Pirmoji pergalė: Lietuva – Bulgarija 84:69

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė sukandusi dantis 84:69 (25:22, 16:19, 16:15, 27:13) palaužė Bulgarijos komandą ir iš trečio bandymo iškovojusi pirmąją pergalę pateko į kitą Europos čempionato etapą.

Pirmajame kėlinyje – šiek tiek stipresni

Susitikimą dvitaškiu pradėjo bulgarai, tačiau lietuviai atsakė keturiais Lino Kleizos taškais bei M.Lukauskio tolimu metimu ir sužaidus dvi minutes jau turėjo penkių taškų persvarą – 7:2. Į Dejano Ivanovo tritaškį netrukus tuo pačiu atsakė Kšyštofas Lavrinovičius – 10:5. Pirmosiomis minutėmis nesulaikomai rungtyniavęs D.Ivanovas po kelių akimirkų vėl sumažino bulgarų deficitą iki minimumo (9:10), o Filipas Videnovas tolimu metimu išlygino rezultatą – 12:12.

K.Lavrinovičiaus dvitaškis su bauda bei M.Lukauskio ir A.Mažučio tolimi metimai likus žaisti tris minutes leido lietuviams vėl atitrūkti – 21:14. Ketvirčio pabaigoje baudų metimus tiksliai realizavo A.Mažutis ir A.Jomantas, tačiau Bulgarijos krepšininkai neleido lietuviams atitrūkti. Po pirmųjų dešimties minučių Lietuva priekyje – 25:22.

Antras kėlinys: bulgarai lipa ant kulnų

Antrojo kėlinio pradžioje komandos pasikeitė tiksliomis atakomis, todėl sužaidus tris minutes lietuvių pranašumas ir toliau siekė tris taškus – 29:26. Negana to, sužaidus keturias minutes Todoras Stoykovas pataikė iš toli, Earlas Rowlandas dėjimu baigė greitą bulgarų ataką ir Ramūnas Butautas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes rezultatas tapo lygus – 33:33.

Likus žaisti keturias minutes D.Ivanovas metimu iš po krepšio po labai ilgos pertraukos išvedė į priekį Bulgarijos ekipą – 37:36. Lietuvos problemos tęsėsi ir toliau. Kamuolį aikštės viduryje praradęs A.Mažutis buvo nubaustas nesportine pražanga, o tuo pasinaudoję bulgarai dar labiau atitrūko – 41:38. M.Lukauskio dar vienas tolimas metimas atstatė pusiausvyrą – 41:41, o per likusį laiką komandos taškų nebepelnė.

Trečias kėlinys: žaidimas taškas į tašką

Trečiajį kėlinį dviem tolimais metimais pradėjo T.Stoykovas, o bulgarai įgijo rekordinę persvarą – 47:41. Lietuvių atakose taškus rinko vienintelis Marijonas Petravičius, tačiau įsibėgėję Bulgarijos rinktinės žaidėjai taip pat atsakė tiksliomis atakomis ir įpusėjus ketvirčiui išlaikė persvarą – 51:48.

Lietuvių puolimo schemos ir toliau klimpo bulgarų gynyboje ir nors bulgarų puolimas taip pat nežibėjo, likus žaisti tris minutes Bulgarijos komanda toliau pirmavo – 52:50. Tomas Delininkaitis desperatišku tritaškiu paskutinę atakos sekundę buvo išvedė lietuvius į priekį (56:55) ir per likusį laiką komandoms pasikeitus tiksliomis atakomis po trijų kėlinių Lietuva turėjo minimalią persvarą – 57:56.

Ketvirtas kėlinys: lemiamas lietuvių spurtas

Kėlinį metimu iš vidutinio nuotolio pradėjo Simas Jasaitis, tačiau Filipas Videnovas tritaškiu rezultatą išlygino – 59:59. T.Delininkaičio ir Roberto Javtoko metimų dėka lietuviai buvo nutolę (64:59), tačiau Earlo Rowlando dvitaškis su pražanga vėl leido bulgarams priartėti – 66:64.

Linas Kleiza pelnė du taškus, Kšyštofas Lavrinovičius pridėjo dar šešis ir mūsiškiai įgijo dviženklį pranašumą – 74:64. Bulgarijos krepšininkai bandė priartėti (74:67), tačiau lietuviai vėl nutolo – 78:67. Atkurti intrigos Pini Gershono auklėtiniams nebepavyko ir Lietuvos krepšininkai po dramatiškos kovos atsiėmė kelialapį į kitą Senojo žemyno pirmenybių etapą – 84:69.

Lietuva: K.Lavrinovičius 16 (6 atk. kam.), M.Petravičius 13 (8 atk. kam.), S.Jasaitis 11, L.Kleiza 10 (7 atk. kam.), M.Lukauskis ir T.Delininkaitis po 9, A.Mažutis 5, A.Jomantas (5 kl.) ir D.Lavrinovičius po 4, R.Javtokas 3.

Bulgarija: E.Rowlandas 18, T.Stoykovas 16, D.Ivanovas 11, K.Ivanovas 10 (7 atk. kam.).Dabar mūsiškiai be nė vienos įskaitinės pergalės varžysis F grupėje, kurioje susitiks su Ispanijos, Slovėnijos ir Serbijos rinktinėmis.

Dabar mūsiškiai, neturėdami nė vienos įskaitinės pergalės, varžysis F grupėje, kurioje susitiks su Ispanijos, Slovėnijos ir Serbijos rinktinėmis. Mūšiai dėl kelialapių į ketvirtfinalį prasidės po dviejų dienų, t. y. šeštadienį.

Priminsime, kad prieš tai lietuviai 76:84 nusileido turkams ir 75:86 lenkams.