REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iki Kalėdų likus mažiau nei dviem mėnesiams, prekybos centruose žmonės graibsto ir kalėdines egles, ir namų puošimo dekoracijas. Prekybininkai trina rankas, pardavimai prasidėjo keliais mėnesiais anksčiau nei pernai. Tiesa, išliko tik viena tradicija – gyvas eglutes žmonės rezervuoja, bet kol kas į namus jų neneša.

Iki Kalėdų likus mažiau nei dviem mėnesiams, prekybos centruose žmonės graibsto ir kalėdines egles, ir namų puošimo dekoracijas. Prekybininkai trina rankas, pardavimai prasidėjo keliais mėnesiais anksčiau nei pernai. Tiesa, išliko tik viena tradicija – gyvas eglutes žmonės rezervuoja, bet kol kas į namus jų neneša.

REKLAMA

„Nežinau, penkiasdešimt eurų tarkim“, – sako pirkėja Kristina.

Tiek dekoracijoms planuoja išleisti vilnietė Kristina. Kol kas viename prekybos centrų moteris jų tik dairosi, pirks, kaip ir kasmet – pirmomis gruodžio dienomis. Nors neslepia, namus puoš tik sau ir artimiausiems, siaučiant grėsmingajam koronavirusui, svečių per šventes nebus.

„Tikėtina, kad neturėsime tokio gausaus stalo svečių. Tikėtina, kad nebus artimųjų, tik mes patys artimiausi“, – pasakoja Kristina.

REKLAMA
REKLAMA

Panašiai kalba ir kiti pirkėjai. O štai prekybininkai pastebėjo, kad taip besidairydami žmonės ir piniginę praveria. Vienas prekybos centras pastebėjo, kad šiemet, Kalėdoms žmonės apsiperka kone mėnesiu anksčiau nei pernai.

REKLAMA

„Ką matome, kad daugiau negu trečdalis Lietuvos gyventojų ruošiasi Kalėdoms iš anksto. Perka dovanas, perka indus ar šventinius atributus šventiniam stalui. Ir namų papuošimui“, – teigia „Ikea" atstovė Renata Dantė.

Pirkėjų, kaip ir maisto prekių parduotuvėse, mažiau, bet perka žmonės daugiau prekių. Prekybininkai pastebi, karantinas pakoregavo žmonių įpročius – ne tik perka dovanas, bet gausiau puošia namus.

„Matome, kad žmonės daugiau dėmesio ir daugiau investicijų skiria namams. Ir čia jau kalbame ne tik, kad dalis planuoja daugiau pasipuošti, jie taip pat nori pagerinti namus. Vienas iš dešimties sako, kad Kalėdinį laikotarpį naudos ne tik namų papuošimui, bet ir atnaujinimui“, – kalbėjo R. Dantė.

REKLAMA
REKLAMA

Šluoja dabar žmonės viską, kas tinka dovanoms – paklausiausias dovanų pakavimo popierius, kalėdines dekoracijas, žaisliukus eglutėms, LED žvakides. Dažnas ieško kuo ekologiškesnių prekių. Pavyzdžiui – išskirtinių eglučių.

O kas dar neturi gyvos eglutės, namus puošia tekstilinėmis ar bambulinėmis eglutėmis. Jos draugiškesnės gamtai.

Ir apsiperka Kalėdoms žmonės ne tik prekybos centruose. Daug aktyvesni žmonės ir apsipirkdami elektroninėje erdvėje. Prekybininkai sako tai stebintys beveik mėnesį.

„Visos kalėdinės dekoracijos, interjero detalės, žaislai, buitinė smulkioji technika. Mobilūs telefonai, ir įvairūs išmanieji įrenginiai. Tai jau panašu, kad viskas keliauja dovanoms. Ypatingai kvepalai ir kosmetika, be šito po Kalėdų eglute jau niekaip neišsisuksi“, – sako Pigu.lt atstovė Raimonda Strazdauskaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nustebino ir lapkričio vienuoliktoji – viengungių diena, kai visas pasaulis karštligiškai šluoja ir drabužius, ir avalynę, kitokias prekes.

„Vakar mes fiksavom, kad apie penkiasdešimt tūkstančių prekių įsigijo klientai, kai mes buvom pasiruošę du kart mažiau, didesniam tokiam srautui“, – pasakoja R. Strazdauskaitė.

Kai paprastą dieną, būna apie dešimt tūkstančių prekių. Dairosi žmonės ir gyvų eglučių. Žagarėje milžinišką eglučių ūkį, kur auga beveik pusantro milijono žaliaskarių, turintis verslininkas sako smalsuolių netrūksta. Tik štai skirtingai nei dovanų, eglučių pirkti žmonės kol kas nepuola. Bet verslininkas nesuka galvos – joks karantinas eglučių prekybos tikrai nesustabdys.

REKLAMA

„Aš visiems sakau, kad Kalėdos yra šeimos šventė. Vis tiek perkam vieną per metus, tai ne televizorius, ne šaldytuvas, vis tiek ją reik parsinešt namo ir kažkaip tą karantininę nuotaiką prasiskaidrint“, – teigia eglių augintojas Daivaras Pranciulis.

Pati paklausiausia žaliaskarė paprastai nuo pusantro metro iki dviejų dvidešimties. Tik štai beveik aštuoniasdešimt procentų medžių keliaus į užsienį, jos užsakytos jau rugpjūtį. Likutis skirtas mūsų tautiečiams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų