REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjus beveik savaitei po WSOP ir įveikus visus aklimatizacijos sunkumus PokerNews LT kūrybinė grupė nusprendė pasidalinti savo mintimis „iš vidaus“. Kaip atrodo Pasaulio pokerio serija žurnalistų akimis? Kokius sunkumus patiriame bendraudami su pokerio superžvaigždėmis? Į visus šiuos ir daugybė kitų klausimų atsakysime Jums šiame straipsnyje.

REKLAMA
REKLAMA

Pasaulio pokerio serija – kiekvieno pradedančio pokerio žaidėjo svajonė ir tikslas. Nors ten vykstame jau antrą vasarą iš eilės, tačiau įspūdžiai kiekvieną kelionę būna skirtingi. Per visą PokerNews.lt portalo gyvavimo istoriją (1,5 metų) mums teko palaikyti lietuvius prie Europos pokerio turo (EPT), Rusijos (RPS, RPT), Anglijos ir Airijos (UKIPT) turų, Unibet Open, tačiau nei vienas jų nėra taip puikiai suorganizuotas kaip WSOP.

REKLAMA

Užkulisiai

Prestižiškiausias pasaulio turnyras, didžiausi priziniai fondai, daugiausiai žaidėjų – dvi milžiniškos salės (Paviljonas ir Amazonė), kurios talpina tūkstančius žaidėjų vienu metu. Dalintojų darbas susinchronizuotas sekundė į sekundę, turnyro direktoriai pasiskirstę savo teritorijas – čia vėlavimai negalimi. Turnyro organizatoriai prasitarė, kad WSOP metu čia iš viso pasaulio suplūsta per 900 dalintojų! Tačiau dalintojams pakliūti čia nėra lengva - iš pradžių jie siunčia paraiškas su savo darbo patirtimi, kiek vėliau atvyksta į pokalbį, maža to, turi išlaikyti specialius patikrinimo egzaminus. Dalintojui didelis privalumas, jei jis moka visus H.O.R.S.E žaidimus. Turnyro direktoriai – buvę dalintojai, kurie per ilgą laiką užsitarnavo pasitikėjimą ir tapo nuolatiniais WSOP turnyrų vadovais.

REKLAMA
REKLAMA

WSOP tikras konvejeris - juk per mėnesį su puse turi prasisukti net 58 turnyrai. Būna dienų, kai vienu metu vyksta po 5 turnyrus, tačiau viskas pagrindinio turnyrų direktoriaus Jacko Eiffelio apskaičiuota. Jis yra numatęs laiką ir vietą kiekvienam iš jų, todėl situacijų, kad kas nors „netilptų“ nebūna. Net ir tuomet, kai paaiškėjo, jog $1,500 įpirkos turnyro pirmoje dienoje užsiregistravo žaisti daugiau nei tikėtasi žaidėjų - net 3,389! „Rio“ viešbučio salėse iš karto atsirado gausybė naujų stalų ir viskas prasidėjo kaip visada laiku ir be jokių nesklandumų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Viena implantuota naujovė po praėjusių metų tikrai džiugina. Lemiamoje turnyro fazėje žaidėjai persėda prie stalų su integruotais kortų maišytuvais. Tai tikrai puiki naujovė žaidėjams, kadangi jie sužaidžia žymiai daugiau partijų per tą patį laikotarpį.

Darbo aplinka

Čia iš viso pasaulio suplūsta gausybė žurnalistų - mūsų akimis jų šiais metais dirbo arti 200. Amazon salėje suformuota didžiulė pakyla buvo perpildyta nešiojamais kompiuteriais, fotoaparatais, kameromis ir kita „žurnalistine technika“. „Rio“ koridoriuose esanti speciali žiniasklaidos salė (Media Room) taip pat perpildyta žmonių, kurie nenustygdami vietoje it skruzdėlės zuja iš savo darbo vietos į Amazon salę ir atgal.

REKLAMA

Čia sudarytos puikios darbo sąlygos. Kiekvieną rytą atėjus į darbą baltoje lentoje randi pateiktą visą svarbiausią informaciją - šios dienos turnyrų grafiką, kas yra kiekvieno turnyro žetonų lyderis, kokios žvaigždės vis dar žaidžia, kada planuojama nugalėtojų ceremonija ir kt. Greta stovintis vienas monitorius rodo turnyro laikrodį, o kitas gyvą vieno iš trijų Amazon salėje esančių filmuojamų pokerio stalų transliaciją.

Į turnyro zoną leidžiama įeiti tik su specialiomis akreditacijomis, o filmuoti ir fotografuoti su blykste griežtai draudžiama. Su šypsena prisimename praėjusius metus, kai šią taisyklę sužinojome tik po 2 darbo savaičių, kadangi nesibaimindami filmavome viską ir visur. Norėdami pateikti kuo vertingesnę ir įdomesnę vaizdinę informaciją Jums, vis bandėme „nelegaliai“ įkišti savo nosį į turnyrinę zoną. Kartais tai pavykdavo, tačiau po keletos įspėjimų teko paklusti taisyklėms. Gaila, tačiau tai buvo viena pagrindinių priežasčių, kodėl mums nepavyko paleisti šių metų tiesioginės transliacijos iš Las Vegaso.

REKLAMA

Žvaigždės

Čia jos sulaukia išskirtinio dėmesio. Eidamas Paviljonu gali pastebėti, kaip maždaug 20 žmonių grupelė buriuojasi aplink vieną stalą saugančios apsauginės tvorelės. Tai reiškia vieną – prie to stalo sėdi pasaulinio ryškumo žvaigždė.

Kiekviena jų skirtinga. Vieni niekados nevaikšto „Rio“ koridoriais, o renkasi tarnybinius praėjimus ir gyvena namukuose ant ratų vidinėje darbuotojų automobilių aikštelėje. Kiti nebijo viešumos, mielai fotografuojasi su aplinkiniais bei dalina autografus.

Kai derindavome interviu tiek praėjusiais metais, tiek šiais beveik nesulaukdavome neigiamų atsakymų. WSOP metu pokerio žvaigždės atrodo tikrai draugiškos ir neužrietusios nosių. Per visą laiką turbūt vienintelis Doyle Brunsonas yra atsisakęs su mumis pabendrauti. Kai paprašėme duoti interviu šis pokerio legenda trumpai atsakė: „Aš per visą savo gyvenimą pridalinau tiek interviu...“. Supratome iš pirmo karto ir palikome pokerio krikštatėvį ramybėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nuoširdžiausiai bendravusių tarpe galime išskirti Chrisą „Jesus“ Fergusoną, kuris praėjusiais metais buvo daugiau nei laimingas, kai sužinojo, kad duos interviu lietuviams – jis nekantravo papasakoti istoriją, kaip jis keliavo į Lietuvą.

Pokerio princas Scotty Nguyenas buvo pagautas truputį „ne formoje“, tačiau iš aplinkinių supratome, kad tai normali jo būsena, todėl turėjome vieną smagiausių interviu galiniame „Rio“ kieme. Šiais metais įsitikinome, kad vienas puikiausių pokerio ambasadorių yra 2004 m. WSOP čempionas Gregas Raymeris. Jis labai plačiai ir išsamiai paaiškino viską, ką mes norėjome sužinoti. Jautėsi šio žaidėjo meilė ir atsidavimas žaidimui.

REKLAMA

Be abejo, Danielis Negreanu – šio žaidėjo interviu norėjome skirti kur kas daugiau laiko ir padaryti jį kuo išsamesnį, kadangi šis interviu buvo filmuojamas ir TV laidai „Du Karaliai“. Prieš turnyro pertrauką Danieliaus pasiteiravome, ar galėtume susitarti su juo dėl interviu. Danielis atrėžė: „Žinoma. Sekite paskui mane.“

Taip „Rio“ koridoriais stebėdami, kaip mūsų kolega ėjimo procese su diktofonu ima interviu iš kanadiečio, nusekėme prie jo namuko ant ratų, kur susitarėme dėl platesnio interviu kurią nors laisvesnę jam dieną. Danielis davė savo asistentės numerį ir pareiškė, kad be jokių problemų su ja suderinę galėsime pasikalbėti. Kitą dieną puolėme skambinti asistentei, o paskambinome pačiam Danieliui! Pasijuokėme drauge (mat jis sumaišęs tel nr. davė savo) ir sutarėme, kada susitinkame pasikalbėti. Taip pagaliau gavome išsvajotąjį interviu su vienu populiariausių pasaulio pokerio žaidėjų.

REKLAMA

Lietuviai

Mūsų komanda buvo įsikūrusi per gatvę nuo „Rio“ viešbučio, tuo tarpu dalis lietuvių gyveno labiau miesto centre esančiame „Vdara“ viešbutyje. Šiaip ar taip šiais metais lietuvių kompanija iš pažiūros neatrodė tokia vieninga kaip praėjusiais metais. Atrodė, kad visi išsilakstę kas sau. Dažniausiai juos rasdavome prie grynųjų pinigų stalų „Bellagio“ viešbutyje. Jautėsi, kad lietuviai į pasaulio lošimų sostinę atvyko tikrai neatostogauti, o dirbti.

Džiaugėmės, kad keletą vakarų vis dėl to pavyko susitikti ir pavakarieniauti ne pokerio aplinkoje, padiskutuoti apie pokerį ir praleisti gerai laiką.

Smagu, jog dalis tautiečių visiškai nepasinėrė į grynųjų pinigų žaidimus, bet kartais sudalyvaudavo ir viename ar kitame WSOP turnyre, o mes savo ruožtu iš visų jėgų palaikėme juos. Didžiuojamės 139-ta Mariaus “Striker" Mačiuko vieta pagrindiniame WSOP turnyre ir tikime, kad kitais metai bus dar didesnių pasiekimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų