms dėl koalicijos.

REKLAMA

A.Paleckis, kuris nėra LSDP prezidiumo narys, bet jo posėdyje dalyvavo, vėliau žurnalistams pareiškė, kad "derybos vyksta su visais, žvalgybos vyksta, o su liberaldemokratais pasirašytas ketinimų protokolas yra signalas, kad mes galime dirbti koalicijoje nuo Tėvynės Sąjungos iki liberaldemokratų".

Pasak A.Paleckio, derybos su konservatoriais ir Liberalų sąjūdžiu bus pratętos kitą savaitę.

Liberalų sąjūdžio lyderis Petras Auštrevičius BNS sakė, kad dešinieji neužtrenks durų "sūnui palaidūnui" į vadinamąją "švaros koaliciją".

REKLAMA

Po LSDP prezidiumo posėdžio vykusiame partijos tarybos posėdyje, kuriame aptarti prieš savaitę vykusių vietos savivaldos rinkimų rezultatai, A.Brazauskas sakė, kad "su Vilniumi negalima juokauti, reikia dirbti kartu, kolektyviai".

51-nos vietos Vilniaus miesto taryboje daugiausiai mandatų - 14 - laimėjo liberaldemokratai, konservatoriai - 10, liberalcentristai - 9, socialdemokratai ir Lenkų sąjunga - po 6, Liberalų sąjūdis - 4, Rusų sąjunga - 2.

Vieną koaliciją ėmėsi formuoti liberaldemokratai ir Lenkų sąjunga, kitą - "švaros koaliciją" - konservatoriai ir Liberalų sąjūdis. Socialdemokratams besiblaškant tarp abiejų tveriamų koalicijų, tebėra neaišku, su kuriais yra linkusi dėtis Rusų sąjunga, ir kuri koalicija bei kokiomis sąlygomis įsileistų ligšiolinio mero Artūro Zuoko liberalcentristus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų