REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Popiežius Pranciškus pirmadienį atvyko į budistinį Mianmarą ir susitiko su šalies kariuomenės vadu Minu Aungu Hlaingu, kaltinamu dėl saugumo pajėgų vykdomos brutalios operacijos prieš rohinjų mažumą.

Popiežius Pranciškus pirmadienį atvyko į budistinį Mianmarą ir susitiko su šalies kariuomenės vadu Minu Aungu Hlaingu, kaltinamu dėl saugumo pajėgų vykdomos brutalios operacijos prieš rohinjų mažumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirmą kartą į Mianmarą atvykusį 80 metų pontifiką oro uoste pasitiko vaikai iš skirtingų šalies etninių grupių, įteikę jam gėlių.

REKLAMA

Pranciškų taip pat pasitiko iš skirtingų šalies kampelių į Jangoną atvykusios vienuolės baltais abitais ir minios tikinčiųjų, mojavusių vėliavėlėmis, kai popiežiaus automobilių kortežas važiavo pro Švedagono pagodą arkivyskupo rezidencijos link. Čia apsistos Katalikų Bažnyčios vadovas.

„Pamačiau popiežių... Taip džiaugiausi, kad net nesulaikiau ašarų! – naujienų agentūrai AFP sakė 48 metų Christina. – Jo veidas malonus ir šiltas... Jis čia atvyko vardan taikos.“

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau šie džiugūs popiežiaus sutiktuvių vaizdai smarkiai kontrastavo su pagrindinės jo vizito temos rimtumu.

Ši Pranciškaus kelionė sulaukia itin didelio dėmesio dėl Mianmaro saugumo pajėgų vykdomos didelio masto operacijos prieš rohinjus, pradėtos po to, kai šios etninės mažumos kovotojai rugpjūtį atakavo policijos postus.

Pakutinę minutę pakeitė darbotvarkę

Šimtai tūkstančių rohinjų, bėgdami nuo persekiojimo, paliko Mianmarą ir įsikūrė stovyklose Bangladešo pietryčiuose, o Jungtinės Tautos paskelbė, kad šios etninės mažumos atžvilgiu taikomos brutalios priemonės prilygsta „etniniam valymui“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Popiežiaus vizito darbotvarkė paskutinę minutę buvo pakeista ir vos atvykęs į Mianmarą jis susitiko su kariuomenės vadu.

Antradienį Pranciškus susitiks su Mianmaro faktine lydere Aung San Suu Kyi (Aung San Su Či) – Nobelio taikos premijos laureate, kurios šlovė kiek priblėso, jai susilaikius nuo viešos kritikos dėl rohinjų persekiojimo.

Vietos Bažnyčios lyderiai patarė pontifikui nevartoti termino „rohinjai“, kad Mianmare, kur dominuoja budistai, nepakurstytų įtampos.

Mianmaro kariuomenės ir vyriausybės atstovai nevadina jų šiuo vardu rohinjų, nes mano, jog taip suteiktų Rachinų valstijos musulmonams etninės mažumos statusą. Rohinjai yra itin nemėgstama Mianmaro visuomenės dalis, jiems nesuteikiama šalies pilietybė ir vyrauja nuomonė, kad jie yra neteisėti imigrantai bengalai.

REKLAMA

Kvietė melstis kartu

Netrukus po to, kai išskrido iš Romos, popiežius pareiškė: „Prašau jūsų melstis kartu su manimi, kad šiems žmonėms mano buvimas ten taptų bendrystės ir vilties ženklu.“

Iš 51 mln. Mianmaro gyventojų save katalikais laiko maždaug 700 tūkst. – kiek daugiau nei 1 proc. visos šalies populiacijos.

Apie 200 tūkst. katalikų suplūdo į didžiausią šalies miestą Jangoną prieš trečiadienį numatytas mišias po atviru dangumi, po kurių pontifikas išvyks į Bangladešą.

„Žmonės atvyko iš skirtingų šalies kampelių, kad nors akies krašteliu pamatytų pontifiką, – sakė kajinų vienuolė Genevieve Mu (Ženevjev Mu). – Man labai gera ir labai didžiuojuosi mūsų katalikų bendruomene bei mūsų vyriausybe, sudariusia sąlygas įvykti šiam vizitui.“

Ketvirtadienį į Bangladešą atvyksiantis pontifikas čia planuoja susitikti su nedidele rohinjų grupele.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų