REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
39
Policija (Julius Kalinskas/ BNS nuotr.)

Lietuvos policija kasmet plečia skirtingų prietaisų ir kitos technikos, skirtos pažeidėjams gaudyti, sąrašą.  Tarp naudojamų priemonių  ne tik nežymėti automobiliai, motociklai, mobilūs greičio matuokliai, bet ir dronai. Policija paaiškino, ar bepiločiai orlaiviai yra pasitelkiami ir siekiant nustatyti Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidėjus. 

39

Lietuvos policija kasmet plečia skirtingų prietaisų ir kitos technikos, skirtos pažeidėjams gaudyti, sąrašą.  Tarp naudojamų priemonių  ne tik nežymėti automobiliai, motociklai, mobilūs greičio matuokliai, bet ir dronai. Policija paaiškino, ar bepiločiai orlaiviai yra pasitelkiami ir siekiant nustatyti Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidėjus. 

REKLAMA

Dar praėjusiais metais Lenkijos policija paviešino vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip dronų pagalba pareigūnai įamžino grubius vairuotojų pažeidimus kelyje.

Dronams filmuojant virš kelio atkarpos, pastebėta, kad vairuotojai, atlikdami lenkimo manevrą, kerta ištisinę liniją ir tokiu būdu sukelia pavojų kitiems eismo dalyviams, rašoma portale trans.info.

Surengtos prevencinės priemonės metu tąkart Lenkijos pareigūnai dronų pagalba nufilmavo bent 4 pažeidėjus, kurie atliko lenkimo manevrą neleistinoje vietoje.

REKLAMA
REKLAMA

Ar Lietuvoje dronai fiksuoja KET pažeidėjus?

Lietuvos policijos atstovai naujienų portalui tv3.lt paaiškino, kad pareigūnai tarnybos metu dronus pasitelkia skirtingose situacijose.

REKLAMA

Štai vien per 2021 metus bepilotės priemonės iš viso buvo pasitelktos 210 kartų. 

„2021 m. bepiločiai orlaiviai buvo pasitelkti 210 kartų, dažniausiai jie naudoti apžiūrint eismo įvykio, per kurį žuvo ar buvo sužaloti žmonės“, – teigiame tv3.lt naujienų portalui atsiųstame komentare. 

Dar metų pradžioje buvo rengiama dronų naudojimo koncepcija, kuri leido išsiaiškinti, kur tiksliai šias technologines priemones galėtų panaudoti pareigūnai.

Išbandžius dronus policijos veikloje, tapo aišku, kad šios priemonės gali būti aktyviai panaudojamos siekiant apžiūrėti ir užfiksuoti tam tikrus duomenis dideliame plote, pavyzdžiui: 

REKLAMA
REKLAMA
  • Užtikrinant viešąją tvarką masinių susibūrimų vietose;
  • Užfiksuojant pažeidimus, siekiant surinkti duomenis neprieinamose žmogui vietovėse (miške, pelkėje, vandens telkinyje);
  • Renkant duomenis apie pavojaus šaltinius (gaisras, sprogmenys).

Policijos atstovų teigimu, dronų naudojimas leidžia kur kas aktyviau atlikti pagrindines užduotis tarnyboje.

„Pasitelkus technologiškai pažangią įvykio vietos fiksavimo priemonę – bepilotį orlaivį, įvykio vietos fiksavimas tampa kokybiškesnis, tikslesnis ir išsamesnis, suteikiantis galimybę sugrįžti į ją, bet kuriuo metu ir atkurti įvykio aplinkybes.

Be to, tai gana greitas metodas, priemonių įsigijimas yra sąlyginai nebrangus, o duomenų surinkimas ir apdorojimas reikalauja mažesnių žmogiškųjų išteklių ir laiko sąnaudų“, – sakoma komentare.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, policijos atstovai kiek anksčiau buvo užsiminę, kad dronai išbandyti ir siekiant nustatyti KET taisyklių nesilaikančius vairuotojus.

„Esame išbandę tokią galimybę, fiksuojant lenkimo taisyklių pažeidimus, ištisinės juostos kirtimą, kur tai daryti draudžiama. Bet tuo metu tai nepasiteisino dėl naudotų dronų techninių galimybių“, – kalbėjo policijos atstovai.

Visgi policija neatmeta, kad ateityje dronai bus panaudoti ir siekiant nustatyti KET pažeidėjus.

Lietuvos policijos autoparke – 11 naujų BMW motociklų

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Lietuvos policijos naudojamą transporto priemonių parką papildė 11 naujų, greitų BMW motociklų. Naujos dviratės transporto priemonės bus naudojamos Lietuvos kelių policijos vykdomai eismo priežiūrai ir patruliavimui šalies keliuose.

REKLAMA

Pasak Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininko Vytauto Grašio, motociklai daug lengviau įveikia automobilių srautus, jie nepakeičiami vykdant palydas ir eskortavimą, padarant pravažiuojamus maršrutus, sustabdant eismą, su jais galima greičiau pasiekti kitą vietą, sureguliuoti eismą ir lydėti oficialias svečių delegacijas.

Motociklai naudojami įvairiose vietose – užmiestyje, miesto centre, aišku, jų naudojimas priklauso nuo oro sąlygų.

Naujuosiuose motocikluose BMW montuoja 100 kW (136 AG) galios variklį, su kuriuo motociklas 100 km/val. greitį išvysto per 3,7 sekundės bei gali važiuoti didesniu nei 200 km/val. greičiu.

Tedu pradzioje lietuviskai kalbet ismoksta, o veliau jau dronais domisi..
Ne pas jus tie dykaduoniai neturi ką daugiau veikti toje mašinoje kiaurą dieną atsisede. Bananų šalis yra bananų šalis:))))
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų