REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjeras Gediminas Kirkilas po susitikimo Briuselyje su eurokomisare Dalia Grybauskaite bei Europos Parlamento (EP) vadovu, teigia, jog jam nebelikę jokių abejonių, kad ir naujos branduolinės jėgainės, ir elektros tilto į Vakarus statyba bus sėkmingi projektai, praneša LTV „Panorama“.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl prasto oro pavėlavęs tris valandas Premjeras nebesakė kalbos socialistų grupei Europos Parlamente, o tiesiai atvyko darbo pietų pas komisarę Dalią Grybauskaitę. Aptartos Lietuvos politinės aktualijos bei Europos Sąjungos vadovų tarybos temos.

REKLAMA

„Džiaugiamės, jog energetika yra ant derybų stalo. Mums ypač svarbi atominė energetika, tai yra mūsų projektas, naujos elektrinės statybos, aišku, ir elektros tiltas, kuris įtrauktas į ES prioritetus.

Aš jau anksčiau vyliausi, jog ir tiltas, ir elektrinė bus pastatyti, o dabar tikrai galiu apsakyti, jog tikrai taip bus“, – „Panoramai“ teigia Gediminas Kirkilas, Ministras Pirmininkas.

Energetikos saugumą ir tiekimo patikimumą, už ko slypi griežtesnis požiūris į Rusiją, ES vadovai ketina įrašyti į savo susitikimo oficialias išvadas. Prieš keletą metų tai būtų neįmanoma dėl šalių susiskaldymo šiuo požiūriu.

REKLAMA
REKLAMA

Švelnėja ir ES požiūris į branduolinę energetiką, kuri yra kol kas greičiausias ir efektyviausias kelias išsivaduoti nuo rusiškų dujų ir naftos priklausomybės. Įmanoma, jog Lietuva naujos elektrinės statybai galėtų panaudoti ir dalį ES struktūrinių fondų lėšų.

„Iš teisų yra galimybė panaudoti ES fondų lėšas įvairiems svarbiems projektams. Daugelis šalių tai ketina padaryti. Lietuva taip pat gavo 827 mln. eurų ne tik IAE uždarymui, bet ir apskritai energetikos modernizavimui. Todėl dabar tik nuo Lietuvos Vyriausybės priklausys, kaip ir kam ji panaudos tas lėšas“, – sako Dalia Grybauskaitė, ES biudžeto ir finansinio programavimo komisarė.

Trečiadienio vakarą G. Kirkilas pirmą kartą susitiko su naujai išrinktu EP prezidentu dešiniųjų pažiūrų Hansu Gertu Pioteringu. Nežiūrint formaliai skirtingų politinių stovyklų, Lietuvos Premjeras ir Europos Parlamento lyderis prieš rytojaus vadovų tarybą rado bendrą kalbą aptardami ne tik energetiką, bet ir Europos Konstitucijos ateitį bei Europos kaimynystės politiką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų