• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybei neatšaukus nutarimo, įpareigojančio skatinti darbuotojus papildomomis atostogų dienomis, Pramonininkų konfederacija grasina Konstituciniu Teismu bei Trišalės tarybos boikotu.

REKLAMA
REKLAMA

Pramonininkų teigimu, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtas nutarimas keičia Darbo kodekse įtvirtintas nuostatas ir prieštarauja Europos Sąjungos teisei.

REKLAMA

"Darbo kodekse numatyta galimybė paskatinti ilgą laiką išdirbusį darbuotoją, tuo tarpu Vyriausybė prievarta įpareigojo skatinti visus darbuotojus už įmonėje dirbtą darbo laiką. Jūsų ministerijos niekas neįpareigojo tai daryti", - antradienį (05.06) konfederacijos prezidiumo posėdyje, kuriame dalyvavo ir nutarimą rengusios ministerijos atstovai, piktinosi konfederacijos viceprezidentas Vaclovas Šleinota.

Nutarimas numato, kad už ilgalaikį nepertraukiamą darbą vienoje darbovietėje, už darbą kenksmingomis sąlygomis bei už darbą, kurio didžiąją dalį sudaro komandiruotės ar darbas lauko sąlygomis, darbuotojai būtų skatinami papildomų atostogų dienomis.

REKLAMA
REKLAMA

Manydami, kad šis sprendimas buvo priimtas tik artėjant referendumui dėl šalies narystės Europos Sąjungoje, pramonininkai tikisi, jog referendumui praėjus jis bus anuliuotas.

Kadangi klausimas dėl darbuotojų skatinimo papildomomis atostogomis nebuvo svarstytas Trišalėje taryboje, posėdyje buvo pasiūlyta boikotuoti Trišalės tarybos veiklą arba siekti, kad Trišalės tarybos veiklos pobūdis būtų apibrėžtas Darbo kodekse taip, kad Vyriausybė negalėtų priimti socialinių partnerių susitarimu neįteisintų sprendimų.

Ministerijos atstovams priminta, kad EK Užimtumo politikos direktorato vadovai jau yra atkreipę dėmesį ir rekomendavę šalinti visas nuostatas, kai už darbą kenksmingomis sąlygomis kompensuojama pinigais arba atostogomis, taigi perkama darbuotojų sveikata.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nutarime numatyta, kad už darbą sąlygomis, neatitinkančiomis normalių darbo sąlygų, - dirbantiems darbo aplinkoje, kurioje sveikatai kenksmingų veiksnių dydžiai viršija darbuotojų saugos ir sveikatos teisės aktų nustatytus leistinus ribinius dydžius ir kai techninėmis ar kitomis priemonėmis jų kiekio darbo aplinkoje sumažinti iki sveikatai nekenksmingų dydžių neįmanoma, - suteikti iki 5 kalendorinių dienų atostogas.

"Tokiais sprendimais mes patys diskredituojame save Europos Sąjungos šalyse ir vėliau galime dėl to turėti liūdnų pasekmių", - įspėjo Aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos vadovas Jonas Karčiauskas.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų