REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Diskusijoje apie Amerikos rinkimus dalyvavo politikos apžvalgininkai, politologai Audrius Bačiulis ir Laurynas Kasčiūnas. Lietuviams bene svarbiausias klausimas, kas atsitiks su jais ir kokią įtaką turės Donaldo Trumpo išrinkimas JAV prezidentu lietuviams.

Diskusijoje apie Amerikos rinkimus dalyvavo politikos apžvalgininkai, politologai Audrius Bačiulis ir Laurynas Kasčiūnas. Lietuviams bene svarbiausias klausimas, kas atsitiks su jais ir kokią įtaką turės Donaldo Trumpo išrinkimas JAV prezidentu lietuviams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai buvo labai geras šaltas dušas mūsų politikams, kurie akivaizdžiai statė ant Clinton pergalės. Ir visiškai nesirūpino santykių nutiesimu su Donaldu Trumpu, nors turėjo nuostabių galimybių, kol Paulas Monafortas buvo štabo vadovu. Kadangi Monafortas verslo partneris yra nuolatinis lankytojas Lietuvoje įvairių konferencijų.

REKLAMA

Mes tada ignoravom šitą dalyką, nes „atseit“ laimės Clinton. Dabar reikia pagaliau prisiminti savo įsipareigojimus savo sąjungininkui, ką Trumpas buvo priminęs: europiečiai nevykdo įsipareigojimų Amerikai kaip sąjungininkai NATO. Paskui jisai pasižiūrėjo, matyt, gavo informaciją iš Lenkijos lobistų, iš kitų, kada jo kalba buvo Čikagoje, Amerikos lenkų kongresui jis jau visai kitaip apie NATO, apie Lenkiją, atsiliepė ir apie Baltijos valstybes: štai, matosi, ginkluojasi, rimtai žiūri į savo įsipareigojimus.

REKLAMA
REKLAMA

Taip, kad aš nemanau, kad kažkas tai bus labai blogai. Blogiau negu prie Obamos, kuris išvedė Amerikos kariuomenę iš Europos, tikrai nebus“, – dėstė politikos apžvalgininkas Audrius Bačiulis.

Jo teigimu, visų saugumo problemų nereikėtų nurašyti tik JAV ir pavienėms asmenybėms.

„NATO griauna ne Amerika ir Trumpas, NATO griauna europiečiai, kurie visiškai nesirūpina NATO pajėgom“, – teigė A. Bačiulis.

Vertinant D. Trumpo pasakytą plačiai nuskambėjusią frazę apie Baltijos šalis, politologai primena, kad ne paslaptis, jog užsienio politika nebuvo jam gerai žinoma.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„<...> Dabar akivaizdu, kad viskas priklausys nuo jo komandos. Ir labai teisingai, mums reikėjo nuo seno, jaučiant jau, investuoti visas diplomatines pastangas, tą vidinį lobizmą, veikiant kartu su lenkais, kad turėti kažkokį priėjimo šaltinį prie jo, galimybę.

Lenkai, iš tikrųjų, jau gavo iš jo gerų žinučių. Ukrainiečiai, jau negavo. Turint galvoj tokių niuansų, reikia dirbt. Čia ir yra viso mūsų regiono uždavinys dabar: dirbti.

Aišku, tos jo pirminės mintys. Aš sutinku su viena labai svarbia pastaba, kad tai yra tikrai toks priminimas: nebūkit parazitai, turit investuot į gynybą ir saugumą“, – kalbėjo politikos apžvalgininkas L. Kasčiūnas.

REKLAMA

Politologų teigimu, D. Trumpo kalboje paminėta frazė dėl draugystės su visomis šalimis negali būti kitaip traktuojama. Kadangi prezidentas Barackas Obama kalbėjo lygiai taip pat pirmosios kadencijos pradžioje.

„Kuo geresnius santykius Amerika turės su Rusija, tuo mum bus geriau, nes nebūsim konflikto zonoj“, – pažymėjo A. Bačiulis.

Visgi, ar D. Trumpui sutarus su Rusijos prezidentu, Lietuva gali likti įtakos zonoje, politikos apžvalgininkai kategoriškai neigia tokią galimybę.

„<...> Ne, nerealu. Absoliučiai. Pagrindinė žinia, kurią siuntė Trumpas kalbėdamas su Rusija, buvo tokia, kad Putinas negerbia Obamos ir todėl Putinas lenda visur, kur Obama jam leidžia lįsti. O ateis Trumpas ir jisai su Putinu susitars, kad jis žinotų savo vietą. Tokia buvo siunčiama žinia <...>“, – priminė politologas A. Bačiulis.

Diskusiją pamatysite čia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų