REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žmogaus teises ginanti organizacija „Amnesty International“ antradienį paskelbė, kad praėjusiais metais psaulyje buvo įvykdyta 2,4 tūkst. mirties bausmių. Vien Kinijoje mirties bausmių įvykdyta daugiau nei visame likusiame pasaulyje kartu sudėjus.

REKLAMA
REKLAMA

Skelbiama, kad Kinijoje per praėjusius metus mirties bausmė buvo įvykdyta 1 718 žmonių. Tiesa, „Amnesty International“ teigia, kad galima džiaugtis bent tuo, kad vis mažiau valstybių taiko mirties bausmes. Mirties bausmė vis dar yra formaliai taikoma 59 valstybėse. Tačiau statistika rodo, kad praėjusiais metais mirties bausmė buvo įvykdyta tik 25 šalyse.

REKLAMA

Vienintele Europos valstybe, įvykdžiusia mirties bausmę, tapo mūsų kaimynė Baltarusija. Šioje šalyje praėjusiais metais egzekucijos buvo įvykdytos 4 nuteistiesiems.

Be to, ataskaitoje skelbiama, kad Iranas praėjusiais metais įvykdė 346 mirties bausmes. Tarp pasmerktųjų buvo ir 8 paaugliai. Irane mirties bausmė dažniausiai vykdoma pakariant arba užmėtant akmenimis.

Saudo Arabija praėjusiais metais myriop pasmerkė 102 asmenis. Šioje šalyje pasmerktieji dažniausiai yra nukirsdinami, o kartais ir nukryžiuojami.

REKLAMA
REKLAMA

JAV praėjusiais metais įvykdė 37 mirties bausmes. Tai – pats mažiausias skaičius nuo pat 1995 metų.

„Amnesty International“ teigia, kad mirties bausmės Irane, Sudane, Saudo Arabijoje ir JAV dažniausiai būdavo skiriamos vargingai gyvenantiems mažumų atstovams.

Be to, pasmerktieji myriop dažnai susiduria su itin atgrasiomis kalinimo sąlygomis ir psichologiniu spaudimu. Tarkime Japonijoje kalinys apie tai, kad jam bus įvykdyta mirties bausmė, perspėjamas tik tos pačios dienos ryte. Tuo tarpu šeimos nariai informuojami tik po to, kai ta bausmė jau būna įgyvendinta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų