REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paryžiaus apeliacinis teismas antradienį patvirtino, kad nutraukiama byla dėl išžaginimo Prancūzijos vidaus reikalų ministrui Geraldui Darmaninui.

Paryžiaus apeliacinis teismas antradienį patvirtino, kad nutraukiama byla dėl išžaginimo Prancūzijos vidaus reikalų ministrui Geraldui Darmaninui.

REKLAMA

Jo kaltintoja teigė, kad ir toliau sieks, jog byla būtų nagrinėjama.

Vyriausiasis prokuroras Remy Heitzas sakė, kad teismas patvirtino, jog buvo nutraukta byla, pradėta pagal 2017 metais Sophie Patterson-Spatz pareikštą skundą, kad 2009-aisiais G. Darmaninas ją išprievartavo.

Šis sprendimas tapo laimėjimu 40-mečiui ministrui – jaunam, sėkmingą karjerą darančiam šalies prezidento Emmanuelio Macrono centristinės vyriausybės veikėjui, kuris nevengia griežtos retorikos prieš nelegalią imigraciją ir nusikalstamumą.

„Penktą kartą per beveik šešerius metus teisingumo sistema nustatė, kad Geraldui Darmaninui negali būti priskirtas joks baustinas veiksmas“, – sakė jo teisininkai Pierre'as-Olivier Suras ir Mathiasas Chichportichas bei pridūrė, kad ministras „daugiau nieko nekomentuos“.

REKLAMA
REKLAMA

„Koks netikėtumas“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė S. Patterson-Spatz advokatė Elodie Tuaillon-Hibon ir pridūrė, kad jos klientė kreipsis į aukščiausios instancijos Kasacinį Teismą, ir, jei ten jai nepavyks, į Europos Žmogaus Teisių Teismą.

REKLAMA

S. Patterson-Spatz ir jos teisininkai teigia, kad G. Darmaninas, dirbdamas konservatyvios UMP – dabartinės Respublikonų – partijos teisinėje komandoje, išsireikalavo iš ieškovės lytinių santykių mainais už tai, kad įsikišo į jai iškeltą bylą.

Vidaus reikalų ministras pripažįsta su šia moterimi turėjęs lytinių santykių, bet, anot jo, jie vyko abipusiu sutikimu.

2021 metais tyrimą atliekantis teisėjas pareiškė, kad byla turėtų būti nutraukta, nes nustatė, kad S. Patterson-Spatz „nuoširdumu... negalima abejoti“, tačiau ji „sąmoningai pasirinko lytinius santykius su (Darmaninu), tikėdamasi, kad jos baudžiamoji byla bus nagrinėjama iš naujo“.

REKLAMA
REKLAMA

„Teisės negalima maišyti su morale“, – pridūrė teisėjas, sakydamas, kad ieškovė „įstatymo požiūriu sutiko“.

2018 metais prieš G. Darmaniną buvo nutrauktas kitas tyrimas dėl išžaginimo, įtariant, kad jis iš vienos moters išsireikalavo lytinių santykių mainais į darbą ir butą.

Nuo 2020-ųjų liepos eidamas dabartines pareigas G. Darmaninas stengiasi stiprinti santykius su policija ir atliko svarbų vaidmenį derybose su britų kolegomis, siekdamas apriboti nelegalių migrantų bandymus mažais laiveliais kirsti Lamanšo sąsiaurį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų