REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Popiežius Pranciškus penktadienį skrenda į Egiptą vizito, kuriuo siekiama skatinti susitaikymą su musulmoniškuoju pasauliu po pastarojo meto džihadistų atakų prieš didžiausią Artimuosiuose Rytuose krikščionių bendruomenę.

Popiežius Pranciškus penktadienį skrenda į Egiptą vizito, kuriuo siekiama skatinti susitaikymą su musulmoniškuoju pasauliu po pastarojo meto džihadistų atakų prieš didžiausią Artimuosiuose Rytuose krikščionių bendruomenę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

80 metų pontifikas į Kairą turi atskristi maždaug 14 val. (15 val. Lietuvos laiku) ir per 27 valandų trukmės vizitą Egipte susitiks su mečetės „al Azhar“ didžiuoju imamu. Tikimasi, kad šis susitikimas sutvirtins pastaruoju metu pasiektą katalikybės ir islamo sunizmo atšakos santykių pagerėjimą.

REKLAMA

Egipte, kur po 45 gyvybių pareikalavusių šio mėnesio sprogdinimų dviejose koptų bažnyčiose tebegalioja nepaprastoji padėtis, imtasi griežtų priemonių saugumui užtikrinti. Visoms šalies bažnyčioms buvo skirta papildoma apsauga, nes baiminamasi naujų išpuolių Pranciškaus vizito metu.

Atsakomybę už minėtas naujausias atakas prisiėmė grupuotė „Islamo valstybė“ (IS), kurios propagandistai nuolat skelbia ketinantys rengti atakas prieš Vatikaną ir Egipto krikščionis koptus.

REKLAMA
REKLAMA

Nepaisant pavojų, Pranciškus į daugumą numatytų susitikimų važiuos paprastu automobiliu ir perdirbtais elektriniais golfo vežimėliais.

„Prašom melstis už mano, taikos maldininko, rytojaus kelionę į Egiptą“, – išvykimo išvakarėse „Twitter“ parašė Pranciškus.

Apsilankymas atakuotoje bažnyčioje

Popiežius privačiai susitiks su didžiuoju imamu šeichu Ahmedu al Tayebu, islamo filosofijos profesoriumi. Jis pernai lankėsi Vatikane ir yra laikomas sunizmo aukščiausiu religiniu autoritetu.

Vėliau pontifikas kaip „paprastas dalyvis“ turi pasakyti kalbą tarptautinėje taikos konferencijoje, organizuojamoje „al Azhar“ – daugiau kaip tūkstantį metų veikiančio universiteto ir garsios mečetės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vatikano dialogas su islamo pasauliu, vienas iš dabartinio popiežiaus prioritetų, buvo reikšmingai pristabdytas po Pranciškaus pirmtako Benedikto XVI kalbos 2006 metais, kai tuometis pontifikas, kaip buvo suprasta, susiejo islamą su smurtu.

Šaltukas dar labiau padidėjo 2011 metais, kai Benediktas XVI aštriai pasmerkė ataką prieš vieną koptų bažnyčią. Tąsyk „al Azhar“ peikė Katalikų Bažnyčios vadovą dėl kišimosi į Egipto reikalus.

Pranciškus, 1,3 mlrd. pasaulio katalikų dvasinis lyderis, penktadienį taip pat susitiks su koptų popiežiumi Tawadros II (Teodoru II). Abu religiniai lyderiai turi drauge nueiti į koptų Šv.Petro ir šv.Povilo bažnyčią Kairo centre, tapusią gruodį įvykdytos IS atakos taikiniu. Per šį sprogdinimą žuvo 29 žmonės; jis buvo daugiausia aukų pareikalavusi ataka prieš koptų bendruomenę nuo 2011 metų mirtininko išpuolio Aleksandrijoje, kai žuvo 23 žmonės.

REKLAMA

„Antrarūšiai piliečiai“

Konferencijoje prie popiežiaus prisidės ekumeninis patriarchas, Konstantinopolio arkivyskupas Baltramiejus, pasaulio ortodoksų dvasinis lyderis ir artimas Pranciškaus sąjungininkas.

Pontifikas taip pat susitiks su Egiptą tvirta ranka valdančiu prezidentu Abdel Fattahu al Sisi (Abdel Fatahu Sisiu). Jį tarptautinė bendrija kritikavo dėl žmogaus teisių pažeidimų, bet jis yra laikomas gana palankiu Egipto krikščionių mažumai. 2015 metais A.F.al Sisi tapo pirmuoju Egipto vadovu, dalyvavusiu Kalėdų mišiose.

REKLAMA

Šeštadienį Pranciškus aukos mišias mažai Egipto katalikų bendruomenei, turinčiai maždaug 272 tūkst. įvairių apeigų tikinčiųjų.

Koptai, tarp 92 mln. Egipto gyventojų sudarantys apie 10 proc., yra didžiausia krikščionių mažuma Artimuosiuose Rytuose, taip pat viena seniausių. Vis dėlto jie patiria vis didesnį spaudimą dėl islamistų įtakos daugelyje gyvenimo sričių. Daugelis koptų sako, kad su jais elgiamasi kaip su antrarūšiais piliečiais.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų