eglutės

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „eglutės“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „eglutės“.

Botanikai atskleidžia kokias eglutes žmonės grąžina: „Įsivaizduoja, kad jie viską žino“

Lietuvoje nedaug žmonių, kurie sugeba visą šventinį laikotarpį išsaugoti gyvas vazonuose augančias puošiamas eglutes. Štai į Klaipėdos universiteto Botanikos sodą žmonės grąžina prieš Kalėdas čia išsinuomotas tokias žaliaskares, o specialistai baisisi nustekentų eglučių būkle. Anot botanikų, dažnas lietuvis įsivaizduoja, jog įsigydami eglutes vazonuose medžius gelbėja, tačiau iš tikro medžius pražudo, nes jų tinkamai neprižiūri.

Klaipėdiečiai sugalvojo kūrybišką būdą, kaip atsisveikinti su eglutėmis: gyventojai liko sužavėti

Klaipėdos menininkai sugalvojo, kad po švenčių nebereikalingomis tapusias eglutes užtarnauto poilsio galima išlydėti ir ne tiesiog išmetant jas į konteinerius. Uostamiestyje prasidėjo akcija, skatinanti žaliaskares išleisti atostogų. O kad taip širdies nespaustų, kiekvienam, atėjusiam atsisveikinti su Kalėdų simboliu, padeda pantomimos teatro aktoriai. Du klaipėdiečiai draugai – Saulė ir Jokūbas – neša jau nupuoštą kalėdinę eglutę.
Aktualijos 2024-01-11

Gyventojai perka tiek gyvas, tiek dirbtines eglutes: kai kurių kainos siekia ir 100 eurų

Artėjant gražiausioms metų šventėms, tautiečiai jau dairosi eglučių – renkasi, kokią pirkti: gyvą ar plastikinę? Vieni net nedvejodami atkerta, kad jų namus puoš tik kvepianti žaliaskarė. Vilniaus rajone įsikūrusiame eglučių parke netgi galima atvykus išsirinkti norimą žaliaskarę ir ją patiems nusikirsti. O prekybininkai parduotuvėse siūlo plastikines ilgai tarnaujančias eglutes, kurios gali kainuoti ir 100 eurų.

Rytoj galite nemokamai pasiimti eglišakių: štai kur reikia ateiti

Gruodžio 19 d. 12.00-16.00 val. miškininkai pagrindinėse miestų ir miestelių aikštėse bei didžiųjų prekybos centrų aikštelėse visoje Lietuvoje gražiausioms metų šventėms besiruošiantiems gyventojams dovanos eglių ir pušų šakas, praneša Valstybinių miškų urėdijos administracija. Šiemet eglišakių dalijimo vietų visoje Lietuvoje – daugiau nei 50. Akcijos vietų sąrašą ir kontaktus galima rasti galerijoje po šiuo straipsniu.

Neįprasti reidai Lietuvos miestuose: kai kurie net susigraudino

Trijuose Lietuvos miestuose vairuotojams šiek tiek šoko, o paskui ir džiaugsmo sukėlė keliuose stovintys ir mašinas stabdantys policijos pareigūnai. Ne vienas išsigandę iš karto traukė dokumentus, ar ruošėsi pūsti į alkotesterį. Tačiau policija stabdė visai kitu tikslu – kad miškininkai galėtų įteikti vairuotojams kalėdinę dovaną. Žmonės neslepė nuostabos, o buvo net ir susigraudinusių. Miškininkai su policija nuo pat ryto Šiauliuose, Alytuje ir Marijampolėje įsitaisė miestų prieigose.

Gyventojus stebi net miškuose, stabdo automobilius: nusižengus – bauda iki 600 eurų

Neatsiejama žiemos šventinio laikotarpio dalis – eglučių puošimas. Aplinkos apsaugos departamentas (ADD) įspėja, kad paskutinį metų mėnesį – gruodžio 1–24 d. – atliks akcijos „Saugom eglutę“ patikrinimus, stebės miškus, stabdys ir tikrins transporto priemones. Kita vertus netrukus miškininkai nemokamai gyventojams dalys pušų šakas pasipuošti Kalėdoms.
2023-12-12

Atskleidė, kokios šiemet mados: tokius eglučių žaisliukus žmonės perka labiausiai

Prasidedantis kalėdinių eglučių žaisliukų pirkimas vėl sumuš praėjusių metų pardavimų rekordus, sako prekybininkai. Jie pabrėžia, kad iš mados išeina burbulai, o juos keičia figūrėlės, ypač susijusios su Kalėdomis, namų jaukumu. Prekybos tinklų atstovai šiuos žaisliukus sieja su sentimentais praeičiai, kai panašūs žaisliukai puošė eglutes tėvų ar senelių namuose.
2023-12-03

Alytiškiai susipyko dėl Kalėdų eglės: ragina visus nevykti į įžiebimą

Alytuje visai neseniai nuvilnijo miestiečių pasipiktinimo banga dėl dekoratyvinių rankų darbo paukštelių, kuriais buvo puošiama miesto eglutė. Miestelėnai pasipiktino, kad ant paukštelių buvo išleisti 14 991 euras. Taip pat susierzino, jog paukštelių gamyba turėjo užsiimti vaikai, o galiausiai dekoracijų kūryba atiteko menininkui, Kauno taikomosios dailės mokyklos Alytaus filialo direktoriui Arvydui Švirmickui. Apie tai alytusplius.
85 2023-11-29

Žmonės jau perka kalėdines eglutes: vardija dabartines kainas

Nors iki Kalėdų dar beveik mėnuo, kai kurie verslininkai jau pradėjo prekiauti kalėdinėmis eglutėmis. Lauke rikiuoja vazonus su gyvais spygliuočiais ir sako jau sulaukia pirmųjų pirkėjų. Dalis skuba ir rezervuoti eglutes, kad jos į namus atkeliautų norimu laiku, o kiti naudojasi eglių nuomos paslauga, kuri vis labiau populiarėja. Prekybininkai aiškina, kad šiemet eglučių kainų beveik nekėlė.

Nupuoštas eglutes vilniečiai galės atnešti į specialias aikšteles, jų bus apie 100

Nupuoštas eglutes vilniečiai galės atnešti į artimiausią jų surinkimo vietą, tokių specialių aikštelių Vilniuje paruošta apie 100. Kaip pirmadienį pranešė Vilniaus miesto savivaldybė, eglutes į surinkimo taškus bus galima nešti nuo sausio 6-osios, penktadienio, jos bus renkamos visą mėnesį.   Specialiose aikštelėse reikia palikti jau nupuoštas egles. Surinktos eglutės bus naudojamos biokurui arba išvežtos į žaliųjų atliekų kompostavimo aikšteles.
Aktualijos 2023-01-02
REKLAMA
REKLAMA

Nenustebkite: prieš žiemos šventes aplinkosaugininkų sutiksite ir eglučių pardavimo punktuose

Aplinkos apsaugos departamento miškų kontrolės specialistai gruodį vykdys tikslines išvykas į šalies miškus, tikrins eglučių pardavimo punktus. Taip norima užtikrinti didesnę eglučių apsaugą nuo neteisėtų kirtimų prieš artėjančias žiemos šventes, skelbia Aplinkos apsaugos departamentas. Norint apsaugoti mišką nuo neteisėtų kirtimų, reidų metu bus vykdoma prevencinė stebėsena, o prieš Kalėdas ypatingas dėmesys skiriamas eglučių apsaugai.
Aktualijos 2022-12-05

Kalėdos baigėsi: jau skelbiama, kur Kaune surenkamos eglutės

Kaip ir kasmet, po didžiųjų metų švenčių bus vykdoma kalėdinių eglučių surinkimo akcija. Nuo pirmadienio 11-oje miesto seniūnijų žaliaskares ir jų šakas į žaliųjų atliekų surinkimo aikštelę išveš bendrovė „Kauno švara“. Eglutės bus renkamos sausio 3–31 dienomis.
Aktualijos 2021-12-29

Netrūksta išmonės – sugalvojo varpinę paversti garsiausia kalėdine eglute Lietuvoje

Pajūrio gyventojus vienija eilinių žmonių iniciatyvos ir kūrybiškumo dėka miestuose ir miesteliuose atsiradusios išskirtinės kalėdinės eglutės. Štai Gargžduose trys moterys tokią nunėrė iš baltų siūlų, o Kintų tikinčiųjų eglė pretenduoja tapti garsiausia Lietuvoje. Kintų bendruomenė puošia liuteronų bažnyčios varpinę. Karsto ją girliandomis, montuoja kryžių apšviečiančią lempą, kabina angelus. Kintų tikintieji sugalvojo varpinę paversti garsiausia kalėdine eglute Lietuvoje.
Aktualijos 2021-12-24

Kalėdos prasideda ir Neringoje: savaitgalį įžiebtos net 4 eglutės

Kiekvienoje Neringos gyvenvietėje jau spindi po originalią, savitą Kalėdų eglutę, kurios savo žavesiu, šiluma kviečia susiburti, pabendrauti ir įsijausti į tą nuostabų švenčių laukimą, kai norisi mažiau skubėti, daugiau apgalvoti, dalintis ir šypsotis. Šį savaitgalį, skambant mažiausiųjų Juodkrantės gyventojų dainoms, vyko eglutės įžiebimo šventė Juodkrantėje – ji prasidėjo Neringos meno mokyklos Ankstyvojo meninio ugdymo programos mokinukų koncertu (mok.
Aktualijos 2021-12-13

Vilniaus Rotušės aikštėje įžiebta eglutė: suspindo auksu

Vilniaus rotušėje šeštadienį atidaryta tarptautinė Kalėdų labdaros mugė, o po jos  įžiebta kalėdinė eglutė. Vilniaus Rotušės aikštėje įžiebta Kalėdų eglė suspindo auksu – eglutę papuošė aukso spalvos papuošimai ir kalėdinės lemputės. Organizuojama jau 19 kartą Labdaros mugę atidariusi prezidento Gitano Nausėdos sutuoktinė Diana Nausėdienė akcentavo, kad šiandieniniame pasaulyje svarbu tęsti ir puoselėti gilias socialinės atsakomybės tradicijas.
2021-12-04

Kalėdų karštinė įsivažiuoja: norintys didesnės eglutės turės nepagailėti triženklių sumų

Lietuvoje jau prasidėjo gyvų eglučių prekyba, o dalis žmonių traukia pirkti ir augančių vazonuose, ir nukirstų. Paaiškėjo, ir kiek šiais metais teks pakloti už kalėdinį džiaugsmą namuose – norintys didesnės eglutės turės nepagailėti triženklių sumų. Į vilniečio mašiną kalėdinių eglučių prekeivis jau krauna jo pirkinį – žaliaskarę. Paklaustas, ar dar ne per anksti eglutę puošti, jis sako, kad perka tada, kai užsimano – į kalendorių nežiūri. „Nusipirkom vazone, kad ilgiau išstovėtų.
Aktualijos 2021-12-04

Viena po kitos sužimba Europos miestų Kalėdinės eglutės: instaliacijoms panaudota ir 11 mln. lempučių

Europoje viena po kitos sužimba kalėdinės miestų eglės ir šventinės dekoracijos. Nors šventinę nuotaiką temdo per Senąjį žemyną besiritanti nauja koronaviruso banga, didžiausią kalėdinę mugę atidarė Prancūzija. Šventiškai sužibo Paryžius ir Ispanijos miestai. Kviečiame pasigrožėti. Štai tokia tradicinė, elegantiškai papuošta Kalėdų eglė sužibo Strasbūre. Šiame Prancūzijos mieste atsidarė ir didžiausia šventinė mugė visoje šalyje.
2021-11-27

Šeštadienio vakarą netikėtai užgeso pasakiškoji Panevėžio Kalėdų eglė

Šeštadienio vakarą užgeso tik vakar įžiebta Panevėžio Kalėdų eglė. Kaip socialiniame tinkle „Facebook“ skelbia Panevėžio miesto savivaldybė, spalvingoji eglė nežiba dėl techninių nesklandumų. „Dėl techninių nesklandumų šįvakar nežiba spalvingoji miesto eglė – rangovai bei techninės priežiūros specialistai informuoti, tad, tikėtina, greitu metu viskas bus sutvarkyta ir vėl mirgės“, – rašoma feisbuke.
2021-11-27

Perspėja, kas gali sudrumsti kalėdinę nuotaiką: už tokį elgesį gresia susimokėti šimtus eurų

Kalėdų eglutės paieškos gali tapti tikru galvos skausmu prieš didžiausias metų šventes. Platus pasirinkimas, kokį kalėdinį medelį puošti: galima rinktis tarp dirbtinės arba gyvos eglės arba pasidžiaugti puokšte iš šakų. Vis dėlto ne visi gyventojai linkę tausoti gamtą. Kai kada asmenys nukerta eglutę miške, nesusimąstydami apie neigiamas pasekmes. Aplinkosaugininkai įspėja, kad už tokį pažeidimą gresia piniginės baudos, be to, ragina kitokiu keliu apsirūpinti Kalėdų egle.

Diana Nausėdienė kviečia gyventojus prisijungti prie prezidentūros šv. Kalėdų eglutės kūrimo šventės

Artėjant šv. Kalėdoms prezidentūra ir ponia Diana Nausėdienė pradeda kalėdinės eglutės žaisliukų gaminimo akciją ir kviečia jungtis Lietuvos mokyklas, dienos ir globos centrus, visas šeimas ir iš vilnos nuvelti po kalėdinį paukštį. D. Nausėdienė, kartu su idėjos autore Urte, vaizdo įraše dalijasi instrukcija ir kviečia visus susiburti drauge. Pasak ponios, ši eglutės žaisliukų vėlimo akcija – puiki proga susivienyti kuriant kartu bendram tikslui.
Aktualijos 2021-11-16

Skandalingasis Tomas Bagdonovičius žengė rimtą žingsnį: pasipiršo mylimajai

Skandalingasis dainininkas Tomas Bagdonavičius dar praėjusiais metais paskelbė, kad skandalų jam gana – dabar jis nori rinktis kur kas ramesnį gyvenimą, o šią idėją įgyvendinti jam padeda nauja mylimoji Audronė Gigienė. Vyras žengė rimtą žingsnį ir pasipiršo mylimajai, apie tai jis pranešė socialiniuose tinkluose. Atlikėjas pasidalijo kadru, kuriame įsimylėjėliai pozavo plačiomis šypsenomis. „Ir Audrutė pasakė Taip“, – po nuotrauka brūkštelėjo Tomas.
2021-02-12

Nesulaukę Trijų karalių tautiečiai meta eglutes per langus, kaimynų skundas kirs per kišenę

Praūžus šventėms miškininkai ir šalies savivaldybės ragina su Kalėdų eglute atsisveikinti tinkamai – nemesti prie konteinerio, ar tiesiog per balkoną, o nešti į specialiai tams skirtas vietas. Vilnius net ir naują tradiciją sugalvojo – sostinėje kuriamas Kalėdinių eglučių miškas. Tiesa, sodinti eglių kol kas negalėsime. Viena po kitos į specialias vietas keliauja per šventes tautiečius džiuginusios Kalėdų eglutės.

Skelbiami eglučių surinkimo taškai: sužinokite laiku

Žiemos šventėms baigiantis, gyventojai raginami pasinaudoti Vilniaus miesto savivaldybės įrengtu kalėdinių eglučių surinkimo tinklu. Specialiai tam skirtų vietų kasmet vis daugiau, šį sezoną jų suplanuota per 90, jos visos bus parengtos naudoti iki Trijų karalių dienos – sausio 6-osios.   Vilniaus savivaldybė primena, kad idėja palikti eglutes prie mišrių komunalinių atliekų konteinerių ar tiesiog išmesti pro balkoną – labai prasta.
2020-12-30

Lietuviai nesnaudžia: tūkstančiais lempučių dabina namus

Valdžiai raginant nesiburiuoti prie didžiųjų miesto eglių, o kalėdinę nuotaiką kurti savo namuose, tautiečiai nesnaudžia. Vieni tūkstančiais lempučių dabina gyvenamus namus, kiti – stebina puošdami balkonus ir dalijasi idėjomis, kaip pasipuošti aplinką, kad iš namų kojos kelti tiesiog nesinorėtų. Daugiau nei šeši tūkstančiai lempučių, originalus užrašas ant namo stogo – ir štai Kalėdų pasaka džiugina ne vieno praeivio akį Panevėžio rajone, Daukniūnuose.

Covid-19 aukoms pagerbti užgeso visos šalies miestų eglės

Valandai užgeso pagrindinės šalies miestų eglės. Akcija „Tylos ir solidarumo valanda“ kviečia ir gyventojus trumpam išjungti visus kalėdinius papuošimus, akimirkai stabtelėti ir susimąstyti. Taip siekiama išreikšti palaikymą visiems dėl pandemijos netekusiems artimųjų ar susidūrusiems su kitais sunkumais. Prieš pat didžiąsias žiemos šventes Nacionalinis savanorių pagalbos koordinavimo centras „Stiprūs kartu“ ir Lietuvos savivaldybių asociacija inicijavo akciją.

Vyriausybė leido prekiauti kalėdinėmis eglutėmis

Vyriausybė pirmadienį nusprendė padaryti išimtį ir leisti karantino metu lauke prekiauti kalėdinėmis eglutėmis. Karantino sąlygas pirmadienį Ministrų kabinetas patikslino premjerės Ingridos Šimonytės teikimu. Pagal sekmadienį patvirtintą tvarką, dauguma prekybos vietų, išskyrus prekybą maistu, nuo trečiadienio turės būti uždarytos.

Joniškio eglutę kiti vadina šių metų karaliene: natūralus grožis užburia lankytojus

Joniškio rajono savivaldybė pirmadienį socialiniame tinkle "Facebook" pasidalino savo papuoštos Kalėdinės eglutės nuotraukomis. Nors eglutė ir neturi didelių puošmenų, kaip didžiųjų Lietuvos miestų eglės, tačiau ne tik joniškiečiai, bet ir kiti Lietuvos gyventojai negali atsistebėti gyvos eglutės grožiu.  „Mūsų mieste jau kvepia Kalėdomis.
2020-12-09

Su šventine eglute į namus parsineša ir erkių? Medikai atsakė, ar tai įmanoma

Žiemos vis šiltėja, tad ilgėja ir erkių gyvavimo sezonas. Jau nieko nestebina atvejai, kai vėlyvą rudenį ar net žiemą vis dar galima po pasivaikščiojimų gamtoje rasti įsisegusią erkę. Visgi rizika šių parazitų į namus parsinešti su gyva eglute ar jos šakomis iš miško, specialistų tvirtinimu, išties yra labai maža.   Kaip teigė LSMU prof. gydytojas infektologas Alvydas Laiškonis, kadangi erkės dažniausiai įsikasa žiemoti lapuose, parsinešti jų su eglute rizika šansų mažai.

Rotušės aikštėje tyliai suspindo dar viena sostinės žaliaskarė

Nors pagrindinė šalies eglė Katedros aikštėje įžiebta dar prieš savaitę, šį šeštadienį žaliaskarė suspindo ir Rotušės aikštėje. Tiesa, iš pradžių buvo skelbta, kad ji nušvis vienu metu, tačiau tai padaryta anksčiau. Taip norėta kiek įmanoma išvengti žmonių būriavimosi.
2020-12-05

Šiauliuose paslapčia įžiebta pagrindinė miesto eglė – pasigrožėkite

Šiauliuose penktadienį slapta, be jokių ceremonijų, sužibo pagrindinė miesto eglė. Taip pat savivaldybė teigia pasielgusi norėdama riboti žmonių srautus ir neskatinti susirinkti prie eglutės vienu metu.
2020-12-05

Miestuose – eglučių prekyba: žmonės jomis puolė rūpintis iš anksto

Miestuose jau prasidėjo eglučių prekyba. Vis tik karantinas veikia ir šią prieškalėdinę verslo šaką. Kokie gi medeliai populiariausi, ir kodėl lietuviai puolė iš anksto rūpintis kirstinėmis puošmenomis. Valstybiname miškų urėdijos medelyne, Panevėžio rajone burzgia pjūklai. Kalėdų medelių plantacijoje pradedamos kirsti pirmosios puošmenos. Po truputį kertamos sidabrašakės keliauja tiesiai į priekabą, o iš ten jau į urėdiją, kur visas jas galės rinktis pirkėjai.
Aktualijos 2020-12-05

Lietuvaitė namuose sukūrė stebuklingą Kalėdų pasaką: sunku atitraukti akis

Anglijoje gyvenančios, 9 metų dukrytę auginančios lietuvaitės Vitalijos Matusevičiūtės namai primena tikrą Kalėdų stebuklą. Nors moteris niekada nesidomėjo menais ir kūryba, gimus dukrai, nusprendė kiekvienais metais šventėms ruoštis ypatingai ir savo puoštomis eglutėmis ir kalėdinėmis dekoracijomis stebina ne vieną. Vitalija savo puoštų eglučių nuotraukas įkėlė į socialinių tinklų grupę, kurioje žmonės dalijasi savo kurtomis šventinėmis dekoracijomis.
2020-12-04

Prekybininkai trina rankomis: Kalėdiniai pardavimai prasidėjo keliais mėnesiais anksčiau

Iki Kalėdų likus mažiau nei dviem mėnesiams, prekybos centruose žmonės graibsto ir kalėdines egles, ir namų puošimo dekoracijas. Prekybininkai trina rankas, pardavimai prasidėjo keliais mėnesiais anksčiau nei pernai. Tiesa, išliko tik viena tradicija – gyvas eglutes žmonės rezervuoja, bet kol kas į namus jų neneša. „Nežinau, penkiasdešimt eurų tarkim“, – sako pirkėja Kristina. Tiek dekoracijoms planuoja išleisti vilnietė Kristina.
Aktualijos 2020-11-13

Šventinė karštinė prasidėjo anksčiau: žmonės jau skuba rezervuotis kalėdines eglutes

Nors iki didžiųjų metų švenčių dar liko beveik trys mėnesiai, pasiruošimas joms jau vyksta pilnu tempu. Prekybos tinkluose ant lentynų jau galima matyti šventinę atributiką, o žmonės nieko nelaukdami žiemos švenčių laikotarpiui rezervuojasi tiek ūkiuose, tiek internete pardavinėjamas kalėdines eglutes.  Kalėdinėmis eglutėmis prekiaujančios internetinės parduotuvės „Eglutės.lt“ komanda tv3.lt pasakoja, kad pirmųjų užsakymų sulaukė dar rugsėjo paskutiniosiomis savaitėmis.
Aktualijos 2020-10-25

Bagdonavičiaus skandalai – praeityje: įsimylėjęs vyras prabilo apie pirmą pasimatymą bendrabutyje

Skandalingasis dainininkas Tomas Bagdonavičius dar prieš Valentino dieną paskelbė, kad skandalų jam gana – dabar jis nori rinktis kur kas ramesnį gyvenimą, o šią idėją įgyvendinti jam padeda nauja mylimoji Audronė Gigienė. Naujienų portalui tv3.lt atlikėjas atvirai papasakojo apie naujus užgimusius jausmus, pirmąjį pasimatymą bendrabutyje ir kodėl jam taip ilgai buvo lipdoma skandalisto etiketė.
2020-02-24

Gyventojai įspėjami dėl eglučių: mesite jas bet kur – ruoškite 140 eurų baudai

Po savaitgalio kalėdinių eglučių pilna ne tik specialiai įrengtose žaliaskarių surinkimo aikštelėse. Daugybė jų mėtosi konteineriuose, kiemuose po langais, balkonais ar pakelėse. Maža to, į specialias eglučių surinkimo vietas žaliaskarės atnešamos ir su plastikiniais maišais bei vazonais. Savivaldybė ragina gyventojus eglutes nešti be plastiko, mat vėliau jos sandėliuojamos, smulkinamos ir vežamos deginti į biokuro katilines.

Sesių sukurta eglė stulbina: pamatę negaili pagyrų

Kaune gyvenanti Neringa Gurauskienė kartu su sese Daina savo rankomis sukūrė neįtikėtiną Kalėdų eglę, kuri internete sužavėjo šimtus lietuvių ir sulaukė gausybės pagyrų. Pati Neringa naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kad dar rudens pradžioje pradėjo galvoti, kaip būtų galima įdomiau ir gražiau pasipuošti Kalėdoms. Prieš tai internete ji jau buvo mačiusi iš kankorėžių kurtas eglutes, bet jos buvo mažytės. Jai kilo mintis, kad galima pagaminti ir kur kas didesnę.
2019-12-19

Kuo skiriasi 2010-ųjų Vilniaus eglutė ir 2019-ųjų „Akropolio“ žaliaskarė? Palyginkite

Kalėdinių eglučių įžiebimo karštinei nuslūgus, pro akyliausių naujienų portalo tv3.lt skaitytojų akis neprasprūsta nė viena detalė. Šį kartą skaitytojų akys nukrypo į Vilniaus „Akropolio“ eglutę.  Jų nuomone, šiųmetės prekybos centro eglutės žaisliukai 2010-aisiais puošė savivaldybės žaliaskarę šalia Katedros.

Kėdainiai eglutės įžiebimą pažymėjo krauju: fejerverkai lėkė tiesiai į žmonių veidus

Penktadienį įvykęs Kėdainių eglės įžiebimas neapsiėjo be nelaimių. Nors internautai negailėjo pagyrų šiai Lietuvos eglei, vis dėlto tik kėdainiečiai žino, kas per eglės įžiebimą vyko iš tiesų. Čia, dėl sprogusio nekokybiško pirotechnikos gaminio, galimai nukentėjo net apie dešimt žmonių. Naujienų portalas tv3.lt per savaitgalį sulaukė ne vieno kėdainiečio laiško. Žmonės tikina, kad per penktadienį vykusį eglės įžiebimą nukentėjo mažamečiai vaikai.
2019-12-09

Populiarėjanti paslauga: kiek šiemet kainuoja eglutę išsinuomoti?

Kalėdos neįsivaizduojamos be eglutės. Vieni stato dirbtines egles, o kiti, norintys namų, užpildytų sakų kvapu, perka tikras, kurios, pasibaigus šventėms neretai atsiduria šiukšlių konteineriuose. Siekiant to išvengti, Lietuvoje jau kurį laiką populiarėja eglučių nuoma.
2019-12-06

Į Kalėdų eglės įžiebimo šventę Vilniuje veš daugiau autobusų

Vilniuje šeštadienį Kalėdų eglės įžiebimo proga kursuos daugiau autobusų, į šventę bus galima atvykti talpesniu viešuoju transportu. Šeštadienį antroje dienos pusėje 10, 22 ir 46 autobusų bei 2 ir 17 troleibusų maršrutais, kurie pasiekia centro prieigas, kursuos didesnės talpos transporto priemonės.

Prasidėjo Kalėdų medelių prekyba. Kiek mokėsime šįmet?

Likus kiek mažiau nei mėnesiui iki Kalėdų žmonės jau puošia namus, todėl prasideda ir pagrindinio atributo, eglutės, paieška. Lapkričio gale Valstybinių miškų urėdija pranešė, kad pradėjo Kalėdų medelių pardavinėjimą. Gyventojai gali įsigyti eglučių iš miško, dekoratyvinių eglučių vazonuose, taip pat eglučių ir pušų šakų. Už brangiausius medelius teks pakloti ir 100 eurų. Kaip rašoma pranešime spaudai, susidomėjimas Kalėdų medeliais įprastai prasideda lapkričio antroje pusėje.
2019-11-28

Kur palikti nereikalingas eglutes: 80 vietų Vilniuje

Žiemos šventėms baigiantis, vilniečiai kviečiami nupuoštas kalėdines eglutes palikti specialiai tam skirtose vietose – šiemet visame mieste yra apie 80 eglučių surinkimo taškų, tai 4 kartus daugiau nei pernai. Su atliekų vežėjais susitarta, kad iš surinkimo vietų eglės bus vežamos visą sausio mėnesį.

Greitas testas: raskite skirtumą tarp šių 2 Lietuvos miestų eglių

Lietuvoje Kalėdų karštinė jau pasiekė aukščiausią tašką, o iki laukiamiausių metų švenčių beliko vos savaitė. Šio šventinio maratono metu bene didžiausias dėmesys buvo skiriamas kalėdinėms eglutėms. Nors tokiomis miestų gražuolėmis nesinori lenktyniauti, vis dėlto šį kartą nutiko ne lenktynės, o nukopijavimas. Bene viena pirmųjų Lietuvoje savo pagrindinę miesto eglę įžiebė Tauragė. Tuomet tauragiškiai negailėjo pagyrų savo miesto eglei ir tikino, kad ji – viena iš gražiausių Lietuvoje.
2018-12-17

Kalėdų karštinė įsibėgėja: Lietuva stebina eglutėmis

Kalėdų karštinė pagauna visą Lietuvą. Pagrindinėse miestų ir miestelių gatvėse žiebiasi šventinės eglutės, kuriasi kalėdiniai miesteliai, o gatvės žėri lempelėmis. Šiandien savo kalėdines eglutes įžiebs bent tuzinas miestų ir miestelių, o jų eglutės žmones džiugins iki sausio pradžios.  Didieji miestai savo eglutes įžiebė jau praėjusį savaitgalį. Šeštadienio vakarą Vilniuje Katedros aikštėje įžiebta svarbiausia Lietuvos Kalėdų eglė.

Kalėdinis eglučių vajus: kelios gudrybės grožį išsaugos ilgiau

Gruodis dar tik prasidėjo, o visoje šalyje jau įsibėgėja kalėdinių eglių prekyba. Kvapni žaliaskarė namuose džiugina, tačiau ką daryti, kad dabar nusipirkus eglę ji mus dar džiugintų visą mėnesį iki Naujųjų? Gražus sniegingas pirmadienis, šiandien gruodžio 3 d., iki Kalėdų dar trys savaitės. O mes esame didelėje kalėdinių eglių pardavimo aikštelėje prie prekybos centro. Šeimininkai sako, kad per savaitgalį jau pardavė kone šimtą eglių.
Aktualijos 2018-12-03

Lietuvos miestai ir miesteliai įžiebė pirmąsias Kalėdų egles

Lietuvos miestai savo Kalėdų eglutes įžiebė tik gruodžio 1 d., šeštadienį, mažieji miesteliai nesnaudžia – dalis jų savo gražiąsias žaliaskares publikai atvėrė penktadienį, lapkričio 30 dieną. Penktadienio pavakarę eglutes įžiebė ir gražiausiomis renginių akimirkomis dalinosi Plungė, Šalčininkai, Širvintos, Panevėžys, Raudondvaris ir Visaginas. Šeštadienį eglutes įžiebė Palanga, Kretinga, Klaipėda, Skuodas, Vilnius, Rietavas, Tauragė, Zarasai, Šiauliai, Radviliškis, Birštonas, Kaunas ir Alytus.

Palygino eglučių kainas: galite permokėti net 10 kartų

Prekyboje pasirodė pirmosios gyvos kalėdinės eglutės. Ir kai kurių kainos pirkėjams atėmė žadą. Sostinėje siūlomos žaliaskarės ir už daugiau nei pusšimtį eurų. Prekybininkai tikina, kad tokią vertę lemia medelių rūšis ir dydis. Na, o miškininkai kviečia į savo medelynus – kur didesnės eglutės dešimčia kartų pigesnės. Eglutė skarota, eglutė brangi. Štai taip galėtų skambėti šventinė dainelė išvydus kai kurių pirmųjų gyvų eglučių kainas sostinėje.
Aktualijos 2018-11-28

Santūrusis „Snobo kino“ kūrėjas išbando naują sritį

Jis yra parašęs ne vieną scenarijų dokumentiniams filmams bei televizijos laidoms, tačiau šįkart debiutuoja kaip kino scenaristas ir pristato komišką istoriją, rašoma pranešime spaudai. Žanras tarsi ir nebūdingas kūrėjui – komedija. Tačiau filmo „Melagiai“ scenarijus toks ir yra: komiškas tik detalėmis, bet dramatiškas savo esme, nes gvildenama žmogiškųjų santykių problema, nuolatinė meilės ir savęs paieška.
2018-10-16

Užfiksavo milžinišką eglučių krūvą tiesiog automobilių aikštelėje Vilniuje

Pasibaigus gražiausiosioms metų šventėms, baigėsi lietuvių meilė ir žaliaskarėms. Dirbtines eglutes puošiantys tautiečiai žino, kad problemų pasibaigus šventėms nekils, nes jo keliaus atgal į palėpes ar rūsius. Galvas suka tik papuošę gyvas eglutes. Dar prieš pat Trijų karalių šventę – kuomet nupuošiami namai ir eglutės, Lietuvos savivaldybės išplatino pranešimus, kur dėti eglutes.
Aktualijos 2018-01-14
Į viršų