REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
24
Nemiga  (nuotr. 123rf.com)

Paros bėgyje vidaus organai tam tikromis valandomis būna aktyviausi, o tam tikromis valandomis jų veikla sulėtėja. Jei perprasite įvairių vidaus organų bioritmus, gydymui galėsite pasirinkti tinkamą laiką ir gydymas bus kur kas efektyvesnis.

24

Paros bėgyje vidaus organai tam tikromis valandomis būna aktyviausi, o tam tikromis valandomis jų veikla sulėtėja. Jei perprasite įvairių vidaus organų bioritmus, gydymui galėsite pasirinkti tinkamą laiką ir gydymas bus kur kas efektyvesnis.

REKLAMA

 Žinodami savo vidaus organų bioritmus, nesistebėsite, jog labiausiai pavargę jaučiatės 13 ir 15 valandomis.

 

 

Laikotarpis nuo 9 iki 11 valandos

 Šiuo laikotarpiu aktyviausiai dirba blužnis ir kasa, o skrandis ilsisi, todėl pernelyg sotūs pusryčiai po 9 valandos ryto apsunkina skrandį ir žmogus jaučiasi pavargęs.

Nuo 9 iki 11 valandos kasa kontroliuoja cukraus kiekį kraujyje, jei šiuo laikotarpiu suvalgysite saldaus maisto, cukraus lygis kraujyje pakils ir kasa visomis pastangomis stengsis šį lygį sumažinti. Netrukus žmonės pajunta nuovargį, todėl norėdami tapti žvalesni dažnai geria kavą, tačiau tai mažai padeda. Tarp 9 ir 11 valandos geriau nevalgyti saldaus ir negerti kavos.

Nuo 9 iki 11 valandos ryto vaikai dažnai prašo saldaus, tačiau nuo saldumynų jie tampa kaprizingi. Vaikai gali išlikti kaprizingi visą dieną, jei tėvai jų kaprizus stengsis malšinti vis naujais saldumynais.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo laikotarpiu nuo saldaus maisto visai dienai gali pablogėti ir suaugusių žmonių nuotaika . Pasak psichologų , šiomis valandomis žmonės yra jautriausi skriaudoms ir kritikai. Iki vidurdienio žmogaus organizmas aktyviai kovoja su infekcinių ligų sukėlėjais, nes šiuo laikotarpiu blužnis pagamina daugiausiai baltųjų kraujo kūnelių.

REKLAMA

Su 30 mililitrų vandens išgerkite 7-10 lašų spiritinio dilgėlių antpilo. Taip pat ant kairės pilvo pusės patariama uždėti šilto vandens pūslę. Jei taip darysite 2 savaites, blužnies darbas pastebimai pagerės.

Laikotarpis nuo 11 iki 13 valandos

Šiuo laikotarpiu ypač aktyviai dirba širdis. Šiuo metu nepersivalgykite, papildomai neapkraukite savo organizmo, o pietaukite nuo 13 iki 13 valandos 30 minučių.

Atminkite, kad sotumo jausmas ateina ne valgio metu, o praėjus 5 minutėms po valgio. Deja, po pietų šiais laikais žmonėms dažniausiai pailsėti nepavyksta, pasistenkite tik po valandos pradėti daug pastangų reikalaujančius fizinius darbus.

REKLAMA
REKLAMA

Nedirbantiems fizinio darbo taip pat patariama atsisakyti sočių pietų, o verčiau lengvai užkąsti – suvalgyti salotų ar košės.

Laikotarpis nuo 13 iki 15 valandos

Šiuo laikotarpiu aktyviau pradeda dirbti plonasis žarnynas. Šiuo laikotarpiu, po sočių pietų žmonės staiga aptingsta ir apsnūsta.

Tarp 13 ir 15 valandos širdies ir kraujotakos sistemos darbas susilpnėja, o plonasis žarnynas dirba dviguba apkrova ir nori, kad žmogaus organizmas jam padėtų.

Šiuo laikotarpiu stresai ir pergyvenimai gali ypač pakenkti centrinei nervų sistemai, todėl po pietų ypač sveika pailsėti. Atminkite , kad normuota darbo diena pasaulyje buvo įvesta tik XX amžiuje. Pasak specialistų, jei darbe pietų pertrauka būtų prailginta viena valanda, žymiai mažiau žmonių sirgtų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Laikotarpis nuo 15 iki 19 valandos

Šiuo laikotarpiu suaktyvėja šlapimo pūslė, skatinanti šlapimo išsiskyrimą. Šiomis valandomis patariama gerti šlapimo išsiskyrimą skatinančios vaistinių notrelių arbatos. Be to, ši arbata – puikus profilaktinis vaistas apsaugantis šlapimo pūslę nuo uždegiminių ligų. Veiksmingiausia bus arbata, jei vaistinę notrelę rinksite ir džiovinsite per jaunatį nuo gegužės iki liepos mėnesio.

Šlapimo pūslė aktyviausiai dirba iki 19 valandos, kai aktyviai dirba inkstai. Bet kokios valančios kraują arbatos geriausiai gerti per delčią nuo 15 iki 19 valandos. Šiomis valandomis patariama gerti kuo daugiau skysčių.

Laikotarpis nuo 17 iki 19 valandos

Šiuo laikotarpiu geriausiai dirba pagrindinis organizmo valomasis organas – inkstai. Šiomis valandomis veiksmingiausia iš organizmo šalinti toksines medžiagas ir palengvinti inkstų darbą.

REKLAMA

Šalindami toksines medžiagas pamasažuokite inkstų taškus, bei refleksinius pėdų taškus, bent 15 minučių pavaikščiokite ant kaštonų, supiltų vonelėje. Po 19 valandos patariama gerti mažiau skysčių. Nepatariama gerti kakavos ir pieno, nes šiuos maisto produktus tomis valandomis organizmas prasčiau virškina.

Laikotarpis nuo 19 iki 21 valandos

Šiuo laiku aktyvesnė yra kraujotakos sistema. Daugelis tėvų savo patyrimu yra įsitikinę, jei vaikus pavyksta į lovą paguldyti iki 19 valandos, jie miega gerai, o štai vėliau juos į lovą ypač sunku užmigdyti, nes tuo laiku geriausiai dirba kraujotakos sistema.

Sakoma, jog nuo 19 iki 21 valandos žmogus gali daryti ką tik nori, išskyrus vieną – gultis į lovą . Yra vaikų , kurie šiuo laikotarpiu būna patys žvaliausi.

REKLAMA

Pasak psichologų, suaugę žmonės patausotų daug nervų ląstelių, jei prievarta nuo 19 iki 21 valandos vaikų neguldytų į lovą. Daugelis vaikų nuo 19 iki 21 valandos geriausiai ruošia pamokas, nes vakarais jie rimtai susidomi mokslais. Jei vaikai nuo 19 iki 21 valandos yra ypač žvalūs, neverta per jėgą jų guldyti į lovą.

Laikotarpis nuo 21 iki 23 valandos

Šį laikotarpį kinai vadina „trigubo apšilimo“ laiku, nes šiuo metu žmogaus organizmas savyje koncentruoja šilumą. Jei žmogus nuo 21 iki 23 valandos šąla ir gali užmigti tik ypač šiltoje patalpoje arba šiltai užsiklojęs, tai sveikatos sutrikimų požymis.

Organizmo šalimas perspėja, jog jam trūksta fizinės energijos ir į tai būtina atkreipti dėmesį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daugeliui žmonių šis laikotarpis – pats aktyviausias. Gausų jėgų antplūdį šiomis valandomis jaučia jauni žmonės, kurie vietoj to, kad gultų į lovą, keliauja į šokius.

Laikotarpis nuo 23 iki 1 valandos

Šiuo laikotarpiu aktyviausi būna tulžies pūslė ir kepenys. Tulžies pūslė išskiria sultis, reikalingas maistui perdirbti plonajame žarnyne. Aktyvios šiuo metu būna ir kepenys – svarbiausias organizmą valantis organas.

Jei tenka iki 1 valandos nemiegoti, atkreipkite dėmesį į šių vidaus organų darbą. Vakare patariama nevalgyti riebaus maisto, nes tulžies pūslė ir kepenys gaus papildomą apkrovą.

Sergantiems tulžies pūslės ligomis šiomis valandomis mažais gurkšneliais patariama gerti karštos arbatos. Šiuo laiku taip pat sveika gerti vaistinės dirvuolės nuoviro, taip pat galima valyti žarnyną. Žiemą ir rudenį tarp 23 ir 1 valandos kepenų plote patariama palaikyti šilto vandens pūslę. Besiskundžiantiems tulžies pūslės ir kepenų veikla draudžiama dirbti naktį, nes tada šie vidaus organai neturi laiko atsipalaiduoti.

REKLAMA

Laikotarpis nuo 1 iki 3 valandos

Šiuo metu aktyvioms kepenims reikia poilsio. Pasak specialistų, ligotas kepenis sveika gydyti net ir miegu.

Kepenys atsistato ir valosi tik naktį. Atminkite, kad ypač kenksminga kepenis perkrauti nuo 1 iki 3 valandos. Prieš miegą išgerkite šilto vaistinės dirvuolės nuoviro, o dešinį šoną šildykite pūsle.

Nuo 1 iki 5 valandos ryto organizmui labai kenkia nikotinas ir alkoholis.

Laikotarpis nuo 3 iki 5 valandos

Šiuo laikotarpiu aktyviau ima dirbti plaučiai. Alpinistai ir turistai gerai žino, kad geriau į kelionę leistis 3 valandą nakties nei 5 valandą ryto. Rūkoriai dažniausiai kosti rytais, nes plaučiai šiuo laiku iš savęs stengiasi išstumti svetimkūnius.

REKLAMA

Beje, jei naktį jus reguliariai prabundate vienu ir tuo pačiu metu, galima manyti, jog pažeisti tie vidaus organai, kurie tuo paros metu būna aktyviausi.

Pavyzdžiui, jei reguliariai pabundate 3 valandą nakties, galima įtarti, kad tuo pat metu yra pažeistos kepenys ir plaučiai.

Laikotarpis nuo 5 iki 7 valandos

Šiuo metu aktyviausia yra storoji žarna. Maisto produktai plonose žarnose dažniausiai užsilaiko 2 valandas, o storojoje žarnoje – 20 valandų. Jei viduriuojate – tai požymis, jog sutriko plonojo žarnyno veikla, o jei užkietėjo viduriai – matomai kalta storoji žarna.

Nuo 5 iki 7 valandos ryto galite pabandyti išvalyti storąją žarną, išgėrę 1 stiklinę šiltoko vandens arba suvalgę keletą džiovintų vaisių.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų