REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausiasis administracinis teismas atmetė jau dviejų po vizų skandalo atsistatydinusių buvusių diplomatų apeliacinius skundus.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmadienį (02.02) paskelbtose nutartyse teismas konstatavo, kad ir buvęs generalinis konsulas Sankt Peterburge Gintaras Ronkaitis, ir buvęs Lietuvos ambasados Baltarusijoje antrasis sekretorius Ričardas Ramoška iš diplomatinės tarnybos atleisti pagrįstai.

REKLAMA

Teismo požiūriu, proceso metu buvę diplomatai nepateikė įrodymų apie neva patirtą psichologinį smurtą, taigi - atsistatydino savo valia. Taip pat pripažinta, kad G. Ronkaitis bei R. Ramoška atsistatydinimo metu neturėjo tokių sveikatos sutrikimų, dėl kurių nebūtų galėję suvokti savo veiksmų ir jų valdyti.

Teismas konstatavo, kad, išaiškėjus galimiems korupciniams diplomatų ryšiams, susiklostė neapibrėžta situacija, kuri dėl ypač griežto teisinio diplomatinės tarnybos reglamentavimo negalėjo tęstis ilgai. Todėl praėjusių metų liepos 24 dieną pasirašyti užsienio reikalų ministro Antano Valionio įsakymai dėl diplomatų atleidimo iš tarnybos pripažinti pagrįstais ir atitinkančiais susidariusias aplinkybes. Diplomatams nepalankios praėjusių metų spalio 30 dienos Vilniaus apygardos administracinio teismo nutartys paliktos nepakeistos.

REKLAMA
REKLAMA

Neįrodęs savo tiesos Lietuvos teismuose, buvęs Lietuvos ambasados Baltarusijoje antrasis sekretorius Ričardas Ramoška ketina kreiptis į Europos žmogaus teisių teismą Strasbūre.

"Tikėjausi visiškai priešingo sprendimo. Manau, kad buvo pažeistos mano teisės į gynybą, taip pat teisė į nešališką teismą, nes aukščiausi šalies vadovai tiesiai šviesiai pasakė, kaip turi baigtis šita byla", - išklausęs nepalankią teismo nutartį žurnalistams sakė R. Ramoška.

R. Ramoškos advokatas Juozas Gaudutis taip pat tvirtino nemanąs, kad, "esant tokiam valdžios spaudimui ir norui", Lietuvoje atsirastų teisėjų, kurie priimtų kitokį sprendimą. Tokią situaciją advokatas laiko pažeidžiančia Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvenciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu Užsienio reikalų ministerijai atstovaujantis advokatas Virgilijus Kaupas pirmadienį paskelbtus Vyriausiojo administracinio teismo sprendimus laiko "labai profesionaliais".

"Teismas nesileido įtraukiamas į politikavimą, teismas vertino įrodymus, kuriuos abi šalys pateikė, ir į visus juos atsižvelgdamas padarė savo išvadą, kad ministras A. Valionis nenaudojo jokios prievartos ir jokių neteisėtų veiksmų nei G. Ronkaičio, nei R. Ramoškos atžvilgiu", - pabrėžė V. Kaupas.

Vyriausiojo administracinio teismo nutartys yra galutinės ir neskundžiamos.

Išaiškėjus galimiems korupciniams ryšiams, praėjusių metų liepos 24 dieną iš diplomatinės tarnybos savo noru taip pat atsistatydino buvęs Konsulinio departamento direktorius Gediminas Šiaudvytis, buvęs vicekonsulas Sankt Peterburge Darius Ryliškis ir buvęs Lietuvos ambasados Baltarusijoje patarėjas Linas Valentukevičius. G. Šiaudvytis ir D. Ryliškis po pralaimėjimo Vilniaus apygardos administraciniame teisme taip pat yra pateikę apeliacinius skundus Vyriausiajam administraciniam teismui.

REKLAMA

Buvęs konsulas Sovetske Saulius Turskis bei Lietuvos ambasados Rusijoje antrasis sekretorius Semionas Dančenka dėl atleidimo iš tarnybos į teismą nesikreipė.

Kaip žinoma, tolesnio nagrinėjimo Vilniaus apygardos administraciniame teisme dar laukia D. Ryliškio ir bei R. Ramoškos skundai dėl Valstybės paslapčių koordinavimo komisijos sprendimų atimti teisę dirbti su valstybės paslaptimis.

Diplomatų skundus nagrinėjusi teisėjų kolegija kreipėsi į Konstitucinį Teismą, suabejojusi įstatymų nuostatomis, kurios neleidžia teismui apskųsti Valstybės paslapčių koordinavimo komisijos nutarimų. Prie šių skundų teismas grįš tik sulaukęs Konstitucinio Teismo nutarimo.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų