popiežius pranciškus

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „popiežius pranciškus“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „popiežius pranciškus“.

Rytoj Italijoje Zelenskis susitiks su popiežiumi

Penktadienį per Didžiojo septyneto (G7) šalių viršūnių susitikimą Italijoje popiežius Pranciškus susitiks su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu, pranešė „Vatican News“. Pagal vizito programą popiežius penktadienį 11 val. vietos laiku vyks į Borgo Enaziją Apulijos regione, kur vyksta G7 viršūnių susitikimas. Ten jį pasitiks Italijos ministrė pirmininkė Giorgia Meloni.
2024-06-13

Popiežius apgailestauja, kad iš Antrojo pasaulinio karo nieko nepasimokėme

Popiežius Pranciškus trečiadienį, 80-ųjų sąjungininkų išsilaipinimo Normandijoje metinių išvakarėse pasakė apgailestaujantis, kad iš Antrojo pasaulinio karo nieko nepasimokėme ir perspėjo dėl naujo plataus konflikto grėsmės. „Žmonių atmintis trumpa“, – šiaurės Prancūzijos Bajo miesto, kurio apylinkėse ir įvyko išsilaipinimas, vyskupui adresuotame laiške rašė popiežius.
2024-06-05

Popiežius Pranciškus pavartojo gėjus žeminantį žodį

Pranešama, kad popiežius Pranciškus pavartojo itin įžeidžiančią kalbą, kalbėdamas apie homoseksualius žmones. Italijos vyskupų konferencijoje paklaustas, ar dabar homoseksualiems vyrams turėtų būti leista rengtis kunigystei, jei jie laikysis celibato, popiežius Pranciškus atsakė, kad ne, rašo BBC. Manoma, kad tada jis toliau kalbėjo itališkai sakydamas, kad Bažnyčioje jau ir taip per daug frociaggine – italų kalboje šis žodis menkina homoseksualus.
64 2024-05-28

Popiežius ilgisi kelionių traukiniu

Popiežius Pranciškus ilgisi praėjusių laikų, kai dar galėjo keliauti traukiniu. „Visada mėgau keliauti viešuoju transportu. Tai būdas būti tarp žmonių, jausti jų šilumą ir rūpesčius“, – Italijos valstybinio geležinkelio mėnraščiui „Freccia“ sakė 87 metų Katalikų bažnyčios vadovas. Būdamas moksleivis, jis kasdien keliaudavo traukiniu iš vieno Argentinos sostinės Buenos Airių rajono į kitą. „Šiandien tai vienas dalykų, kurių labiausiai pasiilgau“, – sakė Pranciškus.
2024-05-03

Popiežius kritikuoja klestinčią ginklų pramonę

Pasaulyje klestint ginklų pramonei, popiežius Pranciškus sukritikavo prekybą ginklais. „Deja, šiandien didžiausią pelningumą duodančios investicijos yra ginklų fabrikai“, - trečiadienį savo kassavaitinėje visuotinėje audiencijoje Vatikane sakė Katalikų bažnyčios vadovas. Turėdamas omenyje ginkluotės koncernus, jis pridūrė: „Siaubinga yra uždirbti iš mirties“. Pontifikas kartu paragino siekti taikos.
2024-05-01

Popiežius kreipėsi į jaunimą: meskite šalin telefonus ir imkite į rankas Evangeliją

Lankydamasis Venecijoje, popiežius Pranciškus paragino jaunimą padėti telefonus į šalį, imti į rankas Evangeliją ir pradėti domėtis žmonėmis, kurie aplink.  Kalbėdamas popiežius kreipėsi į jaunimą padovanoti save kitiems ir susitelkti į tai, kaip galima padėti aplinkiniams, o ne skųstis vienišumu ir tuo, kad esi nesuprastas. „Kelkitės, – sakė popiežius Pranciškus Venecijos jaunimui. – Kelkitės nuo žemės, nes esame sukurti dangui. Pakilkite iš liūdesio, kad pakeltumėte žvilgsnį aukštyn.
290 2024-04-29

Popiežius ragina konfliktus spręsti derybomis

Dėl daugybės ginkluotų konfliktų pasaulyje popiežius Pranciškus paragino ieškoti sprendimų prie derybų stalo. „Visų kariaujančių šalių prašau: nutraukite karą. Siekite derybų. Siekite taikos“, – sakė Katalikų bažnyčios vadovas trečiadienio vakarą parodytame interviu JAV televizijos stočiai CBS. – Derybomis pasiekta taika yra geriau nei nesibaigiantis karas“. Paklaustas, ar pats galėtų būti tarpininku konfliktuose, 87-erių pontifikas teigė: „Aš galiu melstis. Darau tai.
2024-04-25

Popiežius Didįjį ketvirtadienį mazgojo kojas 12 kalinių

Popiežius Pranciškus Didįjį ketvirtadienį kalėjime Romoje mazgojo kojas dvylikai moterų kalinių. Pradžioje jis „Rebibbia“ kalėjime dalyvavo Mišiose, skirtose paminėti Paskutinę Jėzaus vakarienę, o tada atliko ritualinį kojų mazgojimą. Jis neįgaliojo vežimėliu buvo privežtas prie pakylos, ant kurios sėdėjo dvylika moterų. 87-erių pontifikas sėdėdamas plovė ir bučiavo kojas pastebimai susijaudinusioms moterims.
2024-03-28

Popiežius per Didžiojo ketvirtadienio mišias kalbėjo apie kunigų dviveidiškumą

Popiežius Pranciškus šių metų Didžiojo ketvirtadienio apeigas pradėjo aukodamas mišias, kuriose ragino kunigus vengti veidmainystės ir būti gailestingiems tikintiesiems.  Sveikai atrodantis popiežius Pranciškus ketvirtadienio rytą Šv. Petro bazilikoje vadovavo tradicinėms Krizmos Mišioms, kuriose šventasis aliejus palaiminamas tam tikrų sakramentų šventimui visus metus.
2024-03-28

Popiežius kartoja raginimą derėtis dėl Ukrainos ir Gazos Ruožo

Popiežius Pranciškus trečiadienį pakartojo savo raginimą derėtis dėl karų Ukrainoje ir Gazos Ruože užbaigimo, nors ankstesnės jo pastabos apie „baltą vėliavą“ labai papiktino Kyjivą. Per savaitinę audienciją Vatikane 87 metų popiežius kalbėjo apie „kankinamos Ukrainos ir Šventosios žemės, Palestinos, Izraelio“ gyventojus, „tiek daug kenčiančius nuo karo siaubo“. „Niekada nepamirškime, kad karas visuomet yra pralaimėjimas. Per karą negalime eiti į priekį.
2024-03-20
REKLAMA
REKLAMA

Popiežiui Pranciškui vykstant į audienciją vėjas nusprendė papokštauti: kelionę teko tęsti be svarbaus atributo

Trečiadienį popiežiui Pranciškui vykstant į kassavaitinę bendrąją audienciją papamobiliu, vėjas sugalvojo papokštauti. Bevažiuojant vėjo gūsis nupūtė popiežiaus kepurę ir jam kelionę į Šventojo Petro aikštę Vatikane teko tęsti be jos.  Į audienciją popiežius atvyko be kepurės Užfiksuotame vaizde matyti, kad po šitokio vėjo pokšto popiežius kiek sutriko – žvalgėsi, kur nuskrido kepurė ir tęsė kelionę į bendrą audienciją be jos.
67 2024-03-13

Popiežius po ginčytinų savo pasisakymų apie Ukrainą: karas yra beprotybė

Smarkios kritikos dėl savo žodžių apie „baltą vėliavą“ Ukrainos kare sulaukęs popiežius Pranciškus trečiadienį per visuotinę audienciją nekomentavo ginčytino savo pasisakymo. Jis tik bendrai paragino melstis prieš karą. „Meskime Viešpatį, kad suteiktų mums malonę įveikti šią karo, kuris visada yra pralaimėjimas, beprotybę, – sakė pontifikas šv. Peto aikštėje gausiai susirinkusiems tikintiesiems.
2024-03-13

Ekspertai įvertino popiežiaus pasisakymą dėl karo Ukrainoje: naiviai tiki, kad tebeegzistuoja „pasaulio tvarka“

Dar kartą tarptautinės kritikos dėl pasisakymų apie karą Ukrainoje sulaukęs popiežius Pranciškus vadovaujasi pasenusia tradicine doktrina, sako ekspertai. Lietuvių katalikų mokslo akademijos nario Pauliaus Subačiaus teigimu, nors Bažnyčios vadovo žodžiai nebuvo sąmoningi, jis neįvertina, kokius padarinius tai sukelia. „Popiežius nėra Rusijos pusėje – jis, duodamas interviu, neatsakingai improvizuoja. Tai nebuvo pareiškimas ar apgalvotas tekstas. Tai, kas yra cituojama, ištraukta iš pokalbio.
2024-03-10

Kyjivas nė nenori girdėti raginimų derėtis: „Žinome šią Vatikano strategiją iš XX amžiaus pirmosios pusės“

Ukraina sekmadienį pasmerkė popiežiaus Pranciškaus raginimą derėtis su Rusija, praėjus dvejiems metams po rusų invazijos pradžios, ir pažadėjo niekada nepasiduoti po to, kai pontifikas pareiškė, kad Kyjivas turėtų turėti „drąsos iškelti baltą vėliavą“. Katalikų lyderis supykdė Kyjivą po to, kai šeštadienį paskelbtame interviu pareiškė, kad Ukraina turėtų derėtis su Rusija, kuri per karą užgrobė didelę jos teritorijos dalį. „Mūsų vėliava yra geltona ir mėlyna.
2024-03-10

Popiežiui – kritikos strėlės: Ukraina ir jos sąjungininkai kritikuoja jo komentarą apie „baltą vėliavą“

Ukraina ir jos sąjungininkės sekmadienį sukritikavo popiežių Pranciškų, viename interviu kalbėjusį apie Maskvos sukeltą karą ir sakiusį, kad „stipriausi yra tie, kurie mato situaciją, galvoja apie žmones ir turi drąsos iškelti baltą vėliavą bei derėtis“. Daug kas šį jo pareiškimą suprato kaip raginimą Ukrainai pasiduoti, nors Vatikano atstovas Matteo Bruni (Matėjas Brunis) vėliau pareiškė, kad popiežius Pranciškus neturėjo to omenyje.
2024-03-10

Viktorija Čmilytė-Nielsen apie popiežiaus raginimą Ukrainai derėtis dėl taikos: tai yra dovana Rusijos propagandai

Popiežiaus Pranciškaus raginimas Ukrainai iškelti baltą vėliavą ir derėtis dėl taikos yra dovana Rusijos propagandai, sako Lietuvos Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. „Labai gaila, kad tokios dovanos yra dovanojamos Rusijos propagandai“, – sekmadienį Seime žurnalistams sakė ji. „Šiandien kaip kontrastą matau cituojamus popiežiaus Jono Pauliaus II žodžius apie tai, kad taiką taip pat reikia iškovoti, kad taika nėra vien karo nebuvimas.

Popiežius Pranciškus ragina „turėti drąsos derėtis“ dėl karo Ukrainoje

Popiežius Pranciškus Šveicarijos televizijos šeštadienį paskelbtame interviu paragino karo Ukrainoje šalis „derėtis, kol viskas dar nepablogėjo“. Visuomeninis transliuotojas RTS 87 metų pontifiko paklausė apie Ukrainoje vykstančias diskusijas, ar reikia pasiduoti Rusijos invazijai, ar tai tik įteisintų jėgos galią. „Manau, kad stipriausi yra tie, kurie mato situaciją, galvoja apie žmones ir turi drąsos iškelti baltą vėliavą bei derėtis“, – pareiškė jis vasario pradžioje duotame interviu.
2024-03-09

Popiežius Pranciškus išvežtas į ligoninę: aiškėja, kodėl

Popiežius Pranciškus vėl negaluoja. Atšaukęs visus viešus šeštadienio ir pirmadienio susitikimus, trečiadienį jis susitiko su tikinčiaisiais, tačiau iškart po to išvyko į ligoninę. Medikams nerimą sukėlė niekaip nepraeinantys gripo simptomai. Šįryt į kassavaitinę popiežiaus audienciją susirinkę tikintieji pasitiko pontifiką gausiais plojimais. Audiencijos jis neatšaukė, tačiau iškart prisipažino, kad nelabai gerai jaučiasi, tad nusprendė pamokslo neskaityti.
2024-02-28

Sausainiai ir apkabinimai: Argentinos prezidentas susitiko su popiežiumi

Popiežius Pranciškus ir Argentinos prezidentas Javieras Milei (Chavjeras Milėjus) pirmadienį Vatikane surengė pirmą savo susitikimą, siekdami užmegzti ryšius jų šalyje susiklosčius įtemptai ekonominei padėčiai. J. Milei, save vadinantis libertaru ir „anarchokapitalistu“, pernai dalyvaudamas rinkimų kampanijoje aštriai kritikavo savo tautietį popiežių, kaltino jį kišimusi į politiką ir pavadino jį komunizmą propaguojančiu kvailiu.
2024-02-12

Popiežius Pranciškus rugpjūtį lankysis Papua Naujojoje Gvinėjoje

Popiežius Pranciškus rugpjūtį lankysis Papua Naujojoje Gvinėjoje, ketvirtadienį pranešė šalies užsienio reikalų ministras. Pasak Justino Tkatchenko, vyriausybė gavo „oficialų pranešimą, kuriame teigiama, kad popiežius Pranciškus rugpjūtį atvyks į Papua Naująją Gvinėją“ su trijų dienų vizitu. „Glaudžiai bendradarbiaujame su apaštališkojo nuncijaus tarnyba, – pridūrė jis. – Buvo suburta komanda, kuri susitiks (...) ir išnagrinės visus vizito aspektus.
2024-01-25

Popiežius paragino Davose susirinkusį pasaulio elitą kovoti su skurdu

Popiežius Pranciškus Davose vykstančio Pasaulio ekonomikos forumo dalyviams adresuotame laiške trečiadienį paragino verslo ir politikos lyderius dėti daugiau pastangų kovojant su skurdu pasaulyje.
2024-01-17

Popiežius paragino visame pasaulyje uždrausti surogatinę motinystę: tai „pasibjaurėtina“

Popiežius Pranciškus pirmadienį paragino visame pasaulyje uždrausti surogatinę motinystę, sakydamas, kad praktika, kai viena moteris įsčiose nešioja kitos moters vaiką yra „pasibjaurėtina“. Savo naujametiniame kreipimesi į diplomatus Vatikane 87 metų pontifikas teigė, jog tai yra „sunkus moters ir vaiko orumo pažeidimas“. Savo kalboje raginimams užbaigti visame pasaulyje vykstančius konfliktus daugiausiai vietos skyręs pasaulio katalikų bažnyčios lyderis sakė, jog „Norint pasiekti taiką, būtin...
78 2024-01-08

Popiežius Pranciškus paragino Vatikano biurokratus vengti sustabarėjusių ideologinių dogmų

Popiežius Pranciškus ketvirtadienį paragino Vatikano biurokratus vengti sustabarėjusių ideologinių dogmų, neleidžiančių suprasti šiandienos tikrovės. Šis raginimas nuskambėjo praėjus kelioms dienoms po to, kai jis oficialiai leido kunigams laiminti tos pačios lyties asmenų poras ir taip radikaliai pakeitė Vatikano politiką.
2023-12-21

Popiežius po atšauktos kelionės į Dubajų: „Kaip matote, esu gyvas“

Popiežius Pranciškus, dėl gripo atšaukęs kelionę į Jungtinių Tautų aukščiausiojo lygio susitikimą klimato kaitos klausimais COP28, ketvirtadienį pajuokavo tebesąs gyvas. „Kaip matote, esu gyvas“, – 86-erių pontifikas sakė per audienciją Vatikane. „Gydytojas neleido man vykti į Dubajų, nes ten labai karšta, o iš karščio patenki prie oro kondicionierių. O kai sergi bronchitu...“ – pridūrė jis.  „Dėkoju Dievui, kad tai nebuvo plaučių uždegimas.
2023-11-30

Vatikanas: gydytojų nurodymu popiežius atšaukė kelionę į Dubajų, COP28 klimato derybas

Popiežius Pranciškus, gavęs gydytojų patarimą, atšaukė savo būsimą kelionę į Dubajų, kur turėjo dalyvauti COP28 derybose dėl klimato kaitos, antradienį pranešė Vatikanas. „Nors bendra Šventojo Tėvo klinikinė būklė pagerėjo, turint omenyje į gripą panašią būklę ir kvėpavimo takų uždegimą, gydytojai paprašė popiežiaus nevykti į artimiausiomis dienomis suplanuotą kelionę į Dubajų“, – sakoma Vatikano atstovo spaudai Matteo Bruni  pareiškime.
2023-11-28

Seimo pirmininkė su popiežiumi Pranciškumi aptarė pagalbą Ukrainai

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pirmadienį Vatikane susitikusi su popiežiumi Pranciškumi aptarė Lietuvos ir Šventojo Sosto santykius, kalbėjo apie Katalikų bažnyčios vaidmenį ir paramą karo pabėgėliams iš Ukrainos, pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius. „Popiežiaus žodis stabdant karą ir nutraukiant agresiją yra labai svarbus. Audiencijos metu taip pat sakiau, kad Lietuva vertina Šventojo Sosto dėmesį, maldas už kenčiančią ukrainiečių tautą ir pagalbą karo pabėgėliams iš Ukrainos.

Popiežius ragina atverti humanitarinius koridorius Gazos Ruožo gyventojams

Popiežius Pranciškus sekmadienį paragino sukurti humanitarinius koridorius, kad būtų galima pristatyti būtiniausius daiktus į Gazos Ruožą, kurį Izraelis smarkiai bombarduoja po kruvino jį kontroliuojančios kovotojų grupuotės „Hamas“ išpuolio. „Privaloma gerbti humanitarinę teisę, ypač Gazoje, kur skubiai būtina garantuoti humanitarinius koridorius ir padėti gyventojams“, – sakė popiežius po tradicinės Viešpaties Angelo maldos Šv. Petro aikštėje.
2023-10-15

Popiežius neprieštarauja, kad Bažnyčia laimintų tos pačios lyties poras

Popiežius Pranciškus užsiminė neprieštaraujantis, kad Katalikų bažnyčia palaimintų tos pačios lyties poras. Atsakydamas grupei kardinolų, kurie šiuo klausimu paprašė išaiškinimo, jis sakė, kad bet koks palaiminimo prašymas turėtų būti traktuojamas kaip „ganytojiška labdara“. „Negalime būti teisėjais, kurie tik neigia, atmeta ir atstumia“, – sakė jis.

Reaguojant į popiežiaus Pranciškaus pareiškimus apie Rusiją, viceministrė Neliupšienė susitiko su Apaštaliniu nuncijumi

Tarptautinėje erdvėje kilus pasipiktinimui dėl popiežiaus Pranciškaus pasisakymų apie Rusiją, užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė susitiko pokalbiui su Apaštaliniu nuncijumi Petaru Rajičiumi. „Rugsėjo 8 dieną viceministrė Jovita Neliupšienė susitiko pokalbiui su Apaštaliniu nuncijumi“, – Eltą informavo užsienio reikalų ministro atstovė Paulina Levickytė. Visgi Užsienio reikalų ministerija (URM) susitikimo detalių nekomentuoja.
Aktualijos 2023-09-19

Ukraina atmeta „prorusiško popiežiaus“ tarpininkavimo pastangas

Ukrainos prezidento patarėjas Mychailo Podoliakas penktadienį atmetė Katalikų bažnyčios pastangas tarpininkauti Ukrainai ir Rusijai, naujienų kanale 24 pareiškęs, kad popiežius Pranciškus yra „prorusiškas“. Vatikanas jau kellis mėnesius mėgina surengti abiejų šalių derybas, pasitelkęs specialųjį patarėją.
2023-09-08

Popiežius apie savo skandalingąjį pareiškimą apie Rusiją: „Taip mums sakė istorijos pamokose“

Praėjus daugiau nei savaitei po audrą Lietuvoje sukėlusių Popiežiaus Pranciškaus žodžių apie šviesiosios ir dvasingosios Rusijos palikimą, pontifikas nusprendė pats paaiškinti, ką norėjo pasakyti ir ką turėjo omenyje.  Pasipiktinimą tarp dalies katalikų sukėlęs Popiežiaus Pranciškaus raginimas rusų katalikiškam jaunimui branginti Didžiosios Rusijos kultūrą pagaliau sulaukė ir pasiaiškinimo iš paties pontifiko.
2023-09-05

Popiežius per vizitą Mongolijoje Kinijos katalikų prašo būti gerais piliečiais

Popiežius Pranciškus sekmadienį Mongolijoje, kur lankosi siekdamas sumažinti įtampą tarp Vatikano ir Pekino, paprašė Kinijos katalikų būti gerais krikščionimis ir piliečiais. Po mišių Mongolijos sostinėje Ulan Batore, kur gyvena nedaug katalikų, Pranciškus atkreipė dėmesį į oficialiai ateistinę Kiniją, kurios kai kurie piliečiai atskrido į popiežiaus vizitą.
2023-09-03

Popiežius: Bažnyčia neturi jokios politinės darbotvarkės

Mongolijoje viešintis popiežius Pranciškus šeštadienį kreipdamasis į kunigus patikino, kad vyriausybėms nėra ko bijoti Katalikų Bažnyčios evangelizacinės veiklos, taip, regis, netiesiogiai kreipdamasis į Kiniją.
2023-09-02

Mongolijoje viešintis popiežius gyrė vietinių harmoniją su gamta, perspėjo dėl korupcijos

Popiežius Pranciškus šeštadienį gyrė Mongolijos žmonių išmintį, harmoniją su gamta ir dvasingumą, kartu perspėdamas jauną demokratiją apie tokius šiuolaikinius pavojus kaip korupcija ir aplinkos niokojimas. 86 metų Pranciškus, penktadienį atvykęs su pirmuoju popiežiaus vizitu į šią Azijos valstybę, esančią tarp Kinijos ir Rusijos, buvo pasveikintas per oficialią sutikimo ceremoniją, kurios metu pro valstybinius rūmus pražygiavo metaliniais šarvais dėvintys mongolų raiteliai.
2023-09-02

Nausėda: popiežiaus pasisakymai apie Rusiją užgauna kenčiančius nuo karo Ukrainoje

Aukštinantys rusų tautą popiežiaus Pranciškaus pasisakymai užgauna daug žmonių, ypač tų, kurie gina Ukrainą nuo Rusijos agresijos, sako prezidentas Gitanas Nausėda. „Žinote, popiežius yra tikėjimo autoritetas, bet tai automatiškai nereiškia, kad jis yra istorijos autoritetas ir kartais galbūt Rusijos istorija arba mūsų regiono, mūsų kontinento istorija iš Argentinos gali atrodyti ir šiek tiek kitaip.

Popiežius atvyko į Mongoliją, kur susitiks su itin maža katalikų bendruomene

Popiežius Pranciškus penktadienį atvyko į Mongoliją, pradėdamas pirmąjį šventojo tėvo vizitą šioje didžiulėje tarp Kinijos ir Rusijos įsispraudusioje Azijos valstybėje. 86-erių pontifiko iki pirmadienio truksianti kelionė į šią budistų daugumą turinčią šalį yra paramos gestas mažytei katalikų bendruomenei, kurią sudaro apie 1 400 žmonių. Argentinietis į Mongolijos sostinę Ulan Batorą išvyko ketvirtadienį 18 val. 40 min. vietos (19 val. 40 min. Lietuvos) laiku iš Romos.
2023-09-01

Popiežius teisinasi, kad neketino aukštinti Rusijos imperializmo

Vatikanas antradienį stengėsi sušvelninti nesutarimus su Ukraina po to, kai Kyjivas apkaltino popiežių Pranciškų skleidžiant imperinę propagandą vaizdo žinutėje jauniems rusų katalikams. Vienoje Sankt Peterburgo katalikų bažnyčioje susirinkusiems žmonėms popiežius teigė, kad „jūs esate didžiosios Rusijos – didžiųjų šventųjų, karalių, Petro Didžiojo, Jekaterinos II, rusų tautos, kurioje tiek daug kultūros, tiek daug žmogiškumo, vaikai“, sakoma internete paskelbtame vaizdo įraše.
2023-08-29

Skandalingas popiežiaus pareiškimas rusų jaunimui: „Jūs paveldėjote didžiąją Motiną Rusiją“

Popiežiaus Pranciškaus paraginimas rusų jaunimui neatsisakyti savo, kaip „didžios, apsišvietusios Rusijos imperijos“ paveldėtojų, palikimo sukėlė skandalą, o Vatikanas buvo priverstas pasiteisinti dėl popiežiaus žodžių.
2023-08-29

Laukia Zelenskio ir Putino susitikimas? Žiniasklaida skelbia apie JAE prezidento ketinimą

Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) prezidentas šeichas Mohamedas bin Zayedas al Nahyanas planuoja surengti Rusijos Federacijos prezidento Vladimiro Putino ir Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio susitikimą.  Apie tai trečiadienį pranešė Libano leidinys „L‘Orient-Le jour“, remdamasis savo šaltiniais tarp Vakarų ir arabų diplomatų. Leidinio teigimu, Rusijos ir Ukrainos vadovų susitikimas gali įvykti per Jungtinių Tautų klimato kaitos konferenciją, kuri lapkritį vyks Dubajuje.
2023-08-10

Popiežius vizitą Portugalijoje pabaigė didelėmis mišiomis lauke

Popiežius Pranciškus sekmadienį didelės minios akivaizdoje laikė mišias po atviru dangumi, taip užbaigdamas tarptautinį katalikiško jaunimo sambūrį Lisabonoje. Baigiamosios pamaldos vyko Portugalijos sostinės pakraštyje esančiame parke, kur šeštadienio vakarą 1,5 mln. maldininkų dalyvavo pontifiko surengtose budėjimo pamaldose. Daugelis šiame buvusio sąvartyno vietoje specialiai renginiui įkurtame parke nakvojo, kad galėtų dalyvauti mišiose, kurios prasidėjo 9 val. vietos (11 val.
2023-08-06

Popiežius Lisabonoje: tikroji labdara yra nebijoti susitepti rankas

Popiežius Pranciškus penktadienį apsilankė anksčiau pavojingu laikytame Portugalijos sostinės rajone, kad atkreiptų dėmesį į labdaringąją Katalikų Bažnyčios pusę ir būtinybę apsaugoti pažeidžiamiausius pasaulio žmones konkrečiais gestais, net jei dėl to tektų susitepti rankas. Įpusėjęs penkių dienų vizitą Portugalijoje pontifikas išklausė kelių jaunuolių, atvykusių į Lisaboną dalyvauti Pasaulio jaunimo dienose, išpažinties.
2023-08-04

Popiežius ragina pasaulio jaunimą kovoti su klimato krize ir skurdu

Popiežius Pranciškus ketvirtadienį paragino pasaulio jaunimą sutelkti dėmesį į rūpinimąsi planeta ir kovą su klimato kaita, kviesdamas kurti integralią ekologiją, aplinkosaugą sujungiančią su skurdo ir kitų socialinių problemų pažabojimu. 86-erių Pranciškus aplinkos apsaugą laiko vienu iš savo popiežiavimo prioritetų.
2023-08-03

Lisabonoje popiežius Pranciškus susitiko su dvasininkų seksualinio išnaudojimo aukomis

Popiežius Pranciškus trečiadienį, pradėdamas penkių dienų vizitą Portugalijoje, kur vyksta didžiausias pasaulyje katalikiškojo jaunimo festivalis, susitiko su nukentėjusiaisiais nuo dvasininkų seksualinio išnaudojimo.  Praėjus šešiems mėnesiams po Portugaliją sukrėtusios ataskaitos apie dvasininkų vykdomą seksualinį išnaudojimą, 86 metų pontifikas kiek anksčiau pareiškė, kad aukų skausmas turi būti išgirstas.
2023-08-03

Popiežius ragina drąsiai siekti taikos Ukrainoje

Popiežius Pranciškus trečiadienį, pradėdamas penkių dienų vizitą Portugalijoje, kur vyksta didžiausias pasaulyje katalikiškojo jaunimo festivalis, paragino Europą drąsiai siekti taikos kare Ukrainoje. 86 metų pontifikas ne kartą stengėsi tarpininkauti, tačiau jo pastangos dar nedavė rezultatų, be to, jis sulaukė kritikos, kad dėl karo nekaltina Rusijos.
2023-08-02

Popiežiaus pasiuntinys išvyko į Vašingtoną aptarti Ukrainos vaikų padėtį

Popiežiaus Pranciškaus taikos pasiuntinys pirmadienį išvyko į Vašingtoną dalyvauti Šventojo Sosto iniciatyvose dėl taikos Ukrainoje, tikėdamasis paremti humanitarines operacijas, ypač susijusias su vaikais, pirmadienį pranešė Vatikanas. Kardinolo Matteo Zuppi vizitas, truksiantis iki trečiadienio, vyksta po naujausios jo misijos Maskvoje ir ankstesnio vizito Kyjive, kur susitiko su prezidentu Volodymyru Zelenskiu.
2023-07-17

Popiežius pasirengęs dalyvauti rugpjūtį įvyksiančiose Pasaulio jaunimo dienose

Popiežius Pranciškus ketvirtadienį pareiškė, kad yra pasirengęs dalyvauti rugpjūtį Lisabonoje įvyksiančiose Pasaulio jaunimo dienose. Šis jos pareiškimas nuskambėjo praėjus beveik savaitei po to, kai pontifikas buvo išrašytas iš Romos Gemelli ligoninės, kurioje jam buvo atlikta išvaržos operacija. „Kai kas galvoja, kad dėl ligos negalėsiu vykti, bet gydytojas man pasakė, kad galiu, todėl būsiu su jumis“, – pareiškė 86-erių pontifikas vaizdo žinutėje šio artėjančio renginio dalyviams.
2023-06-22

Popiežius Pranciškus penktadienį bus išrašytas iš Romos ligoninės

Popiežius Pranciškus penktadienį bus išrašytas iš Romos ligoninės, kurioje praėjusią savaitę jam buvo atlikta išvaržos operacija, pranešė Vatikanas.  Ketvirtadienį išplatintame pranešime teigiama, kad penktadienį pontifikas bus išrašytas iš Romos Gemelli (Džemelio) ligoninės.  Ketvirtadienio rytą popiežius padėkojo jį prižiūrintiems gydytojams ir slaugytojams.
2023-06-15

Popiežiaus Pranciškaus būklė po neseniai atliktos išvaržos operacijos yra stabili

Popiežiaus Pranciškaus būklė po neseniai atliktos išvaržos operacijos yra stabili, sekmadienį pranešė jo gydytojai. Trečiadienį 86 metų pontifikui Romos Gemelli ligoninėje buvo atlikta tris valandas trukusi operacija. Gydytojai sakė, kad popiežius nekarščiuoja ir jam užbaigta kvėpavimo takų fizioterapija. Sekmadienį jis pietavo kartu su tais, kurie jam padeda sveikti, įskaitant gydytojus, slaugytojus ir Vatikano žandarmerijos pajėgų narius.
2023-06-11

Vatikanas: popiežius Pranciškus po dar vienos nakties ligoninėje grįžo prie darbų

Popiežius Pranciškus grįžo į darbą po dar vienos nakties, praleistos ligoninėje po išvaržos operacijos, penktadienį pranešė Vatikanas. Trečiadienį Romos Gemelli  ligoninėje 86-erių pontifikui buvo atlikta tris valandas trukusi operacija.  Vatikanas nurodė, kad pontifikas penktadienį jau galėjo valgyti pusryčius ir dabar kuo mažiau laiko praleidžia gulėdamas lovoje. „Tai leido jam skaityti laikraščius ir vėl grįžti prie darbų“, – teigiama išplatintame pareiškime.
2023-06-09

Vatikanas: popiežius po išvaržos operacijos jaučiasi gerai

86-erių popiežius Pranciškus po išvaržos operacijos naktį praleido ligoninėje ir jaučiasi gerai, ketvirtadienį pranešė Vatikanas. Tačiau gydytojai įspėja, kad dėl amžiaus ir sveikatos problemų jo sveikimas gali būti lėtesnis. „Popiežius Pranciškus praleido ramią naktį ir ilgai ilsėjosi“, – pranešė Vatikanas. „Jo būklė iš esmės yra gera, jis budrus ir kvėpuoja be pagalbinių priemonių“, – teigiama išplatintame pranešime.
2023-06-08
Į viršų