REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmadienį prasideda pratybos "Baltijos šeimininkas 2010" - didžiausios šiais metais priimančios šalies paramos stalo pratybos Baltijos šalyse.

REKLAMA
REKLAMA

Pratybomis siekiama patikrinti nacionalinius pajėgumus priimant nustatyto dydžio sąjungininkų pajėgas Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

REKLAMA

Pagrindinis pratybų uždavinys - didinti Lietuvos, Latvijos, Estijos ir kitų NATO šalių karinių bei civilinių institucijų suderinamumą, stiprinti ir efektyvinti bendradarbiavimą vykdant priimančiosios šalies paramos operacijas bei nustatyti šalių infrastruktūros ir institucijų vystymo kryptis stiprinant saugumo ir gynybos galimybes.

Pratyboms parengtame scenarijuje pateikiami išgalvoti įvykiai, kai konkrečiame rajone susidaro artima krizei situacija. Iškilusias problemas ir turės spręsti ministerijų, institucijų ir kariuomenės atstovai.

REKLAMA
REKLAMA

Pratybų metu bus vertinami valstybių infrastruktūros ir institucijų gebėjimai priimti sąjungininkų pajėgas, sprendimo būdų efektyvumas.

Pratybos truks penkias dienas. Jose kartu su trimis Baltijos šalimis dalyvaus JAV karinių pajėgų Europoje vadavietė ir NATO greitojo reagavimo pajėgų atstovai.

Pirmą kartą šiose pratybos dalyvaus Danija, Lenkija, Norvegija ir Vokietija. Taip pat pirmą kartą jose dalyvaus beveik visų Lietuvos ministerijų ir daugelio savivaldybių atstovai. Kartu dirbs Klaipėdos jūrų uosto, AB "Lietuvos geležinkeliai", VĮ "Oro navigacija" ir Lietuvos Raudonojo kryžiaus draugijos deleguoti asmenys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvoje už šių pratybų planavimą ir organizavimą atsakingas Mobilizacijos departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos.

Pirmą kartą pratybos "Baltijos šeimininkas" Baltijos šalyse vyko 2009 m. Tartu, Estijoje. Šių metų pratybų šeimininkė - už planavimą ir organizavimą atsakinga šalis - Latvija, 2011 m. planuojama, kad vadovaus Lietuva.

Priimančiosios šalies parama - civilinė ir karinė pagalba, kurią esant taikai, ekstremalioms situacijoms, krizei ar konfliktui suteikia priimančioji šalis sąjungininkų pajėgoms ir organizacijoms, dislokuotoms ir veikiančioms priimančiosios šalies teritorijoje arba vykstančioms per ją tranzitu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų