REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
58
„Primavera“ akimirkos(nuotr. Arūnė Buragaitė)

Visai neseniai „Power Hit Radio“ laidų vedėja Laura Ignatovičiūtė patyrė tai, kam šansą turi ne visi – apsilankė pasaulinio lygio muzikos festivalyje „Primavera Sound“.

58

Visai neseniai „Power Hit Radio“ laidų vedėja Laura Ignatovičiūtė patyrė tai, kam šansą turi ne visi – apsilankė pasaulinio lygio muzikos festivalyje „Primavera Sound“.

REKLAMA

Skirtingose pasaulio šalyse kasmet vykstantis festivalis pirmą kartą nugriaudėjo dar 2001-aisias Poble Espanyol mieste, Ispanijoje, o 2005 m. persikėlė į Parc del Fòrum – daug didesnę vietą pajūryje. Tai yra vienas didžiausių ir lankomiausių muzikos festivalių Europoje ir didžiausias Viduržemio jūros regione.

Paklausyti festivalio garsų atvyko kelis šimtus tūkstančių siekianti minia, o žmonių masėje su draugų būriu apsilankė ir Laura, tikinusi, kad į Barseloną ji vyko norėdama pamatyti vieną mėgstamiausių savo atlikėjų.

„Važiuoti paskatino mano mylimiausias atlikėjas, kuris festivalyje buvo vienas pagrindinių – „Fred again..“ Ir didelė mano draugų kompanija ten vyko iš Amerikos, Jungtinės Karalystės – bendrai mūsų susirinko apie 20. Tuomet pradėjau domėtis pačiu festivaliu ir likau nustebus, kiek daug žinomiausių atlikėjų ir mano mėgstamų muzikantų ten groja. Pasirodė tokie atlikėjai kaip Kendrick Lamar, „Overmono“, „Skrillex“, Four Tet, Rosalia, Pusha T, Charlotte de Witte, Calvin Harris, „Depeche Mode“, „Måneskin“ ir kiti“, – portalui tv3.lt vardijo ji.

REKLAMA
REKLAMA

Pamatyti šiuolaikinius savo stichijos profesionalus Laura norėjo jau kurį laiką. Ji tikina, kad festivalio metu netrūko ir nesklandumų, tačiau šie nesugadino festivalio atmosferos.

REKLAMA

„Fred again..“ koncerte lankiausi ketvirtą kartą ir eičiau dar tūkstantį, Kendrick'ą Lamar'ą labai senai norėjau pamatyt ir išgirst – jis tikrai geriausias šių laikų reperis, jo pasirodymas man labai patiko, Four Tet taip pat.

Buvo gan juokingas ivykis, kai „Fred again..“ grojant paskutinį kūrinį kėlė garso lygį iki drop'o, ir jam tiesiog dingo garsas. Emocijos veide buvo neįtikėtinos – jis nesuprato, ar čia tik jis ausinėse negirdi nieko, ar nieko negirdi visi. O tuo tarpu visa minia, keliasdešimt tūkstančių žmonių vis tiek šoko ir dainavo dainą, – kalbėjo ji. – Organizatoriai gan operatyviai viską sutvarkė ir atlikėjas iš naujo atliko savo kūrinį.

REKLAMA
REKLAMA

Iškart po jo grojo „Skrillex“ ir po pirmo kūrinio jam virš galvos buvusi lempa užsidegė atvira liepsna. Jis iškart pamatė, sureagavo, paprašė išjungt muziką, įjungt šviesas, nes tikrai buvo pavojinga. Per maždaug valandą organizatoriai užgesino gaisrą, pakeitė lempą. Labai smagu iš klausytojo pusės buvo tas, jog „Skrillex“ vėl iš naujo pradėjo groti savo dainų rinkinį.“

Paliko didelį įspūdį

Pastaruoju metu ir lietuviai spėjo „paragauti“, kokios kainos vyrauja didesniuose festivaliuose. Tačiau pašnekovė neslepia, kad lietuviškų festivalių ir Lietuvoje vykstančių didelių grupių koncertų kainų nesulyginsi su „Primavera“:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tikrai pigiau nei Lietuvoje. Pavyzdžiui, Vingio parke koncerte alaus bokalas kainuoja 6 eurai, taip pat papildomai sumoki 3 eurus už depozitinį puodelį. Ten pilstomo alaus bokalas kainavo 4,50 eur. Kalbant apie maistą – kebabo kaina buvo 6 eurai, didelė tako lėkštė – 12 eur, pica –  6 eur, bet maisto įvairiausio tikrai buvo.

Pačio bilieto kaina už 4 festivalio dienas – apie 400 eur. Skamba daug, bet kai įsivertini, kiek ir kokio masto atlikėjų ir grupių pamatysi – tikrai verta. Kaip galimas pavyzdys – bilietą į Kendrick Lamar koncertą gali įsigyti už maždaug 150 eurų, o čia vien per vieną dieną atklausai apie 6 grupes.“

REKLAMA

Radijo laidų vedėja taip pat užsiminė ir apie paprastai festivaliuose vyraujančią problemą – ilgas eiles. Ją nustebino ne tik greitas žmonių įleidimas, bet ir pats organizatorių darbas, kuris buvo atliktas tikrai puikiai.

„Rammstein“ koncerte Vingio parke prie baro eilėje laukiau 1 val 20 min, Barselonoje „Primaveroj“ tiek maisto, tiek gėrimų ilgiausiai laukiau apie 7 minutes. Taip pat jokių eilių prie įėjimo nebuvo, nes srautai valdomi beprotiškai gerai. Prie tualeto ilgiausiai laukiau gal 10 min – visi jie buvo švarūs, su muiliukais, dezinfekciniais skysčiais ir net nesmirdėjo.

Gatvės prie festivalio buvo uždarytos, jose nuolat dirbo pareigūnai, valdė srautus einant per gatves, leidžiant žmones į metro. Organizacinis darbas – 10 iš 10 turint omeny, kad festivalį per 4 dienas aplanko apie 500 tūkstančių žmonių iš viso pasaulio.

REKLAMA

Scenų buvo apie 15 – 4 pagrindinės, kitos mažesnės. Atstumai nemaži, tačiau svarbu protingai susižiūrėt, ko nori paklausyt ir visur viską spėsi. Aplinka, žinoma, nepaprastai graži – jūra, geras oras, gražūs žmonės“, – šyptelėjo ji.

Kalbėdama apie patirtas emocijas, Laura neslėpė rekomenduojanti „Primavera Sound“ aplankyti kiekvienam: „Pasidomėkite, kur kitąmet festivalis vyks. Tai tikrai puikus festivalis.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų