REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiadienį, vasario 27 d. nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje įvyko iškilminga ceremonija – netrukus iškilsiančio pirmojo Lietuvoje mokomojo teatro statybvietėje įkasta simbolinė statybų pradžios kapsulė, nors būsimojo teatro teritorijoje statybininkai triūsia jau beveik metus.

REKLAMA
REKLAMA

Šiai progai skirtą reginį netrukus senąja tapsiančioje M. K. Čiurlionio nacionalinės menų mokyklos salėje pradėjo mokyklos direktorius Romualdas Kondrotas, pasveikinęs jaunuosius būsimojo teatro šeimininkus. Lietuvos šveitimo ir mokslo ministrė Roma Žakaitienė džiaugėsi būsimuoju teatru, kuriame galės profesinius įgūdžius tobulinti Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos moksleiviai, pirmiausia – 120 Baleto skyriaus auklėtinių.

REKLAMA

Mokomojo teatro scena dydžiu prilygs šiuo metu sostinėje didžiausiai Nacionalinio operos ir baleto teatro scenai, joje jau suplanuota ne vienas programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ renginys, tad tikimasi, jog nustatytų statybos terminų pavyks laikytis.

Šia proga buvo surengtas neilgas koncertas, kuriame dalyvavo M. K. Čiurlionio menų mokyklos smuikininkių ansamblis, su nuotaika pagriežęs kelis jausmingai nuskambėjusius kūrinius, bei Baleto skyriaus auklėtiniai. Šeštokai, mokomi Liudmilos Gravos ir Henritos Ignatavičienės, pašoko Vytauto Brazdylio sukomponuotą Alfredo Catalani „Serenatellą“, jautriai ir muzikaliai Princesės Florinos variaciją iš „Miegančiosios gražuolės“ perteikė devintokė Grytė Dirmaitė, o jos bendramokslė Viktorija Šibakovskytė temperamentingai ir gana efektingai atliko Esmeraldos variaciją iš to paties pavadinimo Cezares Pugni baleto (abiejų moksleivių mokytoja – Gražina Sakalauskaitė).

REKLAMA
REKLAMA

Petro Skirmanto auklėtinis dvyliktokas Vojtekas Žuromskas variacijoje iš Edwardo Helstedo „Gėlių šventės Džencane“ pasirodė kaip puikių linijų šokėjas, lengvais, elastingais šuoliais perteikęs Augusto Bournonville‘o choreografijos grožį.

Baleto skyriaus absolventė Jekaterina Romankova (mokytoja Jolanta Vymerytė) atliko Loretos Bartusevičiūtės sukurtą miniatiūrą „Feniksas“ – plastiškais, muzikaliais judesiais, išraiškingomis pozomis šokėja įkūnijo kiek egzotišką Nikolajaus Rimskio-Korsakovo muziką.

Dvyliktokai Kristina Gudžiūnaitė (mokytoja Beatričė Tomaševičienė) ir Audrius Butkys (mokytojas P. Sirmantas) pasirinko sudėtingą Adagio iš Adolphe‘o Adamo baleto „Korsaras“ – šoko tiksliai, su reikiama nuotaika, netgi tam nepritaikytoje nedidukėje scenoje su pavasario saulės reguliuojamu apšvietimu sugebėjo sukurti nedidelę teatrinę intrigą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Simbolinėje kapsulėje ateities kartoms paliktą linkėjimą, kurį moksleiviams padėjo parašyti pedagogė Aldona Adomaitytė, perskaitė Baleto skyriaus absolventė Greta Gylytė.

Šiandien mes stovime prie pamatų naujam pasatui: čia išaugs Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokomasis šokio teatras. Tai bus nauja, platesnė erdvė išbandyti savo jėgas, skleisti sparnus būsimiesiems menininkams – mūsų tautos žiedui – šokėjams, muzikantams, dailininkams, aktoriams, režisieriams ...

Suvokdami šios akimirkos grožį ir svarbą, mokyklos bendruomenės ir visų čia dalyvaujančių vardu paliekame laišką, kurį kapulėje įleisime giliai į žemę.

REKLAMA

Pirmiausia pareiškiame, kad džiaugiamės ir didžiuojamės, jog esame laisvos Lietuvos laisvi vaikai, mylintys savo Tėvynę, tikintys jos ateitimi ir dirbantys jos labui. Didžiausias mūsų siekis – dvasinių tautos vertybių ugdymas, tautos kultūros puoselėjimas.

Mes tikime Jumis, kurie ateisite po mūsų, kad Jūsų rankos bus tvirtos laikyti ir saugoti mūsų valstybės vėliavą, Jūsų širdys bus karštos mylėti savo gimtąją kalbą, raštą ir mintį, Jūsų valia bus tvirta ginti gėrį, tiesą ir grožį.

Į tolimus pasaulius paukščiais išskridę, lizdus sukti sugrįšite į gimtąjį gojų, nes jūsų veiklos pėdakai švies tik po gimtinės dangumi.

REKLAMA

Kaip nacionalinės menų mokyklos, pavadintos didžiojo menininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio vardu, bendruomenė, trokštame, kad niekada netrūktų pasiuntinių į meno pasaulį, kad M. K. Čiurlionio priesakai įkvėptų ateinančius:

Visada laikyti saulę savo delnuose,
Kopti į aukščiausias spinduliuojančias meno viršūnes,
Sudegti ant Amžino Begalinio Meno aukuro.

Per aspera ad astra.

Kapsulės leidimo ceremonijoje dalyvavo nemažai svečių, kuriuos globojo Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų komkyklos Baleto skyriaus vadovė Jolanta Vymerytė; tarp jų buvo matyti ir Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro baleto meno vadovė Tatjana Sedunova, baleto veteranė Genovaitė Sabaliauskaitė, pedagogė Loreta Bartusevičiūtė ir kiti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų