• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Buvusio Šiaulių mero Genadijaus Mikšio „epocha“ pasižymėjo šimtamilijoninėmis biudžeto skolomis ir skandalais, iš kurių vienas baigėsi milijoniniu ieškiniu.

REKLAMA
REKLAMA

Po to, kai buvo nuteisti du korupcija kaltinami politikai, miesto valdžia tarė veto kolegas į teisiamųjų suolą pasodinusiam verslininkui. Atsisakiusiai tvirtinti detalųjį planą savivaldybei pateiktas beveik dviejų milijonų litų ieškinys.

REKLAMA

Prašo beveik dviejų milijonų litų

Į Šiaulių apygardos administracinį teismą kreipėsi Šiaulių bendrovės „Elektropolis“ atstovai, prašantys priteisti 1,7 milijono litų žalą, kurią patyrė dėl praėjusios kadencijos Šiaulių miesto tarybos veiksmų. Šiaulių miesto taryba kelerius metus be aiškių motyvų atmetinėjo bendrovės prašymą patvirtinti keturių sklypų Pavasario gatvėje detalųjį planą.

Bendrovė teismo prašo priteisti 350 tūkstančių litų neturtinės žalos ir daugiau kaip 1,3 milijono litų patirtų tiesioginių nuostolių bei negautų pajamų.

REKLAMA
REKLAMA

Atsisakė patvirtinti planą

Šiauliuose plačiai nuskambėjo korupcijos byla, kurioje už palankų sprendimą tvirtinant sklypų Pavasario gatvėje detalųjį planą Tarybos nariai pageidavo atlygio. Salduvės parko prieigose, buvusios vandenvietės teritorijoje bendrovė „Elektropolis“ planavo gyvenamųjų namų kvartalą. Buvo parengtas keturių sklypų detalusis planas ir dar 2007-ųjų vasaros pabaigoje perduotas Šiaulių Savivaldybei tvirtinti.

Po mėnesio iš atostogų grįžusi miesto Taryba detaliojo plano nepatvirtino. Pagrindinis motyvas - sklypai patenka į parko teritoriją, nors planuose matyti, kad kvartalas planuojamas parko pakraštyje. Tiesa, komercinių objektų statybai politikai neprieštaravo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prasidėjo ilgas susirašinėjimas su Savivaldybe ir teismai. Šiaulių savivaldybė bylas pralaimėjo, Teismas sprendimus netvirtinti plano panaikino. Miesto valdžia mokėjo teismo išlaidas, tačiau atkakliai detaliojo plano netvirtino.

Išsirutuliojo į skandalą

Kokie vyko užkulisiniai žaidimai, paaiškėjo po to kai STT agentai sulaikė du Šiaulių miesto tarybos narius. Ir pradėjo bylas dar dviems Tarybos nariams, tuometiniam merui Genadijui Mikšiui bei jo pavaduotojai. Vėliau pastariesiems įtarimai panaikinti.

Teismo metu į viešumą išplaukė, jog iš verslininkų už palankų sprendimą buvo „pageidaujama“ atlygio – po 10 tūkstančių kiekvienam Tarybos nariui, o merui G. Mikšiui – kelis kartus didesnės sumos. Iš viso suma siekė 200 tūkstančių litų.

REKLAMA

Žemesnės instancijos teismas Tarybos nariams, buvusiam „tvarkiečiui“ Romanui Čokovui ir buvusiam konservatoriui Igoriui Strupeikiui skyrė realias laisvės atėmimo bausmes. Nuosprendis buvo apskųstas aukštesnės instancijos teismui.

Vis dėlto prireikė penkių teismo nutarčių, kol detalųjį planą patvirtino.

Keršydami įklampino įmonę?

Tuo metu, kai Šiaulių miesto taryba pirmąkart atmetė detalųjį planą, nekilnojamojo turto rinka augo, todėl verslo planą parengusi bendrovė drąsiai ėmė kreditą, nes tikėjosi sklypus parduoti statybininkams. Kol Šiaulių valdžia atmetinėjo prašymus tvirtinti detalųjį planą, prasidėjo krizė, kainos nukrito, o bendrovė nesugebėjo laiku grąžinti kredito, tad teko net įkeisti sklypą, mokėti didinamas palūkanas. Vien dėl to, kad negalėjo laiku grąžinti kredito, įmonė patyrė pusantro šimto tūkstančių litų nuostolių.

REKLAMA

„Įmonė teisinėmis priemonėmis siekė įgyvendinti projektą, tačiau Šiaulių miesto tarybos priimami sprendimai, manytume, kad buvo savotiškas Šiaulių miesto tarybos narių kerštas, gal būt už tai, kad atskleidėme kokiu būdu detalieji planai tvirtinami tų pačių Tarybos narių, prasilenkiant su LR įstatymais bei reikalaujant kyšių“, - rašoma ieškinyje.

„Elektropolį“ atstovaujantis verslininkas Laimonas Jurgilas apgailestauja, kad kol kas Lietuvoje nėra asmeninės politikų atsakomybės už jų sprendimus.

Mykolas DEIKUS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų