REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo gruodžio 1 d. keičiasi ne tik testavimo tvarka norint gauti galimybių pasą, bet ir norint keliauti ir įgyti europinį žaliąjį sertifikatą. Nuo šiol už testus ir šiam dokumentui žmonės turės susimokėti patys.

Nuo gruodžio 1 d. keičiasi ne tik testavimo tvarka norint gauti galimybių pasą, bet ir norint keliauti ir įgyti europinį žaliąjį sertifikatą. Nuo šiol už testus ir šiam dokumentui žmonės turės susimokėti patys.

REKLAMA

Kaip pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), gruodžio 1 d. mobiliuose punktuose nebebus tiriami asmenys, vykstantys į užsienį. Asmenys, vykstantys į užsienį, atlikti PGR tyrimus ir antigeno tyrimus turės savo lėšomis įstaigose, kurias galima rasti čia.

Kaip informavo ministerijos specialistai, iki šiol asmenys, vykstantys į užsienį, galėjo nurodyti, kad tyrimas jiems reikalingas prieš kelionę ir užsiregistruoti tyrimo atlikimui mobiliajame punkte. Nuo rytojaus ši išimtis yra panaikinama ir tokie asmenys tyrimui registruojami nebebus.

„Sutartis su EK dėl kompensavimo už testus baigėsi spalio pabaigoje, dabar šalys turi tik užtikrinti įperkamą ir prieinamą testavimą“, – portalą tv3.lt informavo spaudos tarnybos atstovė.

REKLAMA
REKLAMA

Ministerija pridūrė, kad ES pažymėjimui galioja PGR ir antigeno testai (galioja atitinkamai 72 ir 48 val.).

Galimybių pasui – tik PGR testai

Nuo gruodžio 1 d., siekiant pasinaudoti paslaugomis, kurios teikiamos tik asmenims, atitinkantiems nustatytus kriterijus (pagal kuriuos išduodamas galimybių pasas (GP)), nebegalios neigiamas antigeno testo rezultatas. GP bus galima gauti tik turint neigiamą PGR tyrimo atsakymą, kuris galios 72 val. nuo ėminio paėmimo momento. 

REKLAMA

Privalomai testuotis turintiems asmenims bei kitiems asmenims GP bus išduodamas tik atlikus mokamą PGR tyrimą. Nemokamai šį tyrimą galės atlikti ir pasinaudoti kontaktinėmis paslaugomis tik nėščiosios ir asmenys, turintys medicininių kontraindikacijų skiepui. Nemokamo tyrimo atsakymas šiems asmenims galios tik su nemokamo PGR tyrimo neigiamą atsakymą įrodančiu dokumentu kartu pateikus papildomus dokumentus: turintiesiems medicininių kontraindikacijų skiepui – išrašą iš esveikatos, kuriame nurodomas kontraindikacijas žymintis kodas; nėščiosioms – nėščiosios kortelę. Nėščiosioms GP neišduodamas,  tuo tarpu turintiesiems medicininių kontraindikacijų skiepui patogiau išsiimti GP ir taip išvengti dviejų dokumentų (neigiamo testo atsakymo, kontraindikacijas skiepui įrodančio dokumento) pateikimo.  

REKLAMA
REKLAMA

Esant geram GP prieinamumui bei siekiant užtikrinti paprastesnį atitikties kriterijams tikrinimo procesą, mažinamas GP alternatyvų skaičius. Vakcinuotiems ir persirgusiems asmenims nebelieka galimybės pateikti išrašo ir ESPBI IS ar kito Lietuvoje veikiančios asmens sveikatos priežiūros įstaigos (ASPĮ) išduoto dokumento; lieka galioti GP ir ES COVID sertifikato persirgimo / vakcinacijos dalis; taip pat galioja užsienio šalies išduoti dokumentai dėl persirgimo / vakcinacijos.

Testą (tiek teigiamą serologinį, tiek neigiamą PGR) atlikusiems asmenims kaip ir anksčiau galios tie patys dokumentai – galimybių pasas, ASPĮ išduotas dokumentas, išrašas iš ESPB IS.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų