36
Kauno „Žalgiris“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“ (nuotr. Fotodiena.lt)

Vilniaus „Lietuvos rytas“ ir Kauno „Žalgiris“ antrąjį tarpusavio susitikimą šiame sezone žaidė Kaune. Aikštės šeimininkai šiuo metu yra ant geros bangos po keleto sėkmingų rungtynių Eurolygoje. Tai atsispindėjo ir aikštėje, kur jau pirmoje pusėje varžovus parbloškęs „Žalgiris“ atsitiesti vilniečiams nebeleido, galutinis rezultatas – 84:68.

36

Kauniečiai išnaudojo šansus atakuodami iš toli ir jau po dviejų kėlinių pirmavo 51:30. Vilniečiai tragiškai metė baudų metimus, o tai buvo tik viena iš priežasčių, kurios lėmė antrąją žalgiriečių pergalę tarpusavio susitikimuose šiame sezone.

„Žalgiris“: K. Pangos 22 (6/11 trit.), B. Motum 15, L. Westermann 12, A. Milaknis 9, E. Ulanovas 8.

„Lietuvos rytas“: D. Gordon 14 (10 atk. kam.), A. Gudaitis 13, A. Fisher 12, D. Gailius ir J. Akognon po 8, D. Logan 7.

Rungtynių eiga

Pirmas kėlinys

Puikiai susitikimą pradėjo kauniečiai, kurie, sužaidus daugiau nei tris minutes, pirmavo 8:0. Pirmuosius „Lietuvos ryto“ taškus pelnė Artūras Jomantas, kai kėlinys jau beveik buvo įpusėjęs.

Vilniečiams pavyko kiek atsitiesti ir sumažinti skirtumą iki dviejų taškų. Tuo tarpu įsišaudė Kevinas Pangosas, kuris smeigė keletą tritaškių iš eilės, dar vieną pridėjo Brockas Motumas ir kėlinį „Žalgiris“ užbaigė pirmaudamas 24:14.

Antras kėlinys

Aikštės šeimininkai smeigė dar keletą tolimų bombų, tačiau „Lietuos rytą“ žaidime laikė naujokas Joshas Akognonas, kuris, beje, greitai susirinko tris asmenines pražangas ir sėdo ant suolo.

Po eilinio Artūro Milaknio tritaškio Tomas Pačėsas prašė minutės pertraukėlės, jo komanda atsilikinėjo 38:22. Kauniečių tritaškių taiklumas – tiesiog įspūdingas. Šeimininkai buvo pataikę net 9 iš 13.

Į didžiąją pertrauką „Žalgiris“ išėjo pirmaudamas net 51:30.

Trečias kėlinys

Po pertraukos nei viena komanda nedominavo aikštėje, žaidimas buvo apylygis. Antroje ketvirčio pusėje svečiai surengė keletą sėkmingų atakų iš eilės ir priartėjo iki 15-kos taškų.

Sėkmingiau ketvirtį baigę vilniečiai prieš ketvirtąjį kėlinį atsilikinėjo 12-ka taškų (66:54).

Ketvirtas kėlinys

Po ilgos pertraukos Drew Gordonas sumažino skirtumą iki vienženklio, tačiau Leo Westermannas tritaškiu metimu vėl atstatė 12-kos taškų persvarą.

Vilniečiai bandė artėti, tačiau „Žalgiris“ visas šturmo bangas numalšino. Dviejų mirtinų varžovų dvikovą laimėjo Kauno „Žalgiris“

Prieš rungtynes

Į dviejų amžinų varžovų dvikovą „Lietuvos rytas“ stoja atsinaujinęs. Prie komandos prisijungė prieš tai Vitorijos „Baskonia“ klube rungtyniavęs Joshas Akognonas.

Kol kas LKL čempionate pirmauja Kauno „Žalgiris“, kuris per 12-ka rungtynių yra patyręs vos vieną pralaimėjimą, tuo tarpu vilniečiai – tris.

Lietuvos pirmenybėse žalgiriečių gretose rezultatyviausias yra Paulius Jankūnas, kuris pelno po 10,9 taško per rungtynes. Taip pat aukštaūgis atkovoja po 5,9 kamuolio. Daugiausiai rezultatyvių perdavimų atlieka Kevinas Pangosas, kuris vidutiniškai asistuoja 3,5 karto per susitikimą.

Vilniečių gretose daugiausiai taškų renka Davidas Loganas (vid. 18,9), kuris ir geriausiai skirsto kamuolius komandos draugams (vid. 4 rez. perd.). Net po 7,5 kamuolio nusiima Drew Gordonas.