REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prancūzija gavo chuntos valdomo Burkina Faso prašymą išvesti savo karius iš Sahelio šalies ir tai padarys per mėnesį, trečiadienį pranešė Užsienio reikalų ministerija.

Prancūzija gavo chuntos valdomo Burkina Faso prašymą išvesti savo karius iš Sahelio šalies ir tai padarys per mėnesį, trečiadienį pranešė Užsienio reikalų ministerija.

REKLAMA

„Antradienį... oficialiai gavome Burkinabės vyriausybės pranešimą apie 2018 metų susitarimo dėl šalyje esančių Prancūzijos ginkluotųjų pajėgų statuso nutraukimą“, – sakė ministerijos atstovė spaudai.

„Pagal susitarimo sąlygas nutraukimas įsigalioja praėjus mėnesiui nuo raštiško pranešimo gavimo dienos. Vykdydami šį prašymą laikysimės susitarimo sąlygų“, – pridūrė ji. 

Šiuo metu Burkina Fase dislokuota apie 400 Prancūzijos specialiųjų pajėgų, kurios vadinamos „Sabre“ ir yra platesnio masto karinių pajėgų, kovojančių su džihadistais visame Sahelio regione, dalis.

Tačiau šalis pasuko panašiu keliu kaip ir kaimyninis Malis – po karinio perversmo, kai į valdžią atėjo chunta, o prancūzų buvimas šalyje tapo vis labiau nepopuliarus visuomenėje, ji nutraukė santykius su Paryžiumi.

REKLAMA
REKLAMA

Burkinabės vyriausybė patikino Paryžių, kad neseks Malio pavyzdžiu ir nesikreips į Rusijos „Wagner“ grupę, kad ši paremtų jos kariuomenę, nors samdinių grupė jau yra apsilankiusi.

REKLAMA

Su Prancūzijos kariniais planais susipažinęs šaltinis naujienų agentūrai AFP teigė, kad kariai išvyks vasario pabaigoje, o jų įranga bus perimta balandžio pabaigoje.

Paryžius pirmadienį paprašė Vagadugu laikinojo prezidento Ibrahimo Traore paaiškinimų po to, kai vyriausybė pareiškė, kad prašo Prancūzijos pajėgų pasitraukti.

„Tai nėra Burkina Faso ir Prancūzijos diplomatinių santykių pabaiga“, – po pranešimo transliuotojui RTV sakė vyriausybės atstovas Jeanas-Emmanuelis Ouedraogo.

Vyriausybė taip pat paprašė, kad Paryžius pakeistų savo ambasadorių po to, kai dabartinis pasiuntinys Lucas Hallade viešai pakomentavo blogėjančią saugumo padėtį šalyje.

REKLAMA
REKLAMA

Ši neturinti priėjimo prie jūros valstybė, buvusi Prancūzijos kolonija, yra viena skurdžiausių ir politiškai nestabiliausių Afrikoje.

Burkina Fasas kenčia nuo džihadistų smurto, kuris 2015 metais išsiplėtė iš kaimyninio Malio.

Kovos nusinešė tūkstančius gyvybių, o mažiausiai 2 mln. žmonių buvo priversti palikti savo namus.

Daugiau nei trečdalis šalies teritorijos yra nekontroliuojama vyriausybės, o kariuomenės nusivylimas dėl didėjančių nuostolių praėjusiais metais sukėlė du perversmus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų