REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kriminalinės policijos biuras sulaikė šešis asmenis, kurie pasisavino beveik keturiasdešimt tūkstančių litų. Spaudos konferenciją pradėjęs Kriminalinės policijos biuro viršininkas Algirdas Matonis sakė, kad ikiteisminis tyrimas pradėtas dar prieš Naujuosius Metus. Kriminalistai ir prokuratūros pareigūnai bendradarbiavo su bankais ir išaiškino naujovišką nusikalstamą veiką.

REKLAMA
REKLAMA

Ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl didelės vertės svetimo turto užvaldymo įsiskverbiant į elektroninę banko sistemos erdvę.

REKLAMA

Pasak A. Matonio, šiuo metu yra suimtas sukčiavimo verslo organizatorius, dar vienas yra ieškomas. Suimtas 30 metų organizatorius yra anksčiau teistas už kitus nusikaltimus. Taip vadinami parankiniai yra jauni žmonės, jauniausiam – vos dvidešimt metų.

„Šie parankiniai už tam tikrą mokestį sutikdavo, kad pinigai būtų permesti į jų sąskaitą ir paskui išgryninti“, - sakė A. Matonis.

Pasak jo, sumos buvo solidžios.

A. Matoni teigimu, nusikaltimo organizatorius platino elektroninėje erdvėje virusą, kuris įsiskverbdavo į neapsaugotus kompiuterius fiziniams asmenims atliekant finansines operacijas elektroninės SEB ir Swedbanko erdvės.

REKLAMA
REKLAMA

Virusas stabdydavo operaciją ir reikalavo pakartoti neva dėl techninių trikdžių.

„Kol asmuo kartodavo operaciją, iš jo banko sąskaitos pinigai buvo pumpuojami į kitą sąskaitą“, - nusikaltimo eigos subtilybes komentavo šalies kriminalistų vadas.

Keli asmenys, pastebėję sumažėjusias sąskaitas, kreipėsi į policiją . Tada bankai įspėjo gyventojus būti budriems ir kuo greičiau diegti antivirusines programas, o apie techninius trikdžius atliekant finansines operacijas nedelsiant informuoti policiją ir nutraukti veiklą.  

Didžiausia suma, kurią pasisavino sukčiai dėl viruso, siekia nuo tūkstančio litų iki keliasdešimt. Viso žmonės neteko apie 40 tūkstančių litų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų