REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Flamingo“. Šios Vilniaus užeigos pavadinimas neretai minimas kalbant apie politiką. Rengdami susitikimus nuošalioje kavinėje politikai taip siekia išvengti smalsuolių žvilgsnių, rašo „Lietuvos ryto“ priedas „Sostinė“.

REKLAMA
REKLAMA

Žvėryne esančiame restorane „Flamingo“ šią savaitę buvo pastebėti kartu pietaujantys liberaldemokratų lyderis Rolandas Paksas ir sostinės socialdemokratų vedlys Algirdas Paleckis.

REKLAMA

Politikai tvirtino aptarę koalicijų formavimo reikalus, jau nuveiktus ir dar tiktai planuojamus darbus.

Paklaustas, kodėl jis ir kiti politikai renkasi restoraną „Flamingo“, kurio kieme stovi sovietinius laikus menanti skulptūra, R.Paksas susimąstė: „Nežinau, niekada apie tai negalvojau. Dabar man ne tas galvoje“.

Pašalintas prezidentas prisipažino, kad restorane Žvėryne ne kartą lankėsi ir anksčiau, su politikais aptarė įvairius klausimus.

REKLAMA
REKLAMA

Kalbėdamas apie šios savaitės susitikimą, R.Paksas sakė, kad šį kartą atvykti į „Flamingo“ pasiūlė ne jis, o A.Paleckis.

„Galbūt politikai čia susirenka dėl to, kad restoranas šalia Seimo, netoli važiuoti“, – svarstė R.Paksas.

Liberaldemokratų vadovas pripažino, kad politikai „Flamingo“ pamėgę ir dėl to, kad čia lengviau galima išvengti pašalinių žvilgsnių.

„Flamingo“ darbuotojai yra regėję ne vieną čia užsukantį žinomą Lietuvos veikėją.

Kadaise čia buvo įrengtas Kazimieros Prunskienės rinkimų štabas, kai ši politikė taikėsi į prezidento postą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ne kartą restorane lankėsi ir buvęs premjeras Algirdas Brazauskas. Jo brolis Gerardas – nuolatinis šios užeigos lankytojas.

Restorano ir viešbučio „Flamingo“ personalui skirtingų stovyklų politikai neretai sukelia ir rūpesčių. Mat tuomet darbuotojams politikus tenka sodinti toliau vienus nuo kitų, kad nekiltų nereikalingų problemų.

„Flamingo“ savininkas Juozas Kelminskas minėjo, kad vienu metu jo valdomą restoraną buvo galima vadinti tiesiog Seimo filialu – tiek daug parlamentarų jame apsilankydavo.

Paklaustas, kodėl „Flamingo“ yra toks populiarus tarp politikų, J.Kelminskas paaiškino: „Taip yra todėl, kad restorano darbuotojai stengiasi išsaugoti klientų privatumą“.

REKLAMA

Būtent dėl šios priežasties jis nenorėjo minėti kitų restorane pietavusių, vakarieniavusių ar susitikimus rengusių politikų pavardžių.

Vis dėlto kai kurie politikai, užsukę į „Flamingo“, daugiau čia nebepasirodydavo. Anot restorano savininko, taip paprastai nutinka dėl to, kad užeigoje garsius žmones užfiksuoja fotokorespondentai.

„Tai ir mus užgauna. Išeina, kad mes neužtikriname žmogaus teisės į privatumą“, – sakė J.Kelminskas, tačiau pripažino, kad nė vienas politikas jam dėl to nesiskundė.

J.Kelminsko tvirtinimu, po „Flamingo“ langais stovinti moters, apsikabinusios vaiką, skulptūra – buvusio Sovietų Sąjungos vadovo Josifo Stalino dovana Lietuvai.

REKLAMA

Į ją nekreipia dėmesio nei čia dažnai užsukantis R.Paksas, nei kiti politikai.

„Taip, ji gal šiek tiek provokuojanti, bet nereikia iš to daryti politikos“, – kalbėjo J.Kelminskas.

J.Stalinas buvo užsakęs penkiolika tokių skulptūrų ir išdalijęs jas Sovietų Sąjungos respublikoms.

Prie „Flamingo“ restorano svečius pasitinka Lietuvai dovanotos skulptūros originalas.

Į „Flamingo“ istoriją įrašyta ir dar viena garsi pavardė. To paties pavadinimo viešbutyje prieš kelerius metus buvo apsistojęs Lietuvoje sudužusio Rusijos naikintuvo pilotas Valerijus Trojanovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jam iš viešbučio teko išsikelti, kai jame apsigyveno Rusijos karininkų delegacija, atvykusi tirti katastrofos aplinkybių.

„Flamingo“ patinka ne tik Lietuvos politikams, bet ir rusams.

Čia gyveno maskviečiai valdininkai, atvykę derėtis dėl tranzito geležinkeliu.

Restorane dažnai pietauja ir Žvėryne įsikūrusios Rusijos ambasados vadovai.

J.Kelminsko manymu, diplomatai į „Flamingo“ užsuka iš dalies ir todėl, kad restorane skamba rusiška muzika.

Dar viena politikus traukianti sostinės kavinė – „Sakwa“, įsikūrusi M.Paco gatvėje, prie Šv.Petro ir Povilo bažnyčios.

REKLAMA

Ją buvo ypač pamėgęs pašalinto prezidento R.Pakso patarėjas Gintaras Šurkus.

Šioje kavinėje G.Šurkus prieš trejus metus buvo susitikęs su tuomečio televizijos kanalo TV4 direktoriumi Raimondu Šeštakausku.

Čia jie, gerdami iš pradžių alų, o paskui kavą, gyvai aptarinėjo su bendrovės „Alita“ privatizavimu susijusią įslaptintą medžiagą.

R.Pakso patarėjo ir televizijos vadovo pokalbį išgirdo atsitiktinai į kavinę „Sakwa“ užsukęs tuometis Seimo narys Virginijus Martišauskas.

Apie nugirstą pokalbį jis iškart informavo Valstybės saugumo departamento ir Generalinės prokuratūros vadovus.

Kiek anksčiau G.Šurkus susitikimą kavinėje „Sakwa“ buvo paskyręs ir buvusiam premjero patarėjui generolui Jurgiui Jurgeliui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų