REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos piliečiai premjero kėdėje labiausiai norėtų matyti dabartinę Parlamento vadovę, du europarlamentarus, Seimo opozicijos lyderį ir net užsienio banko patarėją.

REKLAMA
REKLAMA

Viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai" išsiaiškino, kad Lietuvos gyventojai šalies Vyriausybės vadove šiandien labiausiai norėtų matyti Seimo pirmininkę Ireną Degutienę.

REKLAMA

Nuo šios politikės tarp minimų kandidatų pakeisti premjerą Andrių Kubilių ne daug atsilieka Europos Parlamento nariai Viktoras Uspaskichas ir Rolandas Paksas, Seimo opozicijos lyderis Algirdas Butkevičius ir užsienio komercinio banko analitikas Gitanas Nausėda.

Visi, išskyrus G.Nausėdą, apklaustųjų paminėti galimi premjerai turi vyriausybinio darbo patirties. I.Degutienė trijose vyriausybėse ėjo socialinės apsaugos ir darbo ministrės pareigas. V.Uspaskichas buvo ūkio ministru, o A.Butkevičius vadovavo Susisiekimo ir Finansų ministerijoms. Du kartus premjeru dirbęs R.Paksas šiuo metu šių pareigų eiti ir negalėtų. Po pašalinimo iš prezidento posto proceso europarlamentarui uždrausta eiti pareigas, susijusias su priesaika Lietuvai.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo pirmininkė I.Degutienė nėra linkusi komentuoti tokių apklausų rezultatų, nes, jos atstovo Juozo Ruzgio teigimu, politikė yra įsitikinusi, kad kiekvienas turi dirbti savo darbą, o ne spėlioti, kas būtų, jeigu būtų".

Daugiau žino moksleiviai

Antroje vietoje tarp populiariausių A.Kubiliaus įpėdinių atsidūręs V.Uspaskichas vakar „Respublikai" teigė, kad džiaugiasi Lietuvos piliečių „praregėjimu".

„Ačiū Dievui, kad mūsų žmonės jau praregi, ima matyti, jog du dešimtmečius šalį valdant tiems patiems veikėjams valstybė buvo išvogta, o piliečių gyvenimas nė kiek negerėja, – sakė europarlamentaras. – Jeigu man būtų suteikta galimybė tapti premjeru, jau šiandien mielu noru užimčiau šį postą, ir per dvejus metus dabartinė Lietuvos situacija būtų sutvarkyta. O taip, kaip supranta ekonomiką šiandienė Lietuvos valdžia, jau geriau supranta ir trečios klasės moksleivis", – ironizavo Darbo partijos vadovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Socialdemokratų partijos pirmininkas A.Butkevičius įsitikinęs, kad politikas niekada negali atsisakyti galimybės vadovauti Vyriausybei, bet tokią atsakomybę turi prisiimti tik esant tam tikroms sąlygoms.

„Sutikčiau būti premjeru, jeigu įvyktų pirmalaikiai Seimo rinkimai, kuriuose mūsų partija laimėtų, – „Respublikai" sakė A.Butkevičius. – Yra ir kitas variantas: jeigu būtų leista sudaryti stiprią ir kompetentingą komandą, kuri išmano valstybės valdymą, žino, kaip formuoti strategiją sprendžiant dabartines problemas, ir būtų pasirašytas aiškus politinis susitarimas, kad tą strategiją palaiko partijos, kurios ir formuoja Vyriausybę".

REKLAMA

A.Butkevičiaus netenkintų socialdemokrato Gedimino Kirkilo Vyriausybės atvejis, kai opozicija rėmė valdančiuosius.

„Tada mes pamatėme, kad konservatoriai, deklaravę savo paramą socialdemokratams, išties rengėsi naujiems Seimo rinkimams", – tvirtino A.Butkevičius.

Laukia Strasbūro teisybės

Europos Parlamento narys R.Paksas labiausiai džiaugėsi dėl to, kad balsuodami už jį, kaip galimą šalies Vyriausybės vadovą, Lietuvos piliečiai teisingai suprato prezidento apkaltos proceso aplinkybes.

„Man smagu girdėti tokią visuomenės nuomonę, o dvigubai smagiau žinoti, kad didelės dalies Lietuvos piliečių nė kiek netrikdo prieš šešerius metus vadinamųjų valstybininkų prieš mane atlikti veiksmai, – sakė R.Paksas. – Tai reiškia, kad žmonės įvertino mano darbus ir pasisako prieš valstybininkų perversmo esmę – draudimą man eiti pareigas, kur reikalinga priesaika".

REKLAMA

R.Paksas įsitikinęs, kad šią kliūtį dar iki Naujųjų metų pašalins jo bylą nagrinėjantis Europos Žmogaus Teisių Teismas Strasbūre.

Finansų analitikas G.Nausėda „Respublikai" teigė esąs šventai įsitikinęs, kad Lietuvoje, kaip demokratinėje valstybėje, ministru pirmininku gali būti tik žmogus, kuris vadovauja kuriai nors politinei partijai.

„Nelabai tikiu kitados puoselėta idėja, kad valstybę gali valdyti specialistai, – neslėpė G.Nausėda. – Žinoma, jie tai gali daryti, bet tik per politines partijas. O aš nesu partinis žmogus ir man sunku būtų įsivaizduoti tokį iššūkį savo karjeroje. Jeigu kada nors turėčiau politinių sumetimų, pirmiausia įstočiau į kurią nors partiją, bet bent jau artimiausiu metu to daryti neketinu".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų